Сухомлинський Василь Олександрович Виконала: вчитель початкових класів КЗО «СЗШ № 108”» ДМР м. Дніпро Білаш О.Й.
Номер слайду 2
В.О.Сухомлинський народився у 1918р. у селі Василівка на Кіровоградщині в незаможій сім’ї.Батько працював столяром і теслярем у поміщицьких економіях. Пізніше був сільським активістом, завідував колгоспною хатою лабораторією, керував трудовим навчанням учнів, був сільським кореспондентом.
Номер слайду 3
Мати,Оксана Юдівна, працювала в колгоспі, займалася домашнім господарством, а зимовими вечорами шила і розказувала дітям казки. У сім’ї, крім Василя, було ще троє дітей – Іван, Сергій, Меланія. В дітей змалку виховували любов до книги. У діда була велика бібліотека. Всі діти в сім’ї стали вчителями.
Номер слайду 4
Літом Василько разом з батьками працював у колгоспі: помагав скирдувати солому, збирав колоски. Ріс хлопчик жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Але зошити і фарби можна було придбати тільки за лікарські рослини. За склянку насіння акації одержував два зошити, а за фарбами ходив аж у Кременчук (35 км). У навчанні був старанним і здібним.
Номер слайду 5
Сімнадцятирічним юнаком Сухомлинський переступив поріг школи, працював вчителем мови і літератури . Був одружений, мав доньку і сина. Війна відірвала його від улюбленого заняття. У бою під Ржевом був важко поранений. Ворожий осколок уп’явся йому в груди і сховався біля серця. Понад чотири місяці лікувався у госпіталях. Він ще більше зненавидів війну.
Номер слайду 6
Після перемоги Василь Олександрович знову повернувся до школи. Його любили батьки і діти.
Номер слайду 7
Василь Олександрович з учнями у шкільній теплиці.
Номер слайду 8
“Школа радості” Василь Олександрович з учнями початкових класів проводить уроки серед природи.
Номер слайду 9
Павлишська середня школа. На першому поверсі музей В.О. Сухомлинського. Понад тридцять п’ять років працював Василь Олександрович учителем і директором школи. Тридцять два роки вів педагогічний щоденник , у якому записував свої спостереження за поведінкою дітей. Для дітей він написав біля 1500 художніх казок-мініатюр, оповідань, легенд, притч, новел.
Номер слайду 10
“Людина, - стверджував великий педагог, - народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується на світ, щоб лишити по собі слід вічний”. Помер Василь Олександрович 2 вересня 1970 року.
Номер слайду 11
Література. 1.Я Кодлюк, Г. Одинцова “Розповіді про письменників”, 2. sadik427.edu.kh.ua