Презентація на тему: «Алгебра 11 клас. Логарифмічна функція в житті людини»

Про матеріал

Логарифмічна функція виникає у зв'язку з найрізноманітнішими природними формами. По логарифмічних спіралях розташовуються квітки в суцвіттях соняшника, закручуються раковини молюска Nautilus, роги гірського барана і дзьоби папуг. Один з павуків, епейра, сплітаючи павутиння, закручує нитки навколо центра по логарифмічних спіралях.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Логарифмічна функція в житті людини »

Номер слайду 2

Ідея уроку: «Щоб дійти до мети, треба перш за все йти »Оноре де Бальзак

Номер слайду 3

Відомості про використання логарифмів К. Ціолковський вивів формулу для розрахунку абсолютної швидкості, якої досягне ракета, коли з неї витече все паливо. Ця формула містить логарифм.

Номер слайду 4

Відомості про використання логарифмів. Властивості будови слухового апарату людини відповідають властивостям логарифмічної функції. Тому діапазон звуків, що сприймає вухо, низький – від шелесту листя до гуркоту грому.

Номер слайду 5

Відомості про використання логарифмів. Під час будівництва ставків необхідно враховувати кількість води, що буде прибувати ставок у період повені. розрахунки проводяться за допомогою логарифмів.

Номер слайду 6

Логарифмічна функція моделює такі процеси:закон зміни роботи газу;закон зміни сили відчуття від сили збудження (психофізичний закон Вебера);закон зміни тиску від зміни висоти;тривалість хімічної реакції;залежність збільшення величини банківського вкладу від пройденого часу.

Номер слайду 7

ФІЗИКАУ гідротехніці по логарифмічній спіралі вигинають трубу, що підводить потік води до турбіни. Завдяки такій формі труби втрати енергії при зміні напряму течії в трубі виявляються мінімальними.

Номер слайду 8

ХІМІЯ Водневий показник - це від'ємний десятковий логарифм концентрації йонів Гідрогену р. Н= - lg С( Н+)

Номер слайду 9

БІОЛОГІЯ

Номер слайду 10

Логарифмічна спіраль

Номер слайду 11

Иоганн-Вольфганг Гете вважав:«Логарифмічна спіраль є математичний символ життя і духовного розвитку»Логарифмічна функція виникає у зв'язку з найрізноманітнішими природними формами. По логарифмічних спіралях розташовуються квітки в суцвіттях соняшника, закручуються раковини молюска Nautilus, роги гірського барана і дзьоби папуг. Один з павуків, епейра, сплітаючи павутиння, закручує нитки навколо центра по логарифмічних спіралях.

Номер слайду 12

МУЗИКА І ЛОГАРИФМИ Піфагор був не тільки великим математиком, а й успішним музи-кантом. Він встановив, що приємні сполучення звуків відповідають певним співвідно-шенням між довжинами струн, що коливаються, або відстаням між дірочками сопілки. Саме він створив першу математичну теорію музики, і хоч музиканти не дуже люблять перевіряти „алгеброю гармонію”, вони весь час мають справу з математикою, бо сучасна гама ґрунтується на логарифмах.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Fel1k
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Гончаренко Наталія Михайлівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додав(-ла)
Нагорна Ольга
Додано
7 березня 2018
Переглядів
9308
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку