Колискова пісня - жанр народної родинної лірики, специфічний зміст і форма, якої сприяли присипанню дитини в колисці. Колискова пісня - це абетка виховання дитини. Пісні передавалися з вуст в вуста, охоронялися, зберігалися у родинах і дійшли до нас з глибокої давнини.
Номер слайду 3
Ой ходить сон коло вікон
Номер слайду 4
Колискову пісню співає мати або бабуся, аби заколисати, залюляти, приспати дитину. Колисанки переважно короткі. Мелодія приємна, нескладна. Вона спонукає дитину до сну.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Тиша, вечір на дворі
Номер слайду 7
З давніх часів для дитини плели або майстрували колиску. Використовували дерева - вербу, клен, явір, калину. Прикрашали колиску малюнками, вишивками. Під подушку клали цілющі трави - чебрець, м’яту, материнку, безсмертник. Усе це оберігало немовля, допомагало міцно та спокійно спати.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Найдавніший звичай -першим класти у колиску кота. Вважалося, що він принесе солодкий сон, спокійну вдачу.
Номер слайду 10
Ой, ти коте коточок
Номер слайду 11
До наших днів збереглися пестливі слова - звертання матері до малого дитяти, такі як: донечко, синочку, сонечко, пташечко, ясочко, серденько, котику, зайчику, горобчику. Глибокі почуття і ніжність мама передає цими словами до своєї дитини.
Номер слайду 12
Люлі, люлі, люлі налетіли гулі
Номер слайду 13
Материнська мудрість, переходячи із покоління в покоління, внесла в колискові пісні життєво важливу інформацію про оточуючий світ, про добро і зло. Колискові пісні - особливі. У них багато любові, щирості, ніжності до немовляти. Вважалося, що саме за допомогою пісень, маленька дитина починає пізнавати навколишній світ.
Номер слайду 14
Якби не мамина пісня, яким убогим було б наше життя В.Скуратівський
Номер слайду 15
Сучасні колискові пісні не менш пізнавальні. З їх допомогою малеча вчиться розмовляти, запам’ятовувати та наспівує сучасні мелодії відомих мультиків.