Презентація "Готовність до дорослого життя"

Про матеріал

Мета презентації: сформувати в учнів поняття про готовність до дорослого життя.

Стати дорослим означає взяти на себе відповідальність за своє матері­альне забезпечення, духовний розвиток, здоров'я, відповідати за свої вчин­ки та їхні наслідки перед суспільством. Стати дорослим означає готовність створювати родину, мати власних дітей і нести за них духовну й матері­альну відповідальність.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Готовність до дорослого життя

Номер слайду 2

Обміркуйте ситуацію: Дев'ятикласника Григорія друзі запросили піти в похід на байдарках. Він став умовляти батьків, аби вони його відпустили, стверджуючи, що він досить дорослий для цього. Після походу, в якому син усе ж таки взяв участь, батькам довелося заплатити гроші за поламану з його вини байдарку й купити нові речі замість тих, які він загубив. Як ви вважаєте, що мав на увазі Григорій, коли стверджував, що він дорослий?

Номер слайду 3

взяти на себе відповідальність за своє матеріальне забезпечення; духовний розвиток; здоров'я; відповідати за свої вчинки та їхні наслідки перед суспільством; створити родину; мати власних дітей і нести за них духовну й матеріальну відповідальність. Доросле життя Підліток ще не є самостійним членом суспільства. За його здоров'я, розвиток, учинки, які він робить, несуть відповідальність його батьки. забезпечувати дитину матеріально; дати їй освіту; сприяти в отриманні тієї чи іншої професії; розвивати її духовно, морально, інтелектуально; піклуватися про її здоров'я. Батьки зобов'язані до певного віку: Стати дорослим означає:

Номер слайду 4

Зріла людина вміє спілкуватися з іншими людьми й співпрацювати з ними Соціально зріла особистість уміє: брати на себе відповідальність за свої почуття, думки, а головне — вчинки (зріла людина не перекладає свою провину на когось іншого, не шукає причин своїх невдач в інших людях); тверезо оцінювати ситуацію, що виникла, й свої можливості, здатність виносити уроки зі своїх невдач; повноцінно спілкуватися з іншими людьми, співпрацювати з ними. Зрілість — це найбільш тривалий період життя людини, в якому вона максимально реалізує свої духовні, інтелектуальні й фізичні здібності.

Номер слайду 5

Як підліток готується до дорослого життя По-перше, підготовка до дорослого життя пов'язана з тим, що організм підлітка росте, розвивається, відбуваються відповідні зміни його фізіологічних систем. По-друге, підготовка до дорослого життя пов'язана з психологічними зусиллями. Поступово підліток вчиться прогнозувати свою поведінку в різних життєвих ситуаціях, одержувати необхідну інформацію, аналізувати її, застосовувати для досягнення своїх цілей. По-третє, підготовка до дорослого життя передбачає набуття соціальних умінь, наприклад уміння знайти своє місце в класі, групі підлітків, уміння відповідати за свої вчинки, бути самостійним.

Номер слайду 6

Доросла людина прагне мати професію Доросла людина прагне забезпечити себе матеріально Дорослість передбачає, що людина створює родину, виховує своїх дітей Підліток не завжди усвідомлює наслідки своїх дій

Номер слайду 7

Подумайте! Ваш знайомий пообіцяв підвезти вас додому на своїй машині, перед цим він вживав алкогольний напій, але запевняє, що з ним усе в порядку. Як ви вчините в такій ситуації? Яка поведінка в такій ситуації буде «дорослою»? Процес саморозвитку передбачає наявність волі й вольових зусиль, які необхідні для досягнення поставленої мети.

Номер слайду 8

Щоб стати дорослим, потрібно щоденно працювати над собою, учитися будувати стосунки з людьми, що живуть поруч із нами (рідні, близькі, знайомі, однолітки), замислюватися над тим, що ви даєте іншим людям. До соціальних умінь належать: відповідальність; уміння виконувати доручені завдання; уміння вчитися; уміння набувати знань, які потім знадобляться для майбутньої професії. Відповідальність, повага до людей і знання — це якості зрілої людини. Для соціально зрілої особистості характерний: саморозвиток, який проявляється в тому, що людина прагне стати кращою, набути нових якостей, які роблять її більш індивідуальною й привабливою для інших людей.

Номер слайду 9

Дорослість — це самостійність. Можна написати це слово так: самостійність, це означає, що я стою сам. Я не маю потреби в наказах і заборонах, командах та оцінках, ніхто не повинен думати за мене й відповідати за мої вчинки, за мене ніхто не повинен приймати рішення. Я все роблю сам. Щоб визначити ступінь своєї дорослості, спробуйте відповісти ось на ці запитання: Хто застилає ваше ліжко? Хто готує вам сніданок? Хто миє ваше взуття після дощу? Хто прасує вам одяг? Хто прибирає у вашій кімнаті? Хто стежить за вашими успіхами в навчанні? Хто визначає ваш режим дня? Хто відповідає за ваші вчинки? Якщо ви жодного разу не відповіли «я сам», то до дорослості вам іще дуже далеко.

Номер слайду 10

Дорослішання відбувається успішно, якщо підліток веде здоровий спосіб життя. «Коли я виросту...» «Більшість дитячих фантазій починаються зі слів "коли я виросту..". Схоже, деякі дорослі теж живуть так, немов вони ще не виросли». Альфред Адлер, австрійський психолог Дорослішання та здоровий спосіб життя

Номер слайду 11

Слід знати про те, що багато проблем дорослої людини беруть свій початок у її дитинстві: Мала рухливість у дитячому віці при надмірному харчуванні може призвести, наприклад, до ожиріння або серцево-судинних захворювань. Лінощі й небажання вчитися в дитинстві, імовірно, призведуть у дорослому житті до відсутності професії, неможливості забезпечити себе матеріально.

Номер слайду 12

заняття фізкультурою, оскільки звичайна денна активність рідко може забезпечити достатнє фізичне навантаження; загартовування, що підвищує стійкість організму до дії несприятливих чинників навколишнього середовища; повноцінне раціональне харчування — теж необхідний чинник нормального дозрівання. Для фізичного дорослішання особливо корисні в підлітковому віці: Сама можливість вести здоровий спосіб життя визначається імунною системою організму, його стійкістю до захворювань.

Номер слайду 13

розвиток пам'яті, мислення, уяви; уміння виражати свої емоції в прийнятих суспільством формах; досвід життя в колективі, розуміння свого місця в цьому колективі, розкриття своїх лідерських та інших соціальних здібностей. Здоровий спосіб життя — це дбайливе ставлення до життя, забезпечення його природного перебігу, зокрема й природного дорослішання. Зберігати й поліпшувати своє здоров'я можна тільки при здоровому способі життя. Для психологічного дорослішання необхідний Слід пам'ятати, що стан нашого здоров'я є результатом взаємодії наявних у нас спадкових особливостей з умовами навколишнього середовища. Він може покращуватися або погіршуватися залежно від нашого способу життя.

Номер слайду 14

Опорні точки. Зрілість — це найбільш тривалий період життя людини, під час якого вона максимально реалізує свої духовні, інтелектуальні й фізичні здібності. Дорослою є та людина, яка має навички, що дозволяють їй вільно жити в суспільстві, в якому вона виросла. Підготовка до дорослого життя пов'язана з фізіологічним, психологічним та соціальним дорослішанням. Дорослішання відбувається успішно, якщо підліток веде здоровий спосіб життя.

Номер слайду 15

Зрілий — той, що досяг повного розвитку. Соціальна зрілість — це результат життя в суспільстві, результат соціального розвитку й пристосування до спільного життя з іншими людьми. Фізіологічна зрілість — це відповідність усіх фізіологічних систем завданням того чи іншого вікового періоду життя людини. Словничок

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. булеховець наталія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
23 квітня 2018
Переглядів
11357
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку