Цілепокладання. Що я очікую від уроку?Які перед собою можу поставити завдання, виходячи з теми?
Номер слайду 3
«ТАК – НІ»Прислівник – змінна самостійна частина мови. Прислівник у реченні пов’язаний із дієсловом-присудком. Прислівники поодинці, по-українськи утворені префіксальним способом. У словосполученні «скаржитися на/пам’ять» виділене слово пишемо разом. Слова тополин..о, розкован...о пишемо із двома літерами нн. Прислівники не/високо, не/близько пишемо разом.
Номер слайду 4
ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯЧи простежується закономірність у написанні и та і в кінці прислівників?Восени- навесніДокупи- укупіДогори- угоріПо-вовчи – тричіЯких знань вам ще не вистачає?
Вправа 2 Списати речення, уставляючи замість крапок пропущені букви. Підкреслити прислівники як члени речення, визначити їхню групу за значенням. Опівноч…айстри в саду розцвіли. Навшпиньк… виглядають жоржини через тин. Наввипередк… промчали чижі й озираються навкруг… . Двіч… на рік пишні квіти не процвітають; у житті літа найкращії двіч.. Не бувають. Побратими міцно, по –ведмеж.., стискають один одного, трич… навхрест чоломкаються.
Номер слайду 8
Мовна скарбничка. НАВШПИНЬКИ, присл., з дієсл. стати, підвестися, звестися і т. ін. На кінчики пальців ніг. Н-д: Валя підвелася навшпиньки, нарвала яблук. НАВВИПЕРЕДКИ, присл. Намагаючись перегнати один одного в бігу, плаванні і т. ін. Н-д: Коні, почувши волю, помчалися стрілою наввипередки. ЧОЛОМКАТИСЯ, розм. - Вітатися, здоровкатися з ким-небудь, міцно тиснучи руку або схиляючи голову в поклоні.
Номер слайду 9
Вправа 3 Утворити від поданих слів прислівники. обгрунтувати написання. По, молодецький; Без, вість; В, ніч; По, татарський; В, осінь.
Тест У якому рядку в усіх прислівниках запишемо в кінці І ? А трич.., поноч.., позаоч… Б трішечк…, двіч.., пішк… В навшпиньк…, навкруг.., почаст...
Номер слайду 12
Тест. У кінці прислівників після г,к,х (анітрох.., верх…)пишеться…А –и. Б –іНаведіть власні приклади.
Номер слайду 13
РЕФЛЕКСІЯЩо було цікаво, складно, вдалося?Мені ще потрібно повчитися…За що можна похвалити себе, однокласників, учителя?Навіщо нам потрібен був цей урок?
Номер слайду 14
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати правило на с. 195, повторити с. 201-203. Вправа 426 (письмово), 427 (усно). АБОУкласти словниковий диктант, дібравши слова на вивчену орфограму (12-14 слів). Глазова О. П. Українська мова: підруч. Для 7 кл. загальноосвіт. Навч. Закл. – К.: «Освіта», 2015.