Презентація містить практичні матеріали для роботи над формуванням уявлень про розповідні речення та їх інтонування . Призначена для учнів мололдших класів спеціальних шкіл та осіб з особливими освітніми потребами
Формування уявлень про розповідні речення, інтонування цих речень, позначення їх на письмі
Номер слайду 2
На галявині розпустилися фіалки. Прочитай речення. Про що воно? Чого не вистачає в кінці речення?
Номер слайду 3
Маленька, менша від машини, Ні з ким не стану на борню, А при читанні, коли треба, Й людини мову зупиню. (Крапка) А щоб дізнатися, який знак ставимо в кінці цього речення, відгадайте загадку
Номер слайду 4
речення, в якому про щось розповідається або повідомляється, називається розповідним. Промовляється воно спокійно. У кінці розповідного речення ставиться крапка. Цвітуть сади. Шумлять гаї. Це речення розповідні. Розкажуть щось тобі й мені, І крапку ставимо в кінці. Висновок:
Номер слайду 5
Робота зі схемами. Розгляньте схеми речень: — Скільки речень записано?— Чи однакові вони?— Складіть речення до кожної схеми.
Номер слайду 6
Морква, картопля, капуста, яблуко, буряк, цибуля.— Яке слово «зайве»? Чому?— Чи можна назвати цю групу слів реченням? Чому? Об’єднайте ці слова так, щоб утворилося речення. Запишіть його. ( Морква, картопля, капуста, буряк, цибуля — це овочі.)Гра «Знайди “зайве” слово»
Номер слайду 7
Я задоволений, але... Я дізнався... Я не задоволений, тому що... У мене гарний настрій, тому що... Доповни речення своїми думками: