Презентація "Китай та Японія в міжвоєнний період"

Про матеріал
У презентації зазначені основні події історії Китаю та Японії, які супроводжуються фотографіями діячів, картою та схемою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Китай та Японія в міжвоєнний період

Номер слайду 2

Китай. Гоміньдан – перша політична партія Китаю, яка була створена у 1912 р., яка поклала край управлінню династії Цін. Сунь Ятсен

Номер слайду 3

1917 р. Китай вступив у Першу світову війну, насамперед спонукуваний бажанням відвоювати загублені провінції, але на Версальській мирній конференції претензії Китаю були відхилені.

Номер слайду 4

4 травня 1919 р. у Пекіні відбулася багатотисячна демонстрація студентської молоді. Студентські заворушення поширилися по всій країні і переросли в широкий патріотичний рух.

Номер слайду 5

У липні 1921 р. у Шанхаї була утворена китайська Комуністична партія (КПК), одним з лідерів якої став Мао Цзедун.

Номер слайду 6

У 1925 р. помер Сунь Ятсен, Гоміньдан очолив Чан Кайші

Номер слайду 7

Війська націоналістів рушили на північ, захоплюючи провінцію за провінцією, і 1927 р. досягли Шанхаю. У квітні 1927 р., після розправи над членами Комуністичної партії, у Нанкіні був створений тимчасовий націоналістичний уряд, визнаний західними державами 1928 р. Президентом країни став Чан Кайші. Протягом майже 10 років Чан Кайші намагався відновити політичну єдність всієї країни, але зіштовхнувся з могутньою опозицією.

Номер слайду 8

1935 р. Мао Цзедун проголосив себе лідером Китайської Комуністичної партії. Через півроку почалося повномасштабне вторгнення у Китай японських військ, а до жовтня 1938 р. японська армія контролювала всі східні провінції від Маньчжурії до Гуаньдуна. У Пекіні і Нанкіні були створені маріонеткові уряди. Війська гоміньдану відступили до Чунціна, комуністи зайняли провінцію Шеньсі, керуючи партизанською війною на окупованих територіях.

Номер слайду 9

Японія. Період Тайшьо - період в історії Японії з 1912 по 1926 роки. Тривав від початку вступу на трон імператора Тайшьо до вступу на трон імператора Сьова.

Номер слайду 10

Період Тайшьо характеризувався участю Японії у першій світовій війні, поширенням демократичних ідей та свобод у японському соціумі та боротьбою властей з «червоною чумою» — комунізмом.

Номер слайду 11

1919: Починається Рух 1 березня проти японського панування в Кореї (1 березня).1920: Японія стає співзасновником Ліги Націй.1921: Хара був убитий терористом, незадоволеним ходом Вашингтонської конференції, його місце займає Такахаші Корекійо (4 листопада). Хірохіто проголошений наступником (29 листопада). Підписаний Договір чотирьох держав (13 грудня).1922: Підписаний Договір п'яти держав (6 лютого). Адмірал Като Томосабуро призначений прем'єр-міністром (12 червня). Японія виводить війська із Сибіру (28 серпня).1923: Великий кантоський землетрус руйнує Токіо (1 вересня). Ямамото вдруге стає прем'єр-міністром (2 вересня).1924: Кійора Кейґо стає прем'єр міністром (7 січня). Принц Хірохіто одружується на принцесі Наґако (26 січня). Прем'єр-міністром назначений Като Такаакі (11 червня).1925: Прийнята виборча реформа, яка давала всім чоловікам від 25 років право на голосування (5 травня). Також прийняті Закони про підтримку миру, які були напрямленні на боротьбу з політичним інакомисленням та про-соціалістичними партіями. Народилася перша донька Хірохіто - принцеса Шіґеко (9 грудня).1926: Помирає імператор Тайшьо, на його трон посідає Хірохіто та започатковує епоху Шьова (25 грудня).

Номер слайду 12

Логотип КПЯ 1920 р. була створена Соціалістична ліга, що об'єднувала анархістів, комуністів, соціалістів. 1922 р. виникла Комуністична партія Японії (КПЯ).

Номер слайду 13

Генерал Танака У 20-ті рр. в політичному житті Японії переважають мілітаризм і експансіоністські настрої. За підтримки войовничих кіл у 1927 р. до влади прийшов кабінет генерала Танаки.

Номер слайду 14

Хірохіто з династії Сьова. Його правління є найдовшим імператорським правлінням в історії країни, під час якого японське суспільство зазнало докорінної перебудови — переходу від мілітаризму до демократії.

Номер слайду 15

1931 р., Японія розпочала окупацію китайської провінції Маньчжурії. За кілька тижнів японці захопили увесь Північно-Східний Китай.

Номер слайду 16

1936 р. уряд Японії уклав з гітлерівською Німеччиною "Антикомінтернівський пакт". ЯпоніяІспаніяІталія. Німеччина

pptx
До підручника
Всесвітня історія (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Полянський П.Б.)
Додано
14 березня
Переглядів
1881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку