Презентація."Допоміжні історичні дисципліни". 5 клас.

Про матеріал

Мета уроку: дати поняття, що таке допоміжні історичні дисципліни та познайомити учнів з ними на прикладах,розкрити їх значення у вивченні історії.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Допоміжні історичні дисципліниІсторія України5 клас

Номер слайду 2

джерело

Номер слайду 3

Номер слайду 4

БВА6)

Номер слайду 5

7) Справами збирання, впорядкування та зберігання писемних пам'яток займаються спеціальні установи- …

Номер слайду 6

Матеріал для письма: А)…Б)…В)…Г)…Д)…Е)…8)А)…Б)…В)…Г)…Д)…Е)…

Номер слайду 7

Поняття Допоміжними історичними дисциплінами називають науки, які мають свою галузь дослідження походження того чи іншого речового або письмового джерела.

Номер слайду 8

Хронологія наука про вимірювання часу.

Номер слайду 9

Археологія наука, що вивчає минуле за матеріальними залишками життя і діяльності людей — речовими пам’ятками. Досліджує: знаряддя праці, посуд, зброю, прикраси, поселення, клади, могильники. Археологія

Номер слайду 10

Палеографія наука, що вивчає пам’ятки давньої писемності. Установлює місце і час їх створення; визначає матеріали та знаряддя письма, простежує зміни графічної форми письмових знаків, вивчає системи скорочень і тайнопису, прикраси і оформлення рукописів і книжок.

Номер слайду 11

Нумізматика (от лат. numisma — монета), наука, що вивчає історію монетної чеканки і грошового обігу по монетах, грошовим слиткам.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Геральдика Наука, що вивчає герби.

Номер слайду 14

Сфрагістика(від грец. sphragis — печатка), наука, що вивчає печатки. Печатки — це штампи із будь-якого твердого матеріалу (каменя, металу, кістки), а також їх віттиски (в металі, сургучі, воску, на папері та інше.).

Номер слайду 15

Печатки та штампи

Номер слайду 16

Топоніміка. Вивчає власні імена географічних об’єктів (Україна, Чорне море, Новгород, Невський проспект, озеро Байкал, Куликове поле). Антропоніміка. Досліджує власні імена людей (Іван Калита, Ігор Кіо, Рюрик). Ономастика наука,що вивчає власні імена.

Номер слайду 17

Генеалогія наука, що вивчає походження, історію і кровні зв’язки родів і сімей;практична галузь знань складання родословної.

Номер слайду 18

Генеалогічне дерево роду

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Епіграфіка наука,що вивчає давні та середньовічні написи на камені, металевих, дерев’яних, кістяних, скляних та керамічних виробах.

Номер слайду 26

Кодикологія наука, що вивчає історію виготовлення ,склад і долю рукописної книжки.

Номер слайду 27

Дипломатика допоміжна історична дисципліна, що вивчає історичні акти (юридичні документи).

Номер слайду 28

Метрологіянаука про виміри.    До основних проблем метрології відносяться: створення загальної системи вимірювань;розробка методів,засобів вимірювальної техніки,методів визначення точності вимірювань, перевірка заходів і засобів вимірювань.

Номер слайду 29

Метролог

Номер слайду 30

Космоніміка. Аналізує найменування зон космічного простору - сузір'їв, галактик, якприйняті в науці, так і народні (Чумацький Шлях, Плеяди, Галактика Андромеди).  Астроніміка. Вивчає назви окремих небесних тіл (Місяць, Юпітер, Зарянка, комета Галлея). Зооніміка. Займається власними іменами тварин, їх кличками (Шарик, Мурка, Квадрат, Зірочка, Донгуз).

Номер слайду 31

Теонімікавивчає власні імена богів і божеств будь-якого пантеону (Стрибог, Зевс). Карабоніміка. Вивчає власні імена кораблів, суден і катерів (Аврора, Варяг, Бородіно).

Номер слайду 32

Перевір свої знання1. Наука про печатки.2. Історична дисципліна, що вивчає старовинні монети та медалі .3. Виконують функції мірила вартості та засобу обігу.4. Допоміжна історична дисципліна, що вивчає герби, кольорові емблеми.5. Автор Великого і Малого Державного гербів УНР.6. Хто зображений на 50-ти гривневій купюрі ?7. Який давньоруський князь першим розпочав карбувати власні монети? 8. У минулому — герб князів Рюриковичів і Київської держави.9. Виготовлений з ґуми чи ін. еластичної речовини, який залишає не рельєфне зображення, а лише відтиск.10 . Печатки великокняжі ,гетьманські, Української Народної Республіки, Української Держави та УРСР.

Номер слайду 33

pptx
Додано
26 липня 2018
Переглядів
1015
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку