Матеріал допоможе вчити виразно і вдумливо читати поезію; розвивати вміння відчувати вірш, усвідомлювати та висловлювати свої відчуття,поглиблювати вміння аналізувати поетичний текст, виховувати любов до природи.
Майстерне відтворення краси природи у вірші П. Г. Тичини «Гаї шумлять» "Зупинись ти в здивуванні перед красою, і в твоєму серці розквітне благородство. Дорожи красою, бережи її! "(В. Сухомлинський)
Номер слайду 4
Метод «Дивуй»Під звуки природи переглядаємо малюнки дітей
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Виразне читання
Номер слайду 7
Сприйняття прочитаного1. Чи сподобався вам вірш?2. Яка картина постала перед вами?3. Який настрій викликало у вас прослуховування твору?4. Хто є головним героєм?5. Що є предметом авторського опису у вірші ?6. Отже, до якого жанру належить дана лірична поезія?
Номер слайду 8
«Дерево рішень»Тему поезії: Оспівування краси літнього сонячного дня, музики його звуків, кольорів природиІдея твору: Захоплення природою, що служить людині,викликає в її душі прекрасні почуття
Номер слайду 9
Пошуково –дослідницька роботаІ ряд – епітети (тихий шепіт)ІІ ряд – метафори (дзвін гуде)ІІІ ряд – порівняння (ріка горить-тремтить, як музика)
Номер слайду 10
Завдання за варіантами. Випишіть з тексту:1-й зорові образи.2-й слухові образи.
Номер слайду 11
Аналізуємо першу строфу. А ви спостерігали за хмарками? Милувалися-дивувалися?Що складніше, почути шум гаїв чи побачити. як біжать хмарки?Кому з вас вдалося почути розмову дерев?
Номер слайду 12
Робота в групах. 1-ша: Прокоментувати другу строфу.2-га: Визначте, в третій строфі переважають картини природи чи почуття? Знайдіть слова,які це підтверджують.3-тя: Якими барвами вимальована остання картина. Символами чого вони є?
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Рефлексія- Природа надихає мене …- У поезії Павла Тичини мене найбільше вразило те, що …- На уроці мені найбільше запам'яталося …- Я хотів би (-ла б)…