Мета уроку: поглибити знання учнів про подвоєння приголосних у словах; формувати вміння правильно писати слова з подвоєнням, розрізняти цю орфограму у словах, пояснювати її; виховувати уважність, правописну пильність.
ПОДВОЄНІ БУКВИ НА ПОЗНАЧЕННЯ ЗБІГУ ДВОХ ОДНАКОВИХ ПРИГОЛОСНИХ
Номер слайду 2
М Е Т А: поглибити знання учнів про подвоєння приголосних у словах; формувати вміння правильно писати слова з подвоєнням, розрізняти цю орфограму у словах, пояснювати її; виховувати уважність, правописну пильність.
Номер слайду 3
ТИП УРОКУ: урок вивчення нового матеріалу
Номер слайду 4
О Б Л А Д Н А Н Н Я : слайди, таблиця “Подвоєні букви на позначення збігу двох однакових приголосних”
Номер слайду 5
Е П І Г Р А Ф : Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно політь бур’ян. Чистіша від сльози вона хай буде. Вірно і слухняно вона хай служить вам. Максим Рильський
ЛИСТ ДО ОЛЕНКИ “Добрий день Оленко! Я побачив тебе на прогулянці моя красуне. Ти полонила мене своєю солов’їною мовою, красою та ввічливістю. Після того, як я тебе побачив, ніся додому, не бачачи перед собою нічого. Я хочу з тобою зустрітись Оленко. Які прекрасні осіні дні! Зустрінемось і волю наговоримось. Я твою барвінкову мову слухав би і слухав. Хочу бачити тебе 11 березня о 15 годині”.
Номер слайду 8
ПРИГОЛОСНІ ПОДВОЮЮТЬСЯ: Якщо префікс закінчується, а корінь починається на один і той самий приголосний: віддати, беззубий, оббігти. Якщо корінь закінчується, а суфікс починається на один і той самий приголосний: ранній, туманний, сонний. Якщо частка –ся стоїть після кореня, що закінчується на –с: трясся, пасся, розрісся.
Номер слайду 9
Утворіть нові слова за допомогою префіксів роз-, без-, воз- та суфіксів так, щоб у словах відбулося подвоєння. І варіант Земля, захист, збитки, звіт, звук, зоря, зміст, взути, зиркати ІІ варіант Давати, дерти, дяк, дзеркало, здоровий, єднати, єднатися
Номер слайду 10
“Острів мовних скарбів” Доберіть антоніми до слів: Пізній, перший, нічний.
Номер слайду 11
Гра «Одним словом» Такий, що його не можна примирити. Такий, що ніколи не скінчиться. Такий, що не піддається здійсненню. Такий, що його ні з ким не зрівняти.
Номер слайду 12
Утворіть від поданих слів прикметники на –ний (-ній). ЗРАЗОК: ДЕНЬ – ДЕННИЙ. Осінь, кінь, сезон, вина, сторона, зміна.
Номер слайду 13
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вивчити § 28 (с.183-184), написати вправу 383.