Основна мета проведення економічного турніру:– сприяти формуванню у молоді здібностей до економічного мислення; – перевірити володіння інформацією про видатних зарубіжних та українських економістів та знайомство з їх головними працями, знання історії розвитку економіки України; – підвищувати рівень громадянської свідомості, національної гордості, виховуючи вміння використовувати отримані знання на практиці.
Основні завдання:- створити умови для реалізації здібними та творчими студентами своїх інтересів та нахилів у сфері економічних знань;- формувати навички аналізу та об'єктивної оцінки економічних процесів, прийняття самостійних рішень;- набувати первинний досвід моделювання майбутньої професійної діяльності;- сприяти професійній самовизначеності молоді;- стимулювати творчий саморозвиток молоді;- популяризувати економічні знання.
Завдання для 1 команди: Він був першою дитиною у дуже бідній сімї. Народився 17 листопада 1906 року недалеко від Акіо Морита, засновника “Соні”. Він був бідним учнем, дуже часто прогулював уроки, тому що ненавидів сам процес навчання. Він віддавав перевагу експериментуванню і завжди вчився на своєму досвіді та помилках. Коли він був дитиною, у нього була мрія мати власний автомобіль. У 1946 році він створив власну компанію і увірвався в переповнену промисловість з виробництва мотоциклів. За 5 років він знищив 250 конкурентів, 50 з яких були японськими. Його машина «Dream» («Мрія»), представлена у 1950 році, була втіленням його дитячої фантазії побудувати найкращу машину. Далі була модель «Супер Клаб», запущена у 1955 році в Японії і у 1957 році в Америці з рекламним слоганом: «Кращі люди їздять на …………..». Продукція цієї фірми стерла «Харлей-Девідсон» та ітілійські компанії з виробництва мотоциклів на порох. Сьогодні це компанія, в якій працює близько 97 тисяч чоловік. При чому на долю закордонних фірм приходиться біля 56% від загального обєму виробництва.
Завдання для 2 команди: Він народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Рідна мати — 17-річна студентка — після народження віддала дитину в прийомну сім’ю. У 12 років він подзвонив голові компанії Hewlett-Packard Вільяму Х’юлетту (William Hulett) і попросив у нього деталі, необхідні йому для складання якогось приладу. Поспілкувавшись із хлопчиком, Вільям вислав йому все необхідне і запросив у свою фірму попрацювати на канікулах. Під час роботи в Hewlett-Packard хлопчик познайомився зі Стівом Возняком, з яким через кілька років у двадцятирічному віці, заснував компанію, яка займалася виробництвом комп’ютерів власної конструкції. Відома всім компанія була створена в гаражі, на прикладі багатьох американських комп’ютерних компаній того часу, що намагалися протистояти комп’ютерному гіганту IBM. Вже через десять років після заснування компанія стала одним із лідерів ринку ПК. Вона оцінювалася в 2 мільярди доларів США та нараховувала вже не 2 людини, а 4000 співробітників. У 2001-му компанія представила перший плеєр i. Pod, який вже через кілька років став основним джерелом її прибутку. Окрім того, під його керівництвом компанія суттєво зміцнила свої позиції на ринку персональних комп’ютерів. А у 2007-му році почалися продажі мобільного телефону i. Phone. У 2008-му році продемонстрував найтонший ноутбук у світі — Mac. Book Air. Важка хвороба змусила його залишити посаду генерального директора компанії. 5 жовтня 2011 року, після тривалої хвороби у віці 56 років видатний підприємець помер. Співчуття та сум з приводу його смерті того ж дня публічно озвучили президент США Барак Обама з дружиною, засновник Microsoft Біл Гейтс, засновник Facebook Марк Цукерберг, засновники Google Сергій Брін і Ларрі Пейдж та дуже багато інших.