Презентацію створено до додатку до підручника Віри Науменко "Українська мова та читання" "Перлинка". Відповідає типовим освітнім програмам для 3 класів під керівництвом О.Я.Савченко та Р.Б.Шияна.
Ика –ика –ика – ріпка виросла велика. Ати –ати –ати – пора нашу ріпку рвати. Али –али –али – гуртом швидко ріпку рвали. Или –или –или – потім чесно поділили. Али –али –али – далі смачно ласували.
Номер слайду 9
Казка живе за своєю годиною і в своєму просторі. Простір і час тут - поняття умовні («далеко чи близько», «за тридев'ять земель» тощо). Проте за казковою, фантастичною годиною та простором завжди стоїть реальна дійсність, де знаходяться оповідач та слухачі. Особливий інтерес становлять героїко-фантастичні казки, в яких міфічне, фантастичне начало органічно поєднується з началом героїчним.
Номер слайду 10
Схема побудови героїко - фантастичних казок. ЗАЧИНОСНОВНАЧАСТИНАКІНЦІВКАПовтори, герой наділений надзвичайною силою
Номер слайду 11
Героїко-фантастична казка«Кирило Кожум’яка»
Номер слайду 12
Кожум’яка – майстер, що обробляв шкіру.Ірод – мучитель. Пуд – старовинна одиниця маси, яка дорівнює приблизно 16 кг. Куріти – диміти.
Номер слайду 13
ЧИТАННЯ КАЗКИ 1. Назви персонажів казки. Визнач її тему – коротко, одним реченням розкажи, про що в ній ідеться. 2. Визначте в казці початок, основну частину та кінцівку.
Номер слайду 14
поміркуйте Як ви вважаєте, які риси характеру Кирила Кожум’яки допомогли йому подолати змія? Який момент казки викликав у вас хвилювання.
Номер слайду 15
поміркуйте Чому народ із завмиранням серця стежив за двобоєм. Чи виправдав Кирило Кожум’яка сподівання людей? Яка основна думка казки?