Презентація до технологічної карти уроку в 9 класі з теми «Григорій Сковорода. Життя і творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали"
Презентацію розроблено відповідно до програми з української літератури для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, вимог сучасного уроку, з використанням інтерактивних сервісів на основі принципів розвитку критичного мислення.
Я хочу. Ви можете. МИСпіввідносити нову інформацію із набутим досвідом. Уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування. Висловлювати аргументованосвої судження. Розвивати пізнавальну діяльність та критичне мислення, навички спілкування в колективі, толерантне ставлення до думок інших. Життя і творчість Морально-етичні ідеали Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити. Г. Сковорода
Номер слайду 2
Він свідомо обрав своїм кабінетом цілий світ, при обміркуванні його творів присутні були і небо над головою, журавлі, лелеки, тополі, озера, ліси і тверда земля під ногами, а головне – люди. Павло Тичина
Номер слайду 3
Григорій Сковорода. Життя і творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали. «Сад Божественних пісень», «Байки Харківські», філософські трактати. Біблійна основа творчості Г. Сковороди та його вчення про самопізнання і «сродну (споріднену) працю». Проповідь житейської невибагливості, пошуку гармонії з собою і світом. Повчальний характер і художні особливості збірки «Байки Харківські». «Бджола та Шершень»
Номер слайду 4
Світ ловив мене, та не спіймав
Номер слайду 5
«WHY?» «ЧОМУ?»Чому Сковорода відмовився служити при дворі Катерини ІІ ?«WHY?» «6 W» Приклад виконання вправи:- Чому потрібно відвідувати онлайн-уроки?Щоб вчитися. Чому потрібно вчитися?Щоб багато знати. Чому потрібно багато знати?Щоб бути освіченим…
Номер слайду 6
ДОМІНО«Грані таланту Г. Сковороди»---
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Система оцінок, яку використовував Г. С. Сковорода, працюючи в Харківському колегіумі: Кажется, негоден. Негоден. Туповат. Туп. Очень ТУПСписок учнів школи піїтики Харківського колегіуму та оцінки їхніх успіхів у навчанні з 1 вересня 1759 р. до 15 липня 1760 р.(ф. 1973, оп. 1, спр. 2130, арк. 1 і зв. Оригінал.)Не понят. Весьма остр12 Гораздо понят11 Очень понят10 Понят9 Не очень понят8 Кажется, понят7456321
Номер слайду 10
Домашнє завдання: виконайте тест на сайті «На урок» за QR-кодом, який буде розміщений у групі класу після уроку, або за посиланням;складіть паспорт твору за алгоритмом (пам’ятка 11 на форзаці підручника);створіть «хмару слів» «Перифрази Г. Совороди» (за бажанням).