Малярне склополотно - що це таке?Останній тренд в будівельній обробці - вирівнюючий матеріал для отримання ідеальних поверхонь стель, стін та інших конструкцій. Склополотно або як його ще називають, малярська павутинка - вдосконалений варіант екологічного покриття зі скловолокна і органічних смол. Покриття успішно справляється із завданням створення максимально рівної основи для фарбування, нанесення фактурної штукатурки, наклеювання шпалер. При ретельній підготовці поверхонь, набагато крутіше виглядає будь-яка обробка, в рази збільшується термін експлуатації приміщень, легше і швидше робляються наступні ремонти (не потрібно витрачати час на виправлення помилок попередніх майстрів). Застосування скловолокна на внутрішній обробці стін і стелі надійно захищає недавно здані об'єкти від можливих тріщин при подальшій усадці.
Чим хороше малярне склополотно?Виготовляється склополотно методом склеювання волокон у випадковому порядку, що надає малярському полотну щільність і в той же час м'якість. Процес виробництва полотна і паперу в деякому роді схожий, при цьому готовий продукт значно відрізняється від паперового полотна: не боїться води, хімреагентів, має антистатичні властивості. Клас щільності матеріалу впливає на міцність і стійкість до можливих навантажень, вимірюється в грамах на метр квадратний і варіює від 20 до 65 г / м2. Природно, що ціна при цьому зростає. Крім того, оздоблювальний матеріал володіє цілим набором вагомих переваг:не схильний до корозії;гіпоалергенний;діелектричний;володіє високим рівнем вогнестійкості;вирівняє будь-яку складну поверхню;не потребує особливої підготовки;довговічний і надійний;стійкий до підвищеної вологості і сезонних перепадів температур;відмінна пароздатність;можна багато раз фарбувати, оскільки відсутній виражений рельєф. Ряд характеристик дозволяє використовувати склополотно в обробці приміщень з підвищеними вимогами до екологічності - дитячих кімнат, спалень, кухонь.
Несуттєві мінуси і запобіжні заходи. Склополотно, як і всі оздоблювальні матеріали, має деякі недоліки. При необережному поводженні, наявність в структурі дрібних частинок може викликати травмування шкіри і слизової очей. Щоб уникнути подібних ситуацій, серйозно підготуйтеся до процесу роботи - придбайте спецодяг і засоби захисту. Проводьте розкрій і наклеювання матеріалу в рукавичках, використовуйте захисні окуляри і респіратор. При попаданні частинок на тіло, прийміть теплий душ, помийте обличчя, постарайтеся ні в якому разі не терти очі.
Сфера застосування Нанесення шпаклівки - невід'ємна частина технологічного циклу обробки стелі і стін. При використанні скловолокна, операція обходиться без застосування товстого шару стартовою шпаклівки, особливо при усуненні можливих будівельних ляпів. Матеріал зручно використовувати на найскладнішій для обробки ділянці - стелі. Причому не важливо, якою буде основа - оштукатурена, бетонна, гіпсокартонна. Варіанти застосування обробної павутинки:маскування тріщин стелі і стін;роботи по зміцненню поверхонь і наданню їм міцності;вирівнювання поверхонь і фінішна обробка перед фарбуванням;армування тріщин при оштукатурюванні поверхонь.
Клейові суміші для наклеювання скловолокна. Приклеїти скловолокно можливо далеко не на кожен шпалерний клей. Звичайний склад на основі простого крохмалю не годиться, адже клей повинен мати високу міцність, відмінну адгезію. Вибрати слід той засіб, на якому вказано призначення «для склошпалер, скловолокна, полотна зі скляних ниток». Деякі майстри вважають за краще клеїти матеріал на ПВА. Таке теж можливо, хоча професійні засоби, крім ПВА, мають і інші зміцнюючі добавки. Всі клеї реалізуються в двох формах: готові суміші, сухі порошки. Вони володіють різними фізичними властивостями, але застосовуються для однієї мети і не поступаються один одному за якістю. В результаті температурних коливань або природної усадки стін в штукатурному шарі формуються сіткові мікротріщини. Зміцнення склошпалерами перешкоджає виникненню тріщин і дозволяє ідеально вирівняти оброблювану поверхню. Клей для скловолокна містить в своєму складі модифікований крохмаль, полівінілацетат, пластифікатор, бактерицидні та фунгіцидні добавки. Спеціальна формула препаратів на увазі використання лише екологічних інгредієнтів високої якості. Суміші надходять на ринок в сучасній тарі - зручні пластмасові контейнери герметизуються щільною кришкою, оснащеною запатентованим клапаном для розтину, який надійно захищає цілісність упаковки.
Деякі марки клеїв для приклеювання скловолокна заслужили особливу довіру користувачів. Ось основні з них: Bostik (Бостік). Займає лідируючі позиції, відрізняється оптимальним співвідношенням ціни і якості. Найкраще застосовувати клей в сухих приміщеннях. На нього можна приклеювати не тільки скловолокно, але і вінілові, бамбукові шпалери.
Інструменти та пристосування. В процесі нанесення скловолокна потрібно мати:• Пластиковий шпатель для його розгладження і видалення повітря з надлишками клейової суміші.• Ніж для різання шпалер, необхідний для відрізання необхідної довжини полотна і формування стикових з'єднань між полотнами.• Вимірювальна рулетка з олівцем або лазерний рівень.• Індивідуальні засоби захисту.
Підготовчі роботи. Найважливішим фактором у процесі початкових робіт є ретельна підготовка основи оброблюваної поверхні. На стінах або стелі не повинно бути великих тріщин або вибоїн. При їх наявності, слід оштукатурити пошкоджені ділянки, дотримуючись часу для висихання нанесеного матеріалу. Потім приступають до очищення поверхні від бруду і пилу з подальшою обробкою для зміцнення ґрунтовкою. Щоб уникнути потрапляння клейової суміші підлогу, вікна, двері знадобиться закрити поліетиленовою плівкою. Надалі приступають до вимірювання і нарізування необхідної довжини полотен скловолокна. Якщо для здійснення робіт планується застосовувати клей в сухому порошкоподібному вигляді, то необхідно приготувати його згідно з інструкцією виробника. Перед початком роботи необхідно закрити двері і вікна, щоб виключити утворення протягів.
Обклеювання скловолокном1. Процедуру наклеювання скловолокна потрібно починати від кута. При цьому внапуск укладати полотно на іншу сторону кута не потрібно, тим самим відбудеться руйнування структури матеріалу.2. Необхідно відзначити ширину від кута, зробити насічку олівцем. Це знадобиться для візуального контролю необхідної ширини нанесення клейового розчину. При наявності лазерного рівня, досить прикласти рулон до кута і виставити лазерну лінію по вільному краю полотна.
3. Далі клейова суміш виливається в спеціальний піддон і наноситься на оброблювану поверхню. У місцях стикових з'єднань стін, клей намазується за допомогою пензлика.4. Наносити клей необхідно рівномірно по всій площі. Краще нанести в надлишку, так як надлишки все одно будуть згодом видалені.
9. Після фіксації другого шару, слід взяти шпалерний ніж і прорізати полотна уздовж отриманого накладення. Потім видалити утворилися надлишки матеріалу. Витримувати сувору вертикаль прорізується шва не потрібно. Головне отримати плавний перехід між сполученими частинами скловолокна. Надалі буде потрібно додатково обробити шов клейовим розчином. Таким же чином проводиться обклеювання всієї площі оброблюваної поверхні. При використанні скловолокна для обробки стель рекомендується застосовувати полотна максимальною довжиною не більше 2 метрів. При збільшенні цієї величини, процес роботи буде досить трудомісткий, велика ймовірність утворення складок при укладанні матеріалу. Для завершення процесу обклеювання поверхні стеклохолстом потрібно витримати певний час для висихання клею. Як правило, для цього знадобиться 24 години.
Особливості наклеювання скловолокна на гіпсокартон. При нанесенні скловолокна на гіпсокартон, слід враховувати властивості даної поверхні. Вона не відрізняється достатньою жорсткістю, тому при формуванні стикових з'єднань між полотнами необхідно використовувати такі способи:1. Наклеювання полотен внапуск.2. З стиками. Після наклеювання буде додаткова обробка стіни - шпаклівка і фарбування.3. Без стиків. Після наклеювання стіна просто фарбується. Покроковий процес наклеювання скловолокна на гіпсокартон:1. Процес можна почати тільки після того, як повністю висохне грунтовка.2. За інструкцією на упаковці потрібно приготувати клейову суміш. Після цього вона повинна настоятися.3. Розкачуємо скловолокно по підлозі, нарізаємо на смужки необхідної довжини і ширини.4. Наносимо підготовлений клей на матеріал і на стіну. Чекаємо 5-10 хвилин, щоб клей добре вбрався. Після виконання вищеописаних дій, потрібно визначитися зі способом обклеювання. Розглянемо, як нанести матеріал без стиків:1. Між листами скловолокна залишаємо невелику відстань в момент наклеювання матеріалу.2. Це відстань потрібно буде ретельно зашпаклювати і зашкурить.3. Після цього можна наносити фарбу на поверхню.
Використовуючи вищеописаний метод, ми отримуємо абсолютно рівну стіну. Зазвичай саме цей спосіб застосовується найчастіше. Однак деякі вважають за краще клеїти внапуск. В цьому випадку потрібно буде додатково шпаклювати і шліфувати всю поверхню стіни, а не тільки стики. Перед обклеюванням гіпсокартону скловолокном, потрібно провести попереднє шпаклювання поверхні. Надалі, необхідно ретельно її зашліфувати і видалити всі нерівності. Після цього поверхня обробляється грунтовкою. Ці заходи необхідні для зниження поглинання клейової суміші гіпсокартоном.
Фінішна обробка. Для кінцевого досягнення мети у вигляді отримання якісної обробки поверхні слід зробити фінішні роботи. Вони будуть залежати від того, як планується оформити підготовлену скловолоконних матеріалом поверхню. Якщо вона має на увазі подальшу поклейку шпалер, то знадобиться нанести один шар шпаклівки. При бажанні виконати фарбування поверхні, потрібно виконати шпаклювання в два шари.