ЕСХІЛ (525-456 ДО Н.Е.) Найстаріший грецький драматург, якого називають «батьком трагедії», народився в місті Елевсіні в родині знатного великого землевласника. Брав участь як важкоозброєний воїн у боях із персами при Марафоні і Саламіні. У 500 році до н.е. вперше поставив свою п'єсу і з тих пір 13 разів перемагав у змаганнях драматургів. Двічі він з якихось нез'ясованих причин виїжджав з Афін, до тирана Гиерону в Сицилію, де і помер. Близько 90 п'єс написав Есхіл - хоча з них дійшло до нас тільки 7.
Особливості трагедії Есхіла «Прометей закутий»: переосмислення міфічного образу; монументальність образу титана; причина конфлікту: непримиренність поглядів двох визначних осіб — Прометея та Зевса; прийом трагічної іронії; трагічний фінал. Трагедія «Прометей закутий» — частина трилогії про Прометея. Інші дві частини («Прометей-вогненосець» та «Звільнений Прометей») не збереглися.
Сюжет трагедії «Прометей закутий» Драма починається з того, що Гефест, бог ковальського мистецтва та вогню, за наказом Зевса, владики богів, приковує титана Прометея до скелі. Воля Зевса зумовлена тим, що Прометей розгнівав його. По-перше, титан викрав вогонь у богів і віддав його людям. По-друге, Прометей знав і не хотів виказувати Зевсу таємницю про те, у чому полягає загроза його пануванню. А саме: що від Зевса у Фетіди може народитися син, який буде сильнішим за батька, а отже зможе скинути його з трону. У ході вистави з ув’язненим розмовляє Гермес. А також Океан — титан, який на відміну від Прометея, таки скорився Зевсові, та царівна Іо, коханка Зевса, обернена ревнивою Герою на телицю, яку у вигляді ґедзя переслідує тисячоокий Аргус. Вистава супроводжується співом хору, який складається з німф-океанід.
Словникова робота Вічний образ – художній образ, що виникнувши в конкретних історичних умовах, набуває настільки очевидної загальнолюдської значимості, що згодом знову і знову виникає у творчості письменників самих різних епох. Вічний образ Прометея , створений давньогрецьким драматургом Есхілом , здавна надихає письменників , поетів , художників та інших творців.