Товариство «Соколи» в нашій школі було засноване в 2004 році. До нього входять учні 10-11 класів. Основними напрямками діяльності товариства «Соколи» є вивчення та відродження кращих традицій українського молодіжного товариства «Сокіл», яке було засновано у м. Львові в 1894 році. Другий рік ми йдемо по навчальній програмі гуртка козацько-лицарського виховання “Джура”.
Гімн “Соколів”Ми всі пам`ятаєм, якого ми роду. Козацьких далеких часів,За працю, свободу, за щастя народу. Тобі, Україно, наш спів. Приспів: Як віти у гаю барвисті та пишні,Ми всі – українська сім`я,Ми будем творити, учитись і жити. Бо світить нам вільна зоря. Бо прадіди наші свободу любили,Вели у майбутнє синів,І нам, їх нащадкам, вони заповіли. Вкраїну любити як дім. Приспів. Хай сонце нам сяє ясне в високостіІ землю плекає святу.“Козацькому роду нема переводу”,-Я в серці ту клятву ношу. Приспів.
Присяга товариства “Соколи”Ми учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Перепельників в присутності батьків, вчителів, гостей урочисто обіцяємо бути гідними громадянами України. Наполегливо вчитись і працювати на благо рідного народу. Поважати старших, турбуватися про дітей, допомагати батькам. Бути чесними, толерантними, цілеспрямованими, наполегливими, працьовитими. Присягайте, що Вкраїну будете любити, що ввіллєте в неї силу, щоб розвеселити. З честю нести звання “Сокола”.
Сокільський закон – десять заповідей “Сокола”Сокіл – це символ свободи. Сокіл – прагне виховувати здорове тілом і духом молоде покоління української нації. Сокіл – це свідомий громадянин української нації. Сокіл – слухає наказ тільки своєї виборної старшини. Сокіл – вчиться єдності, карності і послуху, стаючи в ряд чети. Сокіл – пам`ятає, що світ посідає той, хто його здобуває ділами, а не словами; не плачем, а мечем; байдужі гинуть, нероби стають рабами; не чекати, а прагнути. Сокіл – дбає про народну честь, сміле око, сильні груди; мало слів, багато діл. Сокіл – любить Україну. Сокіл – вірить, що працею і згуртованістю здобуває народ свободу. Сокіл – знає тільки один організаційний клич: Українце! Все вперед! Всі враз!
Загальні засади товариства “Соколи”Товариство “Соколи” об`єднує у своїх рядах на добровільній основі доростаючу українську молодь і виховує її в українському патріотичному дусі як свідомих, чесних і працьовитих людей, добрих громадян і відданих українців-державників, вихованих світоглядно на національно-історичних традиціях і засадах християнської моралі та на державницьких ідеалах, виплеканих українською нацією протягом довгих століть. Товариство “Соколи” успадковує кращі традиції українського молодіжноготовариства “Сокіл”, яке було засновано у м. Львові в 1894 році. Діяльність товариства носить демократичний, гуманний характер і спрямована на формування у дітей національної самовідданості, духовності, патріотизму, основ моральності, позивного соціального досвіду, фізичної досконалості, працелюбності, вірності ідеям незалежності і соборності України.
Основні напрями діяльності товариства “Соколи”Вивчення і відродження кращих традицій “Сокола”, українських національно-патріотичних, дитячих товариств та організацій. Розвиток та урізноманітнення форм їх діяльності. Виховання членів товариства на ідеях свободи, рівності, доброти, національної і особистої гідності, шанування родинних зв`язків, формування працелюбності, взаємодопомоги і самодисципліни. Виховання національної свідомості членів товариства на основі християнських чеснот: честі, доброти, шанування батька і матері, милосердя. Глибоке вивчення історії України та історії Українського війська. Прищеплення членам товариства любові до рідної мови, віри, звичаїв, до національних ідеалів предків, їх моральних, релігійних, політичних, економічних і соціальних переконань. Залучення членів товариства до корисних трудових справ. Залучення членів товариства у клубні, спортивні, турисько-краєзнавчі гуртки. Формування у членів товариства бережливого ставлення до суспільного і державного багатства України, її природи, пам`ятників культури, старовини, вироблення із членів товариства цивілізованого господаря і господарника на своїй землі.
