Презентація до уроку "Систематизація та узагальнення знань з теми "Однорідні члени речення. звертання, вставні слова"

Про матеріал
Презентація до уроку "Систематизація та узагальнення знань з теми "Однорідні члени речення, звертання, вставні слова" 8 клас (соціокультурна тема - "шоколад"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Систематизація та узагальнення знань з теми «Однорідні члени речення. Звертання. Вставні слова» (Соціокультурна тема уроку: «шоколад»)

Номер слайду 2

Словниковий диктант. Какао-боби, мигдалеподібна форма, гірко-терпкий присмак, напівфабрикати, вершково-горіховий, Центральна Америка, півострів Юкатан, Мексика, антидепресант, перець чилі, сто тисяч тонн, мікроелементи.

Номер слайду 3

Лексичне значення слів. Антидепресанти –Афродизіак – Синестезія –

Номер слайду 4

Теоретичний блок1. Однорідні члени речення – це:2. Однорідними можуть бути :3. Звязок між однорідними членами :4. Розділові знаки, які можуть вживатися при однорідних членах:5. У ролі узагальнювальних слів найчастіше вживають:6. Неоднорідні означення – це:7. Звертання –це:8. На письмі звертання виділяються:9. Види звертань за будовою:10. Риторичне звертання – це:11. Розряди вставних слів:12. Що спільного між звертаннями та вставними словами:

Номер слайду 5

Інтерактивне читання з помітками1. Шоколад відомий з давніх часів, але, напевно, жоден інший продукт не має стільки завзятих прихильників і супротивників.2. Існує думка, що шоколад позитивно впливає на наш організм, інші думають, що він, навпаки, шкідливий і викликає звикання, тому його вживання слід обмежувати.3. Проте, безперечно, з упевненістю можна сказати: шоколад – дуже «смачні ліки від депресії» і незамінний засіб проти втоми.4. За дослідженнями вчених, для підвищення настрою досить просто вдихати аромат шоколаду.5. Як відомо, англійські парфумери навіть випустили туалетну воду із запахом шоколаду.6. Виявляється, шоколад довгий час був винятково напоєм, він вживався в холодному вигляді – обсмажені какао-боби, що самі по собі мають гіркий смак, змішувалися з водою, а потім у цю суміш додавався перець чилі. 

Номер слайду 6

Справжній шоколад. Шоколад має бути не тільки смачним а й корисним для здоров′я. Справжній шоколад містить 56-90 відсотків какао та обов′язково какао-олію ламається з сухим тріском але в жодному випадку не тягнеться.

Номер слайду 7

Радість. При споживанні шоколаду в організмі виробляється гормон ендорфін завдяки якому людина отримує насолоду і відчуття щастя а серотонін та фенілетиламін покращують настрій.

Номер слайду 8

Здоров′я. У какао-бобах міститься магній який підвищує стійкість людини до стресів покращує імунітет і нервову систему саме тому він входить до складу пайків військовослужбовців та антикризової скриньки психологів. Темний шоколад захищає нас від багатьох хвороб знижує тиск зміцнює судини і заспокоює серце захищає від виразки шлунку і кишечника знижує рівень холестерину і є хорошою профілактикою атеросклерозу.

Номер слайду 9

Краса. Шоколад особливо темний і гіркий містить вітаміни і корисні для шкіри мінерали магній кальцій залізо мідь цинк фосфор сірку і марганець – це справжня комора краси. Фінські вчені повідомляють Любителі шоколаду стрункіші граційніші у них тонша талія і вони рідше страждають від діабету ніж ті хто обирає інші солодощі.

Номер слайду 10

Любов. Чорний шоколад має властивості афродизіака що пояснюється хімічними речовинами які містяться в ньому. Одного разу ти дізнаєшся що таке справжнє кохання воно і гірке і солодке як справжній шоколад.

Номер слайду 11

Розум. Завдяки вмісту мікроелементів шоколад підвищує інтелектуальні здібності магній необхідний для нормальної роботи пам′яті а глюкоза – основна їжа для клітин мозку. 

Номер слайду 12

Асоціації

Номер слайду 13

Поезія-діамант. Оберіть найвдаліші, на ваш погляд, асоціації і складіть з ними поезію-«діамант», що складається з 12 граней:1 – іменник2 – прикметники3 – дієслова3 – дієслова2 – прикметники1 – іменник

Номер слайду 14

Синестезійні художні образи. Канікули пахнуть шоколадом. Захід сонця має колір шоколаду

Номер слайду 15

Написання міні-твору. Оберіть будь-яких два іменники (шоколад, драбина). Час – 5 хв. Обсяг – 5 речень (обов’язково з однорідними членами). Підсумок уроку

pptx
Додав(-ла)
Широка Наталія
До підручника
Українська мова 8 клас (Ющук І.П.)
Додано
19 листопада
Переглядів
101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку