Презентація до відкритого уроку "Література середньовічної Європи. «Пісня про Роланда». Історична основа твору, поетичне переосмислення в ньому реальних подій"
Тема. Література середньовічної Європи. “Пісня про Роланда”. Історична основа твору, поетичне переосмислення в ньому реальних подій Мужність – це безстрашність, розум – це розуміння добра і зла, Сила – це здатність до дії, Герой – це той, хто уособлює в собі ці чесноти. Відьяпаті
Номер слайду 2
“Шість капелюхів мислення” Білий відповідає за підбір об’єктивних фактів, об’єктивної інформації. Чорний – це пошук негативних сторін, вад. Жовтий – пошук позитивних сторін, переваг. Зелений – творчий пошук, генерування нових ідей, альтернативних підходів. Червоний – прояв емоцій, почуттів, інтуіції. Синій – аналіз усього розумового процесу.
Номер слайду 3
„Пісня про Роланда” – один з найкращих творів народної поезії... пам’ятка середньовічного епосу... С.Бобров, автор вільного переказу « Пісні про Роланда»
Номер слайду 4
Середньовічний героїчний епос Героїчний епос – твори різних жанрів, які в легендаризованій формі відображають волю, завзяття народу в боротьбі проти ворогів, зла й гноблення. У центрі епічного твору – епічний герой, що уособлює кращі риси народного характеру. Завдання для «білого капелюха». На окремих листочка записати тези розповіді.
Номер слайду 5
В основу «Пісні про Роланда» покладено реальні історичні події. Мова йде про далекий 778 рік, коли Карл Великий втрутився у міжусобиці мусульманської Іспанії. Завоювавши декілька міст, Карл обложив Сарагосу, однак через декілька тижнів був змушений зняти облогу й повернутися за Піренеї внаслідок ускладнень у власній імперії. Карл Великий
Номер слайду 6
Шедевр французького героїчного епосу – «Пісня про Роланда»
Номер слайду 7
Персонажі твору Реальні: Карл Великий, Роланд, Турпен, Ганелон, Жоффруа. Вигадані: сарацинський цар Марсилій
Номер слайду 8
Перші переклади 1918 р. Василь Щурат
Номер слайду 9
Вправа “Репортаж з місця подій”
Номер слайду 10
Робота в “капелюхах” 1-ша група. “ЧОРНИЙ КАПЕЛЮХ” – знайти негативні сторони у вчинках персонажів. 2 – га група. “ЖОВТИЙ КАПЕЛЮХ” – знайти позитив у діях головного героя.
Номер слайду 11
КОМПОЗИЦІЯ Зав’язка Розвиток подій Кульмінація Розв’язка Обрамлення
Номер слайду 12
СИСТЕМА ОБРАЗІВ
Номер слайду 13
“КОЛА ВЕНА” Запальний, відчайдушний нерозсудливий, не знає міри ні в чому Розважливий, поміркований,поєднує хоробрість із розумом
Роланд КАРЛ
Номер слайду 14
“Зелений капелюх” Вправа “Екстремальна ситуація”
Номер слайду 15
“Пісня про Роланда” і “Слово про похід Ігорів”
Номер слайду 16
Продовжити речення “Пісня про Роланда” є найкращим зразком… епосу Головні герої твору… Негативний персонаж у “Пісні про Роланда”… Реальний історичний факт, покладений в основу твору,” – це…
Номер слайду 17
“Методика взаємних запитань”
Номер слайду 18
Робота в капелюхах Завдання для “ЧЕРВОНОГО КАПЕЛЮХА”. Виразіть свої думки, почуття з приводу вивченого твору. Завдання для “СИНЬОГО КАПЕЛЮХА”. Аналіз усього розумового процесу.
Номер слайду 19
Домашнє завдання 1. Виписати цитати опису природи, в яких наявні елементи фольклору. 2. Скласти порівняльну характеристику однієї з груп образів: А) Роланд – Ганелон; Б) Карл – Ганелон.