Презентація ": Додавання чисел частинами в межах 20. Задачі з зайвими даними". Конспект уроку математика НУШ 2 клас. Дану презентацію вчитель може використовувати і під час дистанційного навчання.
Конспект урокуматематика НУШ 2 клас. Тема уроку: Додавання чисел частинами в межах 20. Задачі з зайвими даними. Мета: Дидактична : актуалізувати навички лічби в межах 10; формувати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі; актуалізувати знання прийомів додавання й віднімання чисел частинами, залежності суми від зміни одного з доданків, залежності різниці від зміни зменшуваного; дослідити залежність доданка від зміни іншого доданка при сталій сумі; формувати вміння розв’язувати задачі із зайвими даними. Розвивальна : формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації під час складання трійок взаємно обернених задач за опорними схемами. Виховна: виховувати життєву компетентність, взаємоповагу, організованість, старанність. Обладнання: малюнки, картки, схеми.
Номер слайду 2
Хід уроку. Девіз: Міркуємо – швидко, відповідаємо – точно, лічимо – правильно, пишемо – гарно.І. Організація класу. Діти, до нас завітали гості, Білосніжка і сім гномів. Білосніжка просить навчити гномів: 1. Каліграфічно писати. 2. Усно рахувати. 3. Писати математичний диктант. 4. Таблицю додавання числа 5 з переходом через десяток. 5. Відпочивати. 6. Працювати в парах і групах. 7. Підводити підсумок виконаної роботи.(На дошці або екрані з’являється план уроку.)
Номер слайду 3
План уроку
Номер слайду 4
ІІ. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань учнів. Каліграфічна хвилинка. Гном Стидунчик соромиться зізнатися, що не вміє писати. Діти ,а скільки Гномів?- Як ви думаєте, яку цифру просить навчити писати Стидунчик?(7)2. Асоціативний кущ. Які асоціації виникають у вас щодо цифри 7?Тиждень, квітка-семицвітка, гноми, ноти, чудеса світу, веселка.(На дошці або екрані з’являється асоціативний кущ). Стидунчик
Номер слайду 5
7 Тиждень
Номер слайду 6
3. Усний рахунок. Білосніжка просить нас навчити гнома Мрійливчика рахувати усно. Пограємо в гру «Доповни до 10». На квітці вирази. Ви кажете тільки відповідь. Мрійливчик
Номер слайду 7
10567984
Номер слайду 8
4 . Математичний диктант. А гнома Дрімунчика навчимо писати математичний диктант. Зменшуване 10, від’ємник 9, різниця…(1);Різниця чисел 22 і 20…(2);Яке число передує числу 4?...(3);Число 14 зменшити на 10…(4);Перший доданок 3, другий доданок 2,сума…(5);(На дошці або на екрані відповіді. Самоперевірка).1; 2; 3; 4; 5.- Перевірте свої відповіді. У кого жодної помилки? У кого одна помилка? Молодці! Збільшіть кожне на 5. Ми отримали таблицю додавання 5 в межах 10. (Вивішую таблицю).5. Створення проблемної ситуації. А тепер збільшіть 9 на 5. Легко? Чому? (Треба переходити через 10.)Д р і м у н ч и к
Номер слайду 9
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Отже, гнома Буркунчика Білосніжка просить ознайомити з додаванням чисел частинами в межах 20 і з задачами із зайвими даними. ІV. Мотивація навчальної діяльності. - Діти, а навіщо Буркунчику знати додаванням чисел частинами в межах 20 ? - «А задачі мені взагалі не треба!» - бурчить Буркунчик. Хто пояснить Буркунчику важливість користуватися вмінням розв’язувати задачі?V. Усвідомлення нового матеріалу. 1. Робота в підручнику ст.32 а)№1,№2 – пояснення нової теми. б)№2( 3,4,5 стовпчик) – робота в групах(відповіді на дошці, самоперевірка) в)№ 3 – колективно. г)№4 – робота в парах(відповіді на дошці, самоперевірка)-Буркунчик
Робота з задачами із зайвими даними. VІ. Робота в зошиті ст. 31 №1( проста задача із зайвими даними Хлопчики – 4 уч. Дівчатка – 3 уч. 4+3=7(учн.) – всього. Відповідь: 7 учнів. На вашу думку,діти, які дані в задачі зайві?( 2 учні). Чому?Якого гнома ми вчили розв’язувати задачі? Мудрунчик
Номер слайду 12
Підсумок уроку. Рефлексія. - Діти, ви пам’ятаєте яке лихо спіткало Білосніжку? - А давайте ми змінимо кінець казки. Знайдемо те яблуко, яким зла Чаклунка отруїла Білосніжку. - В кошику лежать яблука і ваша задача знайти отруйне, розв’язавши приклади, які зла Чаклунка написала на кожному з них (на яблуках написані приклади додавання з переходом через розряд, а на одному приклад ,який учні ще не вміють розв’язувати). - У кого виявилося отруйне яблуко? Чому? - Гноми дуже дякують вам за те, що ви врятували Білосніжку! Ви молодці! Я пишаюсь вами?Чихунчик
Номер слайду 13
Використана література1. Скворцова С. О., Онопрієнко О. В. « Математика» 2 клас І частина. Видавництво: Харків, «Ранок», 20192. Скворцова С. О., Онопрієнко О. В. « Математика» 2 клас зошит з друкованою основою І частина.3. Інтернет – ресурси.