Підготувала: класний керівник 10 – І класу. Кириченко Г. В.
Номер слайду 2
Субкультура– Це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінка відмінні від загальноприйнятих.
Номер слайду 3
Групи субкультур формуються через потребу втечі від загалу і намагаються знайти нове значення речей — вони постають з потреби по-новому визначити щось важливе для суспільства. Люди у пошуках розв'язань знаходять інших із подібними проблемами і починають усвідомлювати, з якою субкультурою вони хочуть себе ідентифікувати.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
«Бітники» — назва групи американських письменників, які прийшли в літературу в 1950-их роках і стали виразниками нонкомформістських настроїв. Нонконформі́зм — незгода, неприйняття норм, цінностей, цілей
Номер слайду 7
«Класичним» образом бітника є довговолосий бородань у латаних штанах, що обожнює джазову музику, захоплюється літературою та філософією, мандрує дорогами Америки, вживає наркотики, користується спеціальним жаргоном. Бути бітником означає усвідомлювати свою самотність та вважати її нормою. Бітники – це неформали, які роблять те, що їм подобається, живуть і радіють життю.
Номер слайду 8
Хіп-хоп— молодіжна культура, яка з'явилась у США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканців Включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг. Також часто 5-им основним елементом вважається вуличне знання
Номер слайду 9
Емсіінг — вчення про ритмічну розмову, поезію та проповідування. Зазвичай називається репом. Послідовники, які практикують його, відомі як емсі (МС) або репери (rapper). Мистецтво графіті — це вчення про вуличну каліграфію, малюнки та письмо. Діджеїнг — це вчення про створення реп-музики і ведення радіомовлення. Брейкінг — вчення про форми вуличного танцю. Зазвичай зветься брейк-дансом або бі-боїнгом. Бітбоксинг — вчення про музику тіла. Переважно під ним розуміють створення ритмічних звуків різними частинами тіла — зокрема горлянкою, ротом і руками.
Номер слайду 10
Готи. Го́ти — субкультура, що зародилася наприкінці 70-х років XX століття у Норвегії та Великобританії на основі панк-руху. Основними складовими субкультури є готична мода і готична музика. Домінуючий колір-чорний.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
ХіпіХі́пі — (Діти квітів)міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан-Франциско. Основними складовими ідеології субкультури хіпі є:1. Зневага до інтелектуальних пошуків головний принцип їхнього стилю життя.2. Основні цінності — це свобода, радість життя та безмежна любов до усіх людей без огляду на їхню расову чи релігійну приналежність.3. Протистояння загальноприйнятим нормам .4. Демонстративна бідність.5. Захоплення східним містицизмом.6. Життя за принципом існування «тут і зараз».7. Культ кохання і наркотиків
Номер слайду 15
Емо. Вираз емоцій та почуттів — головні риси для емо. Їх відрізняє: творче самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чуттєве світовідчуття. Найчастіше емо — ранима і депресивна особа. Первинна ідеологія субкультури пропагує те, що «емо» не палять, не вживають алкоголь і наркотики,, а також не вживають м'ясо і не шкодять природі. Емо виражають протест«сірому, буденному» суспільству. Для емо характерний одяг в рожево-чорних тонах. Емо— молодіжна субкультура, яка утворилась на базі прибічників однойменног музичного жанру та утворила новий жанр скримо.
Номер слайду 16
Байкери. Ба́йкери — члени мотоклубу, прихильники мотоциклу не просто як засобу пересування, а як невід'ємної частини певного стилю життя. Окрім байка всі байкери фанатіють по важкому металу. Тому зовнішній вигляд у них дуже схожий на вигляд металістів. Досить цікаво, що ця субкультура вже стара, і «неформали» трапляються 40-50-річного віку. Такі собі черевані в косухах і банданах з черепом і кістками на власному лисому черепі.
Номер слайду 17
Металісти. Металі́сти — субкультура, натхненна музикою в стилі метал. З’явилася у 1980-их роках. Металісти -пропагують незалежність, самостійність і впевненість у собі, культ «сильної особи». Довге волосся у чоловіків. Шкіряна куртка «косуха», шкіряна жилетка. Чорні футболки або балахони з логотипом улюбленого метал-гурта. Напульсники — шкіряні браслети із заклепками або шипами, шипасті, клепані ремені, ланцюги на джинсах. Нашивки на одязі і інших предметах з зображеннями метал-гуртів.*Короткі чоботи з ланцюгами —шкіряні штани, як правило, заправлені у взуття.