Презентація наукової роботи на тему "Сучасне бандурне мистецтво та його роль у формуванні національної свідомості і самосвідомості молоді"

Про матеріал

Залучення дітей до безпосередньої участі в ансамблях бандуристів є важливим засобом їх виховання. У дітей розвивається естетичний смак, національна самосвідомість, образне мислення і фантазія, любов до музики.

Метою роботи було дослідити розвиток сучасного бандурного мистецтва, з'ясувати його роль у формуванні національної свідомості і самосвідомості молоді, вивчити та проаналізувати традиції кобзарства Шевченкового краю.

Предметом дослідження стали: музика, література, історія рідного краю. Працюючи над роботою я зверталась до багатьох джерел: наукові статті, історичні дані, роздуми сучасних митців бандурного мистецтва про долю сучасної бандури, фотоматеріали, окремі сторінки біографії відомих кобзарів та бандуристів, архівні матеріали про традиції кобзарства Шевченкового краю. Ці відомості допомогли не лише знайти матеріал, а й дослідити роль бандурного мистецтва у формуванні національної свідомості і самосвідомості українців.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

С У Ч А С Н Е Б А Н Д У Р Н Е М И С Т Е Ц Т В О Т А Й О Г О Р О Л Ь У Ф О М У В А Н Н І Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї С В І Д О М О С Т І І С А М О С В І Д О М О С Т І М О Л О Д І Роботу виконала Вчитель бандури та вокалу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради Г Р И Ц А Й О К С А Н А Д М И Т Р І В Н А

Номер слайду 2

М Е Т А І З А В Д А Н Н Я : дослідити розвиток сучасного бандурного мистецтва в Україні; вивчити та проаналізувати традиції кобзарства Шевченкового краю; вияснити роль сучасного бандурного мистецтва у формуванні національної свідомості і самосвідомості молоді.

Номер слайду 3

Об’єктом дослідження є сучасне бандурне мистецтво та його роль у формуванні національної свідомості та самосвідомості молодого покоління. Методи дослідження: під час дослідження відбувалося спілкування з вчителями музики, викладачами бандури мистецьких шкіл Черкащини, використовувалися фотоматеріали, відеоматеріали з історії бандурного мистецтва. Гіпотеза дослідження: дане наукове дослідження дає більш глибокі знання про сучасне бандурне мистецтво.

Номер слайду 4

Наукова новизна і практична значущість Українська пісня та українська бандура – це два невід’ємні скарби нашого народу, які неможливо відібрати, знищити, продати, які завжди будуть дивувати і зачаровувати світ.

Номер слайду 5

З М І С Т Вступ Бандура – душа українського народу Розвиток бандурного мистецтва 1. Кобзарство як особливий вид музичного мистецтва 2. Розвиток сучасного бандурного мистецтва в Україні 3. Вплив кобзарського мистецтва на формування національної самосвідомості українців Традиції кобзарства Шевченкового краю Шевченківська школа мистецтв – гідний продовжувач ідей славетних кобзарів Висновок Список використаних джерел Додатки

Номер слайду 6

Бандура – душа українського народу Бандура – це не просто музичний інструмент, це душа українського народу, це його музика. Струни бандури дихають і розказують нашу історію, історію не завжди славетну та героїчну, а інколи болісну та трагічну.

Номер слайду 7

Сучасне бандурне мистецтво, основою якого є кобзарство, за відносно короткий час – півстоліття – здійснило стрімкий злет до висот академічного професіоналізму.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Кобзарство як особливий вид музичного мистецтва З творчістю кобзарів нерозривно пов’язана одна з вершин українського музичного фольклору – народний епос, найважливішими жанрами якого стали думи та історичні пісні. О С Т А П В Е Р Е С А Й

Номер слайду 10

Розвиток сучасного бандурного мистецтва в Україні Активний розвиток бандурного мистецтва відбувся з відродженням української державності: створюються кобзарські об’єднання, клуби, активізуються виступи кобзарів та бандуристів в Україні та за її межами. Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди С Е Р Г І Й Б А Ш Т А Н

Номер слайду 11

Вплив кобзарського мистецтва на формування національної самосвідомості українців Вивчивши вплив кобзарського мистецтва на формування національної самосвідомості, бачимо, що воно є формою вираження української духовності. Іншим чинником естетичного виховання є виховання патріота, людини що знає, любить та поважає свою історію, традиції, народ, музичну культуру. Одним з яскравих та ефективних чинників впливу на свідомість молоді є бандурне мистецтво, тому дослідження його з позиції збагачення музично-естетичного досвіду є актуальним завданням навчально-виховного процесу.

Номер слайду 12

Традиції кобзарства Шевченкового краю Особливою віхою в розвитку кобзарського мистецтва є його відродження на Черкащині, яку називають Шевченковим краєм. 1964 року в місцевій музичній школі відкрито клас бандури, в цьому ж році розпочалося навчання гри на бандурі і в Звенигородській музичній школі. В 1970 році була організована капела бандуристів, керівник Іван Федорович Цимбалістий — заслужений працівник культури України. В 1986 році була створена капела бандуристів при районній організації музичного товариства України, керівником якої став заслужений працівник культури Григорій Григорович Куцан. О Л Е К С І Й Ч У П Р И Н А С е р е д е н к о Ф а в с т Й о с и п о в и ч

Номер слайду 13

К а п е л а б а н д у р и с т і в, створена при Звенигородській районній організації музичного товариства України, (кер. Г. Куцан), 1987 рік

Номер слайду 14

Шевченківська школа мистецтв – гідний продовжувач ідей славетних кобзарів Ще в 1996 році в Шевченківській школі-мистецтв був створений ансамбль бандуристів „ Срібні струни ”. В 2003 році колективу присвоєно звання “Зразковий художній колектив ”. Зразковий ансамбль бандуристів “ Срібні струни ” – лауреат обласного конкурсу “Грайлива веселка ”, всеукраїнського конкурсу “ Чисті роси ” (ІІ місце, 2005 р.), міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та молодіжної творчості “ Палаюча зірка ” (ІІІ місце 2012 р), всеукраїнського інтернет-конкурсу “ Сучасне бандурне мистецтво 2012 ” (ІІ місце, 2012 р.).

Номер слайду 15

Свою особливу  мистецьку місію наші бандуристки вбачають у якнайширшій популяризації  кобзарства  та національної культури серед молоді. Ми намагаємось досліджувати, вивчати та впроваджувати кращі традиції сучасного бандурного мистецтва. Незалежно від віку розвивайте свої здібності, і обов’язково шануйте свої традиції, бережіть українську народну пісню і нехай ваше життя буде таким милозвучним і нескореним, як наша бандура...

ppt
Додано
28 грудня 2017
Переглядів
2776
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку