Українська мова. 5 клас. Речення, його граматична основа. Речення з одним головним членом
Номер слайду 2
Термінологічний диктант Найменша одиниця людського спілкування – це …. Граматична основа речення – це … . На питання хто? що? відповідає … . Член речення, що називає предмет, про який ідеться в реченні, – це … . Член речення, який відповідає на питання який є підмет? хто він такий? що він таке? – це … . Двома лініями підкреслюють … . Найчастіше присудок виражається … . Речення, граматична основа якого складається лише з підмета або лише з присудка, називається ….
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Тире між підметом і присудком. Лисиці – це узори на склі. Лисиці – це дерев’яні лещата.
Номер слайду 5
Напишіть у зошит Фразеологічні словосполучення та їх значення. Стара лисиця - рильце в пушку - увести в оману - лисом витися -підшитий лисом -
Номер слайду 6
Перевірте себе. Стара лисиця – хитрий;рильце в пушку – нашкодити; увести в оману – обдурити;лисом витися – упадати;підшитий лисом – хитрий.
Номер слайду 7
Синтаксичнароль (подумайте!!!)Лис Микита увів в оману всіхлісових звірів. Не здогадалися ніпро що. Лісове царство лисомвилося перед царем Остромислом. А рильце ж у пушку.
Номер слайду 8
Підсумки. Сьогодні на уроці я більше дізнався…Було цікаво…Я зрозуміла…Тепер я знаю…
Номер слайду 9
Домашнє завдання. Виписати 5 прислів’їв про лисицю, підкреслити граматичну основу, визначити якою частиною мови виражені підмети та присудки.