24 червня о 18:00Вебінар: Практика створення матеріалів для оформлення та зонування класного приміщення в НУШ

Презентація до бібліотечного уроку "Книжкова лікарня"

Про матеріал

Мета уроку: ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами; виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

КНИЖКОВА ЛІКАРНЯ

Номер слайду 2

Я – лікар книжковий. Я книги лікую,Я хворі сторінки їм ремонтую. Мої пацієнти – брудні і з дірками. Кому з вас погано – ходімо із нами!Я дам вам сорочку з паперу і клею,Щоб книги зцілили, в лікарні усе є.

Номер слайду 3

Як продовжити життя книжки

Номер слайду 4

Правила ремонту книги. Якщо у книги відірвалася обкладинка:потрібно з марлі або ситцю вирізати смужку завширшки 5 – 6 см в висоту книжки, намазавши тканину клеєм. Якщо у сторінки відірвався кутик:акуратно підклеїти трикутник білого паперу, а потім відрізати виступаючу кромку. Яким клеєм можна відремонтувати книгу:потрібен клейстер, або скотч. Як заклеїти розірвану навпіл книгу, сторінку:заклеїти прозорим папером, або скотчем, щоб видно було текст з обох боків.

Номер слайду 5

ЯКЩО КНИЖКА ПОТРАПИЛА У ВОДУСклеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Якщо книга промокла: між сторінками покласти промокальний папір, а книгу під прес. Наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.

Номер слайду 6

ЯКЩО ЗАБРУДНИЛАСЬ ОБКЛАДИНКАЛедеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою.

Номер слайду 7

ЯКЩО ЗАБРУДНИЛИСЯ СТОРІНКИСліди від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою або потерти мильною ганчіркою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонним соком чи лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном: одна частина кислоти на чотири одеколону.Іржаві плями виводять звичайно лимонної або щавлевою кислотою. Плями знебарвлюють перекисом водню. Якщо жирна пляма: прогладити через промокашку, або протерти м’якушкою теплого хліба. Ще жирні плями видаляються — не забудьте це робити на чистому повітрі — чистим бензином.

Номер слайду 8

СТОРІНКИ ЗІМ'ЯЛИСЯЗім'яту сторінку книжки кладуть між чистими аркушами, прогладжують теплою праскою. Не пересушіть сторінки, інакше вони стануть ламкими.

Номер слайду 9

СТОРІНКИ ПОРВАЛИСЯНадірвану сторінку підклеюють так: намазати клеєм смужку цигаркового паперу кладуть під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

Номер слайду 10

інструкції користування книгою. Щоби книга довго прослужила тобі, обгорни її. Бери книгу чистими руками. Не загинай книжкові сторінки, користуйся закладкою. Не читай книжки під час їжі. Не пиши і не малюй у книжці. Не виривай аркуші з книги. Ніколи не бийсь книжками.

Номер слайду 11

Правила користування бібліотекою. Здавай книжки у строк, який визначив бібліотекар. Не бігай, розмовляй тихо в бібліотеці. Не бери з собою бутерброд, яблуко, бібліотека — не їдальня. Не соромся задавати питання. Якщо загубив книжку, негайно звернись до бібліотекаря.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Гаврилюк Альона
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
22 липня 2018
Переглядів
1989
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку