Це потрібно…знати:які речення називаються неозначено-особовими;яку роль виконують односкладні речення в мовленнівміти:виділяти неозначено-особові речення з-поміж інших видів речень;конструювати неозначено-особові речення;використовувати їх в усному та писемному мовленні
Номер слайду 3
Актуалізація опорних знань. З поданих слів складіть і запишіть речення, визначте вид односкладного речення. Дивитися, на, вночі, люблю, небеса. Люблю дивитися вночі на небеса. (Односкладне, означено-особове).
Номер слайду 4
Робота із підручником «Українська мов໧21, с. 150.
Номер слайду 5
Робота в групах. Перша група За матеріалом підручника побудувати опорну схему «Неозначено-особові речення» ( ст. 150). Друга група. З речень виписати дієслова, визначити спосіб морфологічного вираження (спосіб, час, особу, число). Незнайому людину в селі зустрічали щирим і світлим «Добрий день!»До близьких знайомих, вітаючись, звертаються на ім’я чи ім’я по батькові, приязно усміхаючись. Пошанним «Ви» користуватимуться на початку знайомства.
Номер слайду 6
Завдання-пошук. Перепишіть речення, підкресліть граматичну основу в кожному реченні, визначте особу, число та час дієслів-присудків у неозначено-особових реченнях. У Київській Русі існували ради городян. Їх називали «віча». На таких радах обговорювали й розподіляли посади в державі, визначали організацію війська, укладали угоди, оцінювали діяльність князя (З підручника історії). Називали – ІІІ особа множини, минулий час.
Номер слайду 7
Вправа-трансформація. Перебудуйте двоскладні речення на односкладні неозначено-особові. ЗРАЗОК. Повага здобувається по краплях. – Повагу здобувають по краплях. Комп’ютерні засоби зв’язку використовуються з кінця ХХ ст. Комп’ютерна мережа Інтернет була створена в 70-их рр. ХХ ст. Так названо всесвітню асоціацію комп’ютерних мереж, об’єднаних в єдину систему. ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ!
Номер слайду 8
Виконайте вправу, перейшовши за посиланням https://learningapps.org/watch?v=pryin0vik22
Номер слайду 9
3-2-1 Назвіть 3 факти, які були новими на уроці. Назвіть 2 факти, які були вже відомі. Назвіть 1 факт, який хотілося б вивчити детальніше.