Презентація стане у пригоді молодому вчителю математики. У даній презентації вказані способи мотивації та активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках математики.
Доповідь на тему«Мотивація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики»Підготувалавч.математики. Попович Світлана Іванівна
Номер слайду 2
Мотивація навчання математиці – це система пізнавальних мотивів, тобто сукупність, комплекс усіх спонукань до знань, допитливості, пізнавальної потреби, навчальної діяльності, зацікавленості до наукового пізнання та пошуку істини.
Номер слайду 3
Методи стимулювання й мотивації до навчання математики в учнів: Створення на уроці ситуації успіху. Використання наочності. Формування в учнів мотивів обов’язку і відповідальності у навчанні. Використання історичного матеріалу. Застосування нового математичного факту. Використання методу доцільних задач. Використання спостережень, наслідування, виміру, експерименту. Використання відкритої інформації на уроках математики. Використання практичних задач.
Номер слайду 4
Створення на уроці ситуації успіху. Я, як вчитель, повинна постійно створювати ситуацію успіху, викликати позитивні емоції у дітей, розвивати пошукову активність. Щоб дитина повірила у свої можливості, які є запорукою успіху, я використовую такі висловлювання: Це дуже важливо, і в тебе неодмінно вийде... Саме ти і міг би зробити це. Сподіваюсь, що наступного разу ти виконаєш роботу краще. Мені б дуже хотілося, щоб ти не забув про це. У тебе все вийде, тільки зверни увагу на... Твоя відповідь бездоганна. Старайся, а якщо виникнуть труднощі, з якими тобі буде важко впоратись, я допоможу тобі своїми порадами.
Номер слайду 5
Використання методу доцільних задач. При вивченні теми «Пропорція. Задачі на пропорційний поділ» 6 клас. Пропоную учням таку задачу: Сім'я Петренків на літо взяла обробити поле цукрових буряків. Тато Петренко обробив 50 рядків, мама Петренко обробила 30 рядків, а синок Петрик Петренко обробив 10 рядків. За літо сім'я Петренків за обробку поля заробила 1 800 гривень. Як ці гроші треба поділити між татом, мамою та їх сином?Нехай х — це вартість обробки одного рядка (одна частина — коефіцієнт пропорційності), тоді тато заробив 50х (грн), мама — 30х (грн), син — 10х (грн). А за умовою задачі разом вони заробили 1 800 грн. Маємо рівняння:50х + 30х + 10х = 1800; 90х = 1800; х = 1800 : 90; х =20. Отже, татова частина 50 · 20 = 1 000 грн; мамина — 30 · 20 = 600 грн, синова — 10 · 20. = 200 грн.
Номер слайду 6
Використання цікавої наочності до уроків. При вивченні теми «Розв'язування задач за допомогою рівнянь»Використовую ілюстрації до задач
Номер слайду 7
бензинбензин7-9 т ?? т,64 т
Номер слайду 8
III?в 11 раз б.36л
Номер слайду 9
Використання історичного матеріалу. При вивченні теми«Теорема Піфагора»Знайомлю учнів з життям Піфагора та його внеском у розвиток геометріїНародився: близько 569 р. до н.е. на острові Самос в Іонічному морі (Ionii). Помер: близько 475 р.
Номер слайду 10
Використання практичних задач. При вивченні тем«Площ прямокутника і квадрата»«Об'єм прямокутного паралелепіпеда. Об'єм куба» , «Об'єм циліндра та конуса»«Площа круга». Наголошую учням про практичне застосування формул для обчислення об'єму води в колодязі, площу земельної ділянки,площу ділянки, яку випасає корова прив'язана на кілок.