Урок математики
План – конспект уроку з математики, проведеного в 1-Б класі.
Тема: Повторення . Складання прикладів на додавання.
Мета: Повторити склад чисел. Вчити учнів самостійно складати і розв’язувати приклади на додавання; вмінням користуватись числовим відрізком. Формувати математичні компетенції. Розвивати логічне мислення учні. Виховувати акуратність при письмі.
Обладнання: картки Шульте; роздатковий матеріал для групової роботи; малюнки казкових героїв; віяла з цифрами.
Хід уроку.
І Організаційна хвилина.
Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок.
І ми радо поспішаєм
Не в Садок, а на ... (урок).
ІІ Лічба від 1 до 10, від 10 до 1; робота за таблицями Шульте.
ІІІ Усна лічба: гра «Мовчання» (Учні відповідь показують на віялі.)
Робота в групах «Хто швидше складе підсніжник» (Склад чисел 10, 9, 8, 7, 6; один із пелюстків зайвий)
Гра «Засели будиночки»
1 |
|
|
2 |
3 |
|
4 |
|
4
1 |
|
2 |
|
|
3 |
3
1 |
|
|
2 |
Гра хто швидше.
1 + 1 =
2 + 3 =
2 + 1 =
4 + 1 =
2 + 4 =
1 + 2 =
2 + 2 =
3 + 2 =
1 + 5 =
5 + 2 =
Обчислення віршованих задач
Наш їжак своїх знайомих
На обід привів додому.
Він гукнув двох ведмежат
І трьох сірих зайченят
Підрахуй, їжак, скоріш:
Скільки друзів пригостиш?
(Діти допомагають їжакові підрахувати гостей і записати: 2 +3 = 5)
ІV Фізкультхвилинка
Раз! - підняли руки вгору.
Два! - нагнутися додому
Три! Чотири! – рівно стати
Будем знову починати.
V Складання і розв’язування прикладів.
- Зліва 2 зелені трикутники, справа три червоних . Скільки всіх трикутників: 2 + 3 = 5.
- Буратіно мав 1 монету, папа Карло дав йому ще 4 (1 + 4 = 5).
- Мальвіна посадила 2 жовтих тюльпани і 4 червоних. Скільки всіх тюльпанів? 2 + 4 = 6.
VІ Робота за підручником
VІІ Самостійна робота (У кожного учня на парті числовий відрізок)
І в. ІІ в.
7 + 1 =
4 + 1 =
6 + 3 =
2 + 3 =
2 + 7 =
9 + 1 =
8 + 1 =
6 + 1 =
7 + 2 =
1 + 4 =
2 + 2 =
6 + 4 =
(Учні читають відповіді, виправляють помилки.)
VІІІ Рефлексія.
Гра «Впорядкуй числа»
(Бігла мишка, хвостиком зачепила числа розсипалися…)
3 |
|
5 |
|
1 |
|
7 |
|
9 |
|
2 |
|
6 |
|
10 |
|
4 |
|
8 |
План конспект уроку з української мови
«Подорож на острів скарбів».
Тема. Узагальнення знань і вмінь за темою «Слова, що означають назви предметів (іменників) ».
Мета. Узагальнення і закріпленя знання учнів; підвести їх до певної системи. Розвивати мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати мовні компетенції. Виховувати почуття дружби, товаристськості, взаємодопомоги.
Обладнання: картки для роботи в парах, групах; умовна «мапа» подорожі.
Хід уроку.
І. Організаційна хвилина.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов урок не марно.
Бесіда:
- Скажіть, діти, ви любите подорожувати?
- От і сьогодні ми вирушаємо в подорож на Острів Скарбів. Дорога буде нелегка, бо люди, які шукають скарби, потрапляють в різні пастки. Ці пастки залишили пірати які й заховали скарб. А щоб не попасти нам у ці пастки, ми будемо виконувати різні завдання. А щоб не заблудитись ми будемо користуватись цією мапою.
Ну, що ж вирушаємо в путь – доріжку. Девізом нашої подорожі будуть слова:
Читаємо – виразно.
Пишемо – гарно.
Думаємо – швидко.
А ось і наша перша зупинка.
1. Місто, що любить вірші.
Звірі – в хащах лісових,
Риби – в водах річкових,
Птиці поміж віток
Учать своїх діток.
- прочитайте уважно вірш. Знайдіть слова – назви предметів, поставте до них питання. А тепер запишість ці слова в зошит в дві колонки:
- в першу - слова – назви живих предметів; (звірі, риби, птиці, діти)
- в другу - слова – назви неживих предметів (хащі, води, віти)
- Правильно! А тепер вирушаємо далі. Дорога у нас нелегка, тому треба поспішати. А ось і друга наша зупинка.
2. Урвище зарюмсаного диктанту.