Найвизначніша подія у житті кожного учня 10-11 класів нашої школи – це посвята в “Соколи” – традиційне свято в нашій школі на свято Покрови та святкування УПА. І сьогодні учні присягли перед іконою Богоматері, перед рідними і вчителями не лише добре вчитися, а й з гідністю нести звання “Соколи”Сторінка 1 Ми стали “Соколи”(14 жовтня)Урочисту мить я пам`ятаю: Під тихий звук тремтливого серцебиття. У залі пролунало: “Обіцяю!”,Ввібравши в себе всі приємні почуття. Ми пообіцяли на посвятіЛюбить свій край і шанувати рід, Своїх батьків і старших поважатиІ бути вірним Україні до скінчення літ.
Сторінка 2“Конкурс “Козацькі забави” Неможна передати азарт і радість, коли проводився конкурс-змагання, присвячений річниці УПА. Конкурси були найрізноманітніші. Одні вимагали фізичної сили, витривалості і спритності, інші – кмітливості і вміння вийти із складних ситуацій. Хлопці намагалися перейти естафету у мішках, відгадати лікарські рослини, перетягнути до себе канат, заспівати козацьку пісню та набрати багато балів в історичному конкурсі, на що неможна було дивитися байдуже.
Як і кожен із наших пращурів починаємо день із святої молитви, ходимо в церкву на Божественну літургію та поповнюємо куточок «Духовності», який є у нашій школі. Дівчата звичайно не залишаються осторонь від Божого храму, завжди стараються допомогти старшим сестрицям у прибиранні церкви, вишивають вишивки до церкви та нашого куточка духовності. Сторінка 3 З Богом у серці. Співпраця з церквою. Хлопці несуть варту біля Плащаниці
Отже, минає все. Остається тільки людська пам`ять. Вона мов ластівка перелітає через усі покоління і несе на своїх крилах долю всього народу.“ Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього ” – записав 19 березня 1962 року Максим Рильський. Тому, однією цікавою ланкою наших знань є вивчення історичного минулого свого народу, свого села, наших історичних пам`яток, вивчення свого родоводу. Сторінка 4 Наше історичне минуле. В поезії Т. Шевченка є такі слова:“ Все йде, все минаєІ краю немає. Куди воно ділось?Відкіля взялось?”
Природа! З дитячих років ми звикли до її чарівної краси. Любим бувати в лісі, полі. Дивимось на квіти, дерева. Радіємо спілкуванню з природою, милуємось її красою. Людина – це частина природи. І саме природі ми зобов`язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю. Сторінка 7 Ми господарі природи, тож бережемо її вроду. Природа нам – як рідний дім,Вона усім – як мати, Щоб лад завжди був в домі тім,Про це нам треба знати. Не рви, не нищ, не зруйнуй –Це заповідь для тебе,Красу планети не зіпсуй – Вона під небом. Окраса села – наш ставок.
Сторінка 8 Ми любимо порядок і чистоту.Із давніх-давен українцям притаманне бажання прикрасити свій побут. “У хаті, як у віночку” – цей вираз влучно характеризує ту гармонію чистоти й краси, яка панувала в хаті. Учні також стараються дотримуватись цих принципів: чистоти і порядку. Підтримують в чистоті і охайності своє тіло, тримають в чистоті свій клас, вишивають вишивки до класу, школи. Завжди підмітають подвір`я школи, прибирають територію школи.
Сторінка 10 Книга – міст у світ знань. Бібліотекар наш – чаклун, Він знає, що й кому потрібне. Душа з найтонших в нього струн,Він в нас працює дуже плідно. Без нього нам ну, як без рук,Він наш Колумб в морі наук. Йому подякуймо щиро,Здоров`я, щастя, світа, миру. Учні допомагають ремонтувати книги і виготовили розгортку-аплікацію до казки “Колобок”.
Відповідно до обласної програми «Молодь Тернопільщини» на 2011-2015 роки 17-18 травня 2014 року в м. Теребовлі на базі дитячого оздоровчого закладу «Трембовель» була проведена обласна теренова гра для дітей та молоді «Легенда УПА імені Тараса Шевченка». За участь у грі команда ЗОШ І-ІІІст. с. Перепельників нагороджена Дипломом Проводу Обласної теренової гри «Легенда УПА».