Робота з цитатами про кохання. Інтерактивна вправа «Калейдоскоп» Той, хто кохає по-справжньому якусь одну людину, любить увесь світ. (Е.Фром) Кохання — це бажання бути коханим (Платон) Кохання — найсильніше з усіх пристрастей, тому воно одночасно оволодіває головою, серцем і тілом. (Вольтер)
Робота з цитатами про кохання. Інтерактивна вправа «Калейдоскоп» Любов, як свічка: від великого подиху вітру — розгорається, а від легенького вітерцю — гасне. . (І.Франко) Найбільше щастя в житті - це впевненість, що тебе кохають. (В.Гюго) Кохати глибоко — означає забути про себе. . (Ж.Ж.Руссо)
ЗАВДАННЯ “Логічний ланцюжок слів” Клоуз-тест: Роберт Бернс — великий шотландський _____________. Його поезія нікого не залишає ______________ . Він писав прості і гарні ______________ , які співали по всій ___________. Він був чудовим ліричним поетом і міг писати гумористичні і сатиричні вірші, оспівуючи ____________, _____________, ______________. Вірші він присвячував багатьом ___________. І в кожному з них він загострював увагу на ______, ________, ________, ________. Т. Шевченко називав його__________________________.
Словничок уроку Звукопис: добирання звуків у віршованій мові, яке має художньо-виразне значення. Видами звукопису є асонанс (повторення голосних звуків), алітерація (повторення приголосних звуків). Інверсія (перестановка): зворотний порядок слів, коли підмет і присудок "міняються" місцями. Епістолярна форма: в перекладі з грецької - лист, послання. Послання: літературний твір (зазвичай у віршовій формі) у вигляді звертання до якої-небудь особи або групи осіб. Антитеза: Протиставлення явищ, понять, почуттів, думок, характерів.
«Жди мене…» - ці слова – це поетична молитва Костянтина Симонова. Молитва про любов і вірність. В роки війни вони звучали як заклик, як гімн любові... Цих поетичних рядків більш ніж достатньо для того, щоб увічнити ім'я Констянтина Симонова...Актуальні вони і в наш час. Тому на підтримку українських військових та їхніх родин телеканал 1+1 підготував кліп де відомий вірш К.Симонова «Жди мене…» в українському перекладі Юрія Гончаренка виконують відомі українські актори, міністр культури та ведуча ТСН.
Програма «Жди мене» А також дуже відомою в наш час є програма "Жди мене", яка допомагає людям розшукувати їхніх рідних і близьких, котрі загубилися в різні роки і з різних причин. Кожен бажаючий може звернутися в редакцію програми, розповісти про свою втрату і після цього почнеться пошук людини. Тепер щопонеділка телеглядачі 105 країн світу з нетерпінням чекають на ефір програми. У наших героїв з’явилася унікальна можливість не лише розповісти свою історію, але й, перебуваючи у різних країнах(!), нарешті побачитися через екран або безпосередньо у студії "Жди мене" зустрітися з рідними, яких вони розшукують…
Адже сьогодні у стрімкому світі, де все так швидко змінюється, є цінності, які ніколи не втрачають своєї вартості. Це - дружба і кохання - це справжні коштовності, які допомагають людині залишитися людиною й вижити в найскладніших випробуваннях. Кожне покоління має свої уявлення про дружбу та кохання, проте незмінним залишається те, що ці почуття дають людям велике натхнення, любов до життя й відкриття світу. Генріх Гейне писав: «Кохання дарує особливе бачення, це наче чарівна призма, крізь яку ми зовсім поіншому сприймаємо все довкола. Однак ця призма подібна до крихітного кришталю — її дуже легко розбити, і тоді вже ніколи не зібрати друзки… Той, хто знайшов кришталеву призму кохання, повинен дбайливо зберігати її у своєму серці». Вірші великих поетів про дружбу та кохання відлунюють у нашому часі. Адже поки ми живемо, ми будемо любити одне одного!
Вірш Костянтина Симонова «Жди мене» підкуповує своєю щирістю. Тому на фронті він користувався величезною популярністю. З одного боку, особисте та інтимне, призначене для двох, з іншого боку , що відкриває цілий світ, масштабне . Його можна читати і тихо, пошепки , а можна голосно, на весь голос . У кожному разі, це буде добре. Саме такого не вистачало на фронті , далеко від коханих і рідних .
У літературі є багато віршів, але «Жди мене» Симонова стоїть окремо, оскільки зачіпає найніжніші струни людської душі . Цей твір про любов, хоча це слово жодного разу там не згадується , але кожен, що відкриває його для себе знову і знову, це розуміє. І, як всяке велике мистецтво, воно робить людину кращою, чистішою і морально багатшою. Цей вірш знайшов відгук у душі кожної людини нашої країни, знайшов відгук в серцях і душах не лише солдат, а й жінок, які вірно чекали своїх коханих з фронту тоді і чекають зараз, тому українські жінки, написали і пишуть дальше відповідь на лист Костянтина Симонова. Ці листи отримали назву «Жду тебе» і доброю звісткою полетіли до рідних в АТО.
Любов – це щастя, радість, натхнення. Але воно може стати і великим болем, якщо у життя увірветься війна. Скільки страждань, скільки сліз пролили дружини, кохані, отримуючи так звані " похоронки". А скільки дівчат залишилось без пари, скільки юних хлопців полягло у боях, не пізнавши смаку першого поцілунку, скільки ненароджених душ так і не прийшли в цей світ.
Але життя продовжується. І ми сьогодні не повинні втрачати віру в кохання, у себе, у людей, у Батьківщину. Ми повинні берегти і наш внутрішній світ, і перш за все, ми повинні берегти наше мирне життя. Адже навіть у воєнні роки, як ми бачимо, зароджувались найсвітліші почуття, як це було у відомої акторки Валентини Сєрової та великого поета К.Симонова.
Вузлик напам’ять При написанні листа можливі такі частини тексту: Звертання Інформація про стан листування Основний зміст листа (повідомлення про новини) Запитання адресату Подяка Прохання написати лист Передача вітань Прощання Кінцівка і підпис Дата і місце написання, якщо їх немає на початку листа
Тож бережімо цю пам’ять, вивчаймо її і нехай вона буде засторогою для кожного з нас, духовним орієнтиром до збереження миру. Адже ми - миролюбна нація, яка народжена вільною для того, щоб творити, будувати, відкривати та розвиватися. І ці безцінні якості у нас не зможе забрати ніхто! Задумайтеся над словами українського поета Василя Симоненка у його «Лебединій пісні»…