Презентація на тему "Відносини власності в економічному житті суспільства" містить матеріал по вказаній темі, завдання для закріплення знань і перевірки якості засвоєння нового матеріалу
« Якщо не вмієте цінувати того, що маєте,то нехай у вас буде те, що ви цінуєте». Б. Шоу
Номер слайду 3
Власність — це складова життя!?
Номер слайду 4
Мета заняття: навчальна: ознайомити здобувачів освіти із поняттями «власність», «володіння», «розпорядження», «користування», розглянути економічний та юридичний зміст власності, з’ясувати проблеми відносин власності в Україні;розвиваюча: сприяти розвитку пізнавальної самостійності студентів, уваги, мислення, вмінню орієнтуватись в ринковій економіці та формуванню активної життєвої позиції здобувачів освіти;виховна:виховувати економічне мислення у здобувачів освіти, сприяти формуванню наукового світогляду та інтересу до участі у економічних процесах, розвивати допитливість і самостійність.
Номер слайду 5
відносини ВЛАСНОСТІ в економічному житті суспільства
Номер слайду 6
Суть власності, її економічний і юридичний зміст. Суб’єкти та об'єкти власності. Типи, види і форми власності. Відносини власності в Україні. ПЛАН
Номер слайду 7
1. Суть власності, її економічний і юридичний зміст.
Номер слайду 8
Власність - це не річ, а відносини між людьми з приводу привласнення речей. Головною її характеристикою є не річ і не відношення людей до речей, а те, ким і як привласнюється річ, як таке привласнення зачіпає інтереси інших людей.
Номер слайду 9
Наслідки війни в Україні
Номер слайду 10
Право власності -це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини з приводу володіння, користування та розпорядження майном. ВОЛОДІННЯКОРИСТУВАННЯРОЗПОРЯДЖЕННЯМАЙНО
Номер слайду 11
{69 C7853 C-536 D-4 A76-A0 AE-DD22124 D55 A5}ПРАВО ВОЛОДІННЯПРАВО КОРИСТУВАННЯПРАВО РОЗПОРЯДЖЕННЯ Це заснована на законі можливість фактичного утримання конкретною особою конкретної речі (майна) у своєму господарстві та здійснення безпосереднього впливу на неї Це заснована на законі можливість господаря використовувати корисні властивості конкретних речей (майна), які дають можливість задовольнити його відповідні потреби та інтереси Це заснована на законі можливість визначати фактичну або юридичну долю речі (майна) шляхом її безпосередньої реалізації (споживання), відчуження (продажу, дарування, міни тощо) або здійснення інших правочинів чи договорів з приводу речей (майна)Тріада власності
Номер слайду 12
Назва речіКористування. Володіння. Розпорядження. Наведіть приклади речей, якими ви можете користуватися, розпоряджатися, володіти, занесіть їх у таблицю, позначивши свої можливості «+», а відсутність «-».
Номер слайду 13
Чи можна сказати, що ви володієте : Словником, який ви дали тимчасово своєму товаришу;Зимовим взуттям, що зберігається у коробці до настання відповідного сезону;Комп’ютером про який ви мрієте. Чи можна сказати, що ви користуєтесь : Картиною художника, яку ви побачили на виставці;Триколісним велосипедом, який ви залишили у бабусі в селі 10 років тому;Підручником, готуючи домашнє завдання. Чи можна сказати, що ви розпоряджаєтеся : Яблуком, яке їсте;Власно заробленими грошима, купуючи на них солодощі;Комп’ютером який ви перенесли з однієї кімнати до іншої.
Номер слайду 14
Ми говоримо про те , що таке власність, коли ми можемо нею розпоряджатися, володіти, користуватися, але постає питання : Як стати власником ?Завдання. Запропонуйте шляхи, за допомогою яких ви можете стати власником. Наведіть приклади .
Номер слайду 15
2. Суб’єкти та об'єкти власності.
