Спостереження за мовним матеріалом. Які слова можна вставити на місці знаків питання? Чи легко їх відтворити?В руки [ ?] зброю! В душу [ ?] гнів! В серце [ ?] сміливість батьків! (О. Олесь)
Номер слайду 4
Це потрібно…знати:які речення називаються повними й неповними;коли ставиться тире в неповних реченнях;яку роль виконують неповні речення в мовленні.вміти:розрізняти односкладні речення та двоскладні неповні;ставити правильно розділові знаки в неповних реченнях;використовувати неповні речення в усному та писемному мовленні.
Номер слайду 5
Робота із підручником «Українська мов໧26, с. 167-168.
Номер слайду 6
Вправа 289 Розрізнення неповних речень та односкладних + синтаксичний розбір.
Номер слайду 7
«ТИ – РЕДАКТОР»Записати речення, уникаючи невдалого повтору слів. Пояснити вживання тире.1. Ми з любов’ю називаємо калину червоною, а південні слов’яни називають калину добровітою. Ми з любов’ю називаємо калину червоною, а південні слов’яни – добровітою. 2. На одній гілці яблуко білосніжне, а на сусідній гілці яблуко золотаве або й зовсім червоне. На одній гілці яблуко білосніжне, а на сусідній – золотаве або й зовсім червоне. 3. З дикої груші виготовляли кілька фарб: з кори виготовляли фарбу темно-коричневу, з листя виготовляли фарбу жовту, з кисличок виготовляли фарбу жовтаву. З дикої груші виготовляли кілька фарб: з кори – темно-коричневу, з листя – жовту, з кисличок – жовтаву.