Наші пірати в школу не ходили, правил не вчили. Написали диктант з помилками. Треба виправити помилки, щоб ми могли йти далі. (Діти виправляють помилки, пояснюють написання слів.)
1. Галя і петрик гралися в саду. (Чому так пишуть?)
2. Тарас Григорович шевченко – великий український поет.
3. Річка либідь впадає в Дніпро.
4. В домі жило кошеня мушка.
5. Місто київ – столиця нашої держави.
(Виписати в зошит власні назви)
- Молодці діти! Помилки виправили Тепер вирушаємо далі. Що ж це у нас далі? Хатинка якась?
3. Хатинка зажурених приказок.
Жили в цій хатинці приказки, та щось трапилось і вони розгубились. Треба допомогти їх. (Складання приказок з окремих слів (групова робота).
1. Без охоти нема роботи.
2. Лінивому завжди ніколи.
3. Сім разів відміряй – один відріж.
4. Хто багато читає – той багато знає.
5. Міцну дружбу сокирою не розрубаєш.
- Діти, уважно прочитайте і запам’ятайте!
- Запам’ятали? Заховали!
- А тепер перевіримо, що ви написали. (Діти читають записані приказки)
- Які з приказок ми можемо взяти з собою в путь – доріжку? Що вони означають? (3,4,5)
- Що ж поки читали та думали – дійшли до слідуючої нашої зупинки, але дуже стомилися...
4. Перина проспаної зарядки.
Фізькультхвилинка.
Хто це, хто це вже втомився
Та на ліво пихилився
Треба дружно всім нам встати
Фузкультпаузу почати
Руки вгору! Руки вниз!
На сусіда подивись!
Ще зроби чотири кроки...
Вище руки підніміть
І тихенько опустіть.
- Отже, привал! Треба відпочити. Зарядку вже зробили, а тепер пограємо в «м’яч». (Вчитель називає слова – діти питання)
Весна – що?
Сонце – що?
Машина – що?
Лікар – хто?
Космонавт - хто?
Школяр – хто?
Лимон – що?
Пальто – що?
Верба – що?
Жайворонок – хто?
Ліжко – що
Тракторист – хто?
Стіл – що?
Лисиця – хто?
Синиця – хто ?
Ножиці – що?
- Добре діти, молодці! Треба далі нам іти! І дійшли ми до наступної нашої зупинки.
5. Загадкова драбина.
Відгадування загадок. Треба відгадати загадки, щоб потрапити на вежу і подивитись куди йти далі.
(Відгадування загадок)
Я руда, низького зросту
Хитра я і довгохвоста.
(Лисиця)
У зеленім кожушку
В кістяній сорочечці
Я росту собі в ліску
Всім зірвати хочеться.
(Горіх)
З хазяїном дружить, будинок вартує
Живе під ганочком, хвіст бубличком.
(Собака)
Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно... (олівець)
Запис слів відгадок під диктовку в зошит. Усно ставлять питання.
6. Вежа гордої оцінки (12)
- Отже дістались ми до вежі. Треба швиденько далі йти, бо вже смеркає. А щоб дійти, ми повинні вгорі засвітити зірочку, яка вказуватиме шлях далі.
(Робота по картках (в парах)
(Поняття «один – багато». Діти міняються зошитами. Перевіряють роботу сусіда по парті і «засвічують» зірочки)
- відмінно
- добре
- задовільно
- Ось ще трішки лишилось і ми дійдемо до нашого Острова Скарбів. Але що це? Печера якась.
7. Печера знахабнілої двійки.
- Це двійка підготувала нам пастку. Ну, що ж діти справимось ми з двійкою? Так!
Вилучити зайве слово і дописати речення:
1. Синиця, ластівка, сова, їжак - це...
2. Шафа, стіл, чоботи, диван - це...
3. Окунь, пальто, щука, карась - це ...
4. Заєць, їжак, сосна, лисиця - це ...
5. Береза, дуб, липа, гриб – це...
Діти записують речення в зошиті. Перевіряють.
Ось і дійшли ми до нашого Острова Скарбів. Що ж це за острів і як він називається (Читають анаграму)
«Школа – Острів Скарбів»
Який же скарб ми знайшли?
(Читають другу анаграму)
«Найбільший скарб учня – знання!»
8. Рефлексія
- То який найбільший скарб учня?
- Що ж ми робили під час нашої подорожі?
- Сподобалась вам подорож?
- Чого навчились?
План- конспект уроку з природознавства (3кл.)
Тема. Тварини-живі організми.
Мета. Формувати поняття «вид»; розвивати вміння спостерігати за тваринами, увагу, кмітливість; виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: малюнки із зображенням тварин, схеми.
Хід уроку.
1. Хвилина спостережень.
- Який стан неба переважав цього тижня?
- Чи були опади і які?
- Який був вітер?
- Порівняти довжину тіні від гномона з результатами минулого тижня
2. Організаційна частина.
- подумайте і скажіть, як ви розумієте такі слова:
«Все на землі потрібно берегти.
І птаха, й звіра, і оту травинку,
Бо врешті, ти – лише його частинка.»
3. Перевірка знань учнів.
Учитель називає рослини. А учні по порядку відповідають, яким способом вони розмножуються.
Яблуня, суниці, пирій, смородина, огірок, гладіолус, каштан, фіалка, часник, полуниці, пролісок, чорнобривці, конвалія, буряк цукровий.
4. Актуалізація опорних знань.
- До якої природи ми відносимо рослини?
- А ще кого ми відносимо до живої природи?
- Отже, тварини – це теж жива природа.
Хто мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Пухова руденька шуба
(Білка)
Червоні лапки
Щипає за п’ятки
З Хазяїном дружить, будинок вартує,
Живе під ганочком, а хвіст бубличком.
(Собака)
Я руда, низького зросту
Хитра я і довгохвоста.
(Лисиця)
По траві повзла змія
Налякався добре я.
Я то виявися….
(Вуж)
Гострі зуби у кота
Відкусив він їй хвоста
А вона йому на те:
(Ящірка)
По квітучих садах я літаю,
Солодкі дарунки збираю.
(Бджола)
Невелика, скромна пташка
З нею стрітись дуже важко
Та чарує всіх людей
Гарним співом …
(Соловей)
5. Оголошення теми і мети уроку.
Отже, тема сьогоднішнього уроку «Тварини – частина живої природи.» Сьогодні ми будемо знайомитись з тваринами, їх значенням в природі і для людей.
6. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
Світ тварин багатий та різноманітний.
- Як ви гадаєте, де живуть тварини?
- Отже, тварини живуть усюди: в океанах, морях, у лісах, на луках, у пустелях, в горах.
1. Розгляд малюнків із зображенням тварин.
- Чим відрізняються олень, вовк, бджола, жаба?
- Як вони рухаються?
- Якщо тварини відрізняються за формою тіла, розміром, забарвленням, зовнішнім виглядом, то кажуть, що вони належать до різних видів.
- Пригадайте, що таке вид.
- Отже, тварини одного виду подібні, а тварини різних видів не сході між собою, або різняться (Діти наводять приклади).
- У нас на Україні живе більше 50 тисяч видів тварин.
- Ми стверджуємо, що тварини - частина живої природи. А значить – живі організми. Доведіть це!
- Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші живі організми. Тварини переміщуються.
- Як?
Плавають.
Літають Тварини Бігають
Повзають Стрибають.
Цих ознак нема у рослин. Ними рослини відрізняються від тварин.
За способом живлення тварини поділяються на три групи: травоїдні, всеїдні, хижі. Наведіть приклади різних груп тварин.
3. Створення проблемної ситуації.
- Уявіть собі, що в природі зникли тварини. До чого це приведе?
4. Бесіда.
- Навіщо людям тварини? (Окраса природи, продукти харчування, хутро, шкіра., ліки, пір’я, шовкові нитки…)
5. Хвилинка – цікавинка.
З давніх – давен люди використовували надзвичайні здібності кабанів до плавання й орієнтації. Щоб у туманну погоду визначити, з якого боку знаходиться земля. Рибалки випускали кабана у воду, і він завжди плив у правильному напрямку – до берега.
7. Робота за підручником (ст.. 131- 133)
8. Фізкультхвилинка.
Вже стомилися ми трішки,
Вийдем, дітки, на доріжку.
Наші ручки: раз, два, три.
Ось голівонькі стомились
Вправо – вліво нахилились.
Раз, два, три.
9. Робота в зошиті. (с. 30).
10. Закріплення вивченого.
- Чим відрізняються тварини від рослин?
- Чому тварини – живі організми?
Для чого тварини переміщаються?
Прислів’я та приказки про тварин.
Хоч мороз припікає, зате комарів немає.
Як зазимує, то жаба оніміє.
Ластівка весну починає, а осінь покидає.
Листопадовий день – що заячий хвіст.
Де багато пташок – там нема комашок.
Листопад білим конем їде.
Лютий ведмедю в барлозі бік пригріває.
Спитайте у тварин.
Коли галки здіймають несамовитий галас, то буде відлига.
Птахи сідають на верхівки дерев перед потеплінням
Пес на снігу згортається «калачиком» - на мороз, а витягується – на «відлигу».
Якщо кури ходять дотемна – наступного дня буде негода.
Комарі та мошки стовпом – на гарну погоду.
11. Рефлексія.
Яку тему вивчили?
1) сойка, яструб, жолудь (жолудь → сойка → яструб)
2) дикий кабан, вовк, жолудь
3) жук – короїд, дуб, дятел
2.Продовжити речення.
Найбільші звірі наших лісів – це …
Рудих мурашок називають…
12. Домашнє завдання.
Ст.. 131 -133. Намалювати улюблену тварину.