Номер слайду 16
Об'єкти власності — це все те, що можна привласнити чи відчужити: засоби виробництва в усіх галузях народного господарства; нерухомість (будинки і споруди, відокремлені водні об'єкти, багаторічні насадження тощо); природні ресурси (земля, її надра, ліси, води тощо); предмети особистого споживання та домашнього вжитку; гроші, цінні папери, дорогоцінні метали та вироби з них; інтелектуальна власність (твори літератури і мистецтва, досягнення науки і техніки, відкриття, винаходи, ноу-хау, інформація, комп'ютерні програми, технології тощо); культурні та історичні цінності; робоча сила.
Номер слайду 17
Суб'єкти власності — це персоніфіковані носії відносин власності, це індивіди, фізичні особи, які в процесі відчуження - привласнення матеріальних благ і послуг можуть вступати між собою у відносини з цього приводу. Це, як правило, юридично самостійні, економічно відособлені учасники суспільного виробництва : окрема особа (індивідуум) - людина як носій майнових і немайнових прав та обов'язків; юридичні особи - організації, підприємства, установи, об'єднання осіб усіх організаційно-правових форм; держава в особі органів державного управління, муніципалітети (органи місцевого управління та самоврядування); декілька держав або всі держави планети.
Номер слайду 18
3. Типи, види і форми власності.
Номер слайду 19
У Цивільному кодексі України та Законі України "Про власність" вказано, що: Власність в Україні виступає у таких формах: приватна, колективна, державна. Всі форми власності є рівноправними.
Номер слайду 20
{08 FB837 D-C827-4 EFA-A057-4 D05807 E0 F7 C}Форми ( види)Суб'єкти Об'єкти Власність. Українськогонароду від імені Українського народу права власника здійснюють:1) органи державної влади та2) органи місцевого самоврядування в межах, встановлених Конституцією України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони. Приватнавласність суб'єктами права приватноївласності є: 1) фізичні та2) юридичні особи будь-яке майно, склад, кількість та вартість якого не є обмеженими (крім обмеження розміру земельної ділянки) Державнавласністьвід імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно: 1) органи державної влади майно, у тому числі грошові кошти, яке належить державі Україна Комунальнавласністьуправління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо: 1) територіальна громада та утворені нею 2) органи місцевого самоврядування майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді
Номер слайду 21
Визначте, до якої форми власності належать запропоновані вам об’єкти власності?Будівля Верховної Ради України. Столи, стільці в аудиторіїВаш особистий підручник. Дитячий майданчик біля міської ратушіМобільний телефон, яким ви користуєтесь. Приватбанк. Приміщення та майно Снятинського фахового коледжу. Райффайзен Банк Аваль. Електрочайник, солодощі та чай, які група М-21 придбали для своїх потреб
Номер слайду 22
4. Відносини власності в Україні.
Номер слайду 23
Державна власність не спонукає людей дбати про майно. Якщо людина знає, що майно належить особисто їй, її родині або принаймні колективу, де вона працює, доля майна їй байдужа.
Кожна людина має певну …. – те, що їй належить. Своєю власністю особа може …, … та …, це має назву – … . Тепер ви знаєте, що в Україні існують такі форми власності як – …, …, …, …. Існує багато шляхів отримання власності, а саме: ……………………. Самоперевірка
Номер слайду 26
Кожна людина має певну власність – те, що їй належить. Своєю власністю особа може володіти, користуватися та розпоряджатися, це має назву – тріада власності. Тепер ви знаєте, що в Україні існують такі форми власності як – власність народу України, державна власність, приватна власність, комунальна власність. Існує багато шляхів отримання власності, а саме: купівля, успадкування, дарування, «нічийні дарунки», знахідки.
Номер слайду 27
Ільченко Н. В. «Політична економія» (навчальний посібник), 2005р., НМЦ – ст. 42-46. Підготуватися до семінарського заняття №3 на тему «Роздержавлення та приватизація» по наступних питаннях: Суть роздержавлення та приватизації. Об’єкти приватизації. Шляхи здійснення роздержавлення та приватизації. Домашнє завдання Дякую за співпрацю!