Презентація до уроку "Біблія як основа двох релігій. Структура Біблії, її складники"

Про матеріал
Презентація містить відомості про структуру Біблії, спонукає до читання в повному обсязі Старого Заповіту. Крім наданих у підручнику уривків для аналізу запропоновані легенди про всесвітній потоп і вавилонську вежу. Кожен уривок твору проілюстрований.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Біблія як основа двох релігій – іудейської та християнської Зв’язок Біблії з історією і міфологією. Структура Біблії, її складники

Номер слайду 2

Біблія – свята книга Незалежно від смаків, політичних і філософських поглядів і переконань, незважаючи на неоднозначне ставлення до релігії, кожна людина рано чи пізно зустрічається з книгою, яку ми називаємо вічною. Це Біблія – священна книга іудеїв і християн, яку ми згадували на минулому уроці. Про походження слова “біблія” ви вже знаєте, з підручника дізнаєтеся про те, яким чином сувої перетворилися на книги у сучасному значенні цього слова і теперішньому вигляді. Чому необхідно вивчати Біблію? Ми зустрічаємо біблійні сюжети у творах письменників, поетів, художників, скульпторів – без знання Біблії їх важко буде зрозуміти. Прислів'я і приказки, що містяться в Біблії, використовуємо чи не кожного дня. “Вічна книга” демонструє зразки справжнього гуманізму. Біблія має інтернаціональне значення. Недарма вона посідає перше місце у світі за кількістю перекладів (перекладена двома з половиною тисячами мов і діалектів) і примірників (вісім мільярдів).

Номер слайду 3

Сувій Тори. Пергамент. Рукопис. Структура Біблії. Старий Заповіт Складався з ХІІ ст. до н. е. до ІІ ст. до н. е. Записаний давньоєврейською та арамейською мовами, поділяється на 4 групи: І – Закон (Тора) – містить 5 хронікально-законодавчих книг пророка Мойсея: Буття, Вихід, Левіт, Числа, Второзаконня. ІІ – 12 історичних книг, у яких викладається історія єврейського народу. ІІІ – повчальні книги, зокрема книга пророка Еклезіаста. ІV – книги чотирьох великих пророків Ісаї, Єремії, Єзекіїла, Даниїла) та дванадцяти малих пророків.

Номер слайду 4

Структура Біблії. Новий Заповіт Змальовує здійснення пророцтв, прихід Христа на землю, його діяння, значення та наслідки цього. Складається з 27 книг: - 4 Євангелія (від Марка, Матфея, Луки, Іоанна). - Діяння апостолів. - Послання апостолів. - Одкровення Іоанна Богослова. Довідка: Євангеліє – з лат. радісна, блага звістка

Номер слайду 5

Старий Заповіт. Буття. Створення світу За наданими ілюстраціями складіть план переказу про створення світу. Запишіть у зошити, що було створено кожного дня.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Неділя – день відпочинку

Номер слайду 8

Вигнання з раю Чому Єва порушила Божий наказ і скуштувала заборонений плід? Чому Адам послухався Єву і теж порушив заборону? Яке покарання отримали винні? Як ви гадаєте, чия провина найбільша?

Номер слайду 9

Каїн і Авель Які жертви принесли Каїн і Авель Богові? Чому Каїн вирішив, що Бог не зглянувся на його жертву? Що підштовхнуло Каїна до братовбивства? Як було покарано Каїна? Ким стали нащадки Каїна?

Номер слайду 10

Завдання: Відповісти на запитання підручника (с.с. 27 – 28) Десять заповідей Божих 1. Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене. 2. Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм. 3. Не згадуй імені Господа Бога твого даремно. 4. Пам'ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий – субота – для Господа Бога твого. 5. Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі. 6. Не вбивай. 7. Не чини перелюбу. 8. Не кради. 9. Не свідчи неправдиво проти ближнього твого. 10. Не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого.

Номер слайду 11

Завдання: Скласти запитання до біблійних легенд “Всесвітній потоп”, “Вавілонська вежа” Всесвітній потоп Господь розгнівався на нечестивих людей і вирішив покарати їх. І промовив Бог до Ноя: «Я наведу на землю потоп, щоб знищити всяку плоть, в якій перебуває дух життя: врятуєшся тільки ти з жінкою і дітьми твоїми». Потім Бог наказав Ною збудувати великий ковчег. Що таке ковчег? Ковчег — це човен або корабель. Ной збудував великого ковчега, який повинен був плавати на поверхні вод, коли Бог послав на землю потоп. Ной зробив ковчег із дуже міцного дерева. Для цього він зрубав багато дерев, настругав багато дощок. Збоку Ной зробив у ковчезі двері, а вгорі — вікно. Ной говорив навкололишнім людям, що Бог винищить весь світ потопом, і радив їм залишити злі справи свої і повернутися до Бога. Але ніхто не слухав його. Люди продовжували безпечно їсти і пити, не думаючи про Бога, не намагаючись догодити Йому. «Як було за днів Ноєвих до потопу всі їли, пили, женилися, заміж виходили, аж до дня, „коли Ной увійшов до ковчега“, і не знали, аж поки потоп не прийшов і всіх не забрав». «Бог не помилував першого світу, але у восьми душах зберіг сім’ю Ноя, проповідника правди, коли навів потоп на світ нечестивых». Бог не бажав, щоб всі тварини, всі птахи, всі комахи безслідно щезли з землі, тому Він наказав Ною взяти по декілька пар всякого роду тварин, птахів і комах і привести їх до ковчегу. Всіх цих тварин Ной привів до ковчегу, взявши з собою хлібні зерна, плоди і сіно, щоб годувати в ковчезі тварин. Потім увійшов до ковчега й сам Ной із дружиною і з трьома синами з їхніми дружинами. Отже, в ковчезі їх виявилося восьмеро. Але Ной не зачиняв двері ковчегу. Сам Бог зачинив їх, і Ной знав, що він не має права відчиняти двері до того часу, коли він отримає веління Боже.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Вавилонська вежа За стародавньою біблійною легендою про Вавилонське стовпотворіння, понад чотири тисячі років тому усі люди мешкали у Месопотамії, тобто в басейні річок Тигру і Євфрату, і спілкувались однією мовою. Оскільки земля цих місць була дуже плодовита, то люди жили заможньо. Від цього вони дуже запишалися і вирішили побудувати вежу аж до самого неба. Вежа усе росла і росла вгору. Нарешті Бог розгнівався на нерозсудних і пихатих людей та покарав їх. Він змусив будівельників розмовляти різними мовами. Зарозумілі творці вежі, не зрозумівши один одного, занедбали будівництво та розійшлися у різні боки. Так вежа залишилася недобудованою, а місто, де відбувалося будівництво і змішалися усі мови, назвали Вавилоном.

Номер слайду 14

Пітер Брейгель. Вавилонська вежа. 1563.

Номер слайду 15

Домашнє завдання Опрацювати статтю підручника (сторінки 18 – 23). Прочитати одне з Євангелій.

ppt
Додано
5 вересня 2020
Переглядів
9378
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку