Підготувала: практичний психолог Зіньківського опорного ліцею №1 Зіньківської міської ради Алфьорова Л.М.
Номер слайду 2
Будь-який дорослий, який перебуває поруч із дитиною, який може відчувати стабільність, є маяком і джерелом зцілення. С.Ройз
Номер слайду 3
Спілкування – вкрай важливе! Під час спілкування з тими, з ким ми близькі, виділяється гормон окситоцин – те, що знеболює серце, щоб воно витримало все, що з нами відбувається.
Номер слайду 4
Нервова система влаштована так: коли небезпечно тілу й нам страшно, усі знання не засвоюються. Тож перше, що треба зробити, – повернути безпеку тілу. Треба розуміти, що зараз потреба в емоційній стабілізації буде більша, ніж у конкретних логічних знаннях.
Номер слайду 5
– Що робити, якщо сирена починається під час уроку? Казати: “Робимо вдих і видих. Чуємо сирену. Оскільки ми з вами опікуємося своєю безпекою, то йдемо в укриття, а потім повернемося до уроку”. Важливо розуміти, що діти реагують на нашу реакцію.
Номер слайду 6
Під час війни: на першому місці - безпека на другому - спілкування на третьому - мотивація
Номер слайду 7
Чи можлива агресія учнів і як на це реагувати? Агресія закономірна: чим більше страху – тим більше агресії. Треба сказати дитині, що злитися можна, але свою поведінку ми вибираємо.
Номер слайду 8
ЩО ВАЖЛИВО РОБИТИ, ЩОБ ВИСТАЧИЛО СИЛ Профілактика вигорання. Уважність до ресурсу. Почуття гумору. Попри все, дивіться комедії, надсилайте одне одному жарти. Інформаційні детокси. Просити про допомогу, пропонувати її. Делегувати відповідальність і повноваження. Бути уважним до своїх потреб. Відновити режим сну. Розставити пріоритети. Домовитися зі своєю ідеальністю. Відновити спілкування.
Номер слайду 9
Ізраїльський терапевт Аарон Антоновський розробив систему, що ґрунтується на сильних сторонах людини. Якщо ви шукаєте, де взяти ресурс, це можуть бути: соціум (контакти з іншими); віра (в Бога, у себе); інтелект (нові знання); тіло (усі практики); уява (творчість); почуття (уважність до своїх емоцій).
Номер слайду 10
Щоб вгамувати думки, важливо запитати себе: Я розглядаю всю доступну інформацію чи звертаю увагу тільки на погані новини? Мої прогнози ґрунтуються на фактах чи відчуттях? Факти – те, що повідомляють в офіційних джерелах, думки – наша інтерпретація. Чи я зараз у владі уяви?
Номер слайду 11
42 практики для стійкості від Світлани Ройз https://osvitanova.com.ua/posts/5553-svitlana-roiz-42-praktyky-dlia-stiikosti одна із них Стабілізаційна практика, що повертає силу й ресурс. Запитайте себе, яке ви зараз джерело світла?
Номер слайду 12
Використані джерела https://osvitanova.com.ua/posts/5553-svitlana-roiz-42-praktyky-dlia-stiikosti
https://nus.org.ua/articles/yak-uchytelyam-rozpochaty-navchalnyj-protses-42-praktyky-ta-18-vidpovidej-na-zapytannya-vid-svitlany-rojz/