Антон Чехов. Антон Павлович Чехов — російський письменник українського походження, прозаїк, драматург. Класик світової літератури. Лікар за фахом. Почесний академік Імператорської Академії наук з розряду красного письменства (1900—1902). Один із найвідоміших драматургів світу. Його твори перекладені понад 100 мовами. Його п'єси, а зокрема «Чайка», «Три сестри» та «Вишневий сад», протягом понад 100 років ставляться в багатьох театрах світу.
Номер слайду 3
Будинок-музей Чехова розташований у місцевості Чехове (Ялта), де він провів останні роки життя.style.colorfillcolorstroke.colorfill.type
Номер слайду 4
Сюди А. П. Чехов вирішив переїхати з Москви за станом здоров’я. Наприкінці 1898 року письменник купив тут ділянку землі, на якій посадив сад і побудував будинок, який був побудований за проектом архітектора Л. М. Шаповалова (1873 —1957) — все за 10 місяців. 9 вересня 1899 року Чехов переїхав у Ялту разом із сестрою Марією Павлівною й матір'ю Євгенією Яківною.
Номер слайду 5
У листі до сестри від 3 серпня 1901 року, Антон Павлович заповів їй у довічне володіння ялтинську дачу, гроші й дохід від посмертних публікацій драматичних добутків. Будинок Чехова в Ялті був відкритий для відвідування в перший же рік після його смерті. Михайло Павлович Чехов писав, що Росія «збагатилася повним поезії й зворушливої чеховської лірики культурною установою, яка відомо тепер усьому освіченому світу і яке носить тепер назва „будинок-музей А. П. Чехова у Ялті.
Номер слайду 6
Будівля музею побудовано в стилі модерн, колишнього на піку моди в той час. Структура будинку наочно показує, що в родині письменника особлива увага приділялася зручності.
Номер слайду 7
Зона роботи вміщала стіл, диван, крісло і стілець, а також всі необхідні письмові приладдя. У зоні відпочинку був поставлений стіл крісло для читання ЗМІ і відпочинку.
Номер слайду 8
З останніх днів життя і до нашого часу збереглася внутрішня обробка не тільки кабінету, але також кімнати для гостей і спальні.