Презентація: Однорідні члени речення (із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком)

Про матеріал
  • Навчати знаходити речення з ОЧ; збагачувати словниковий запас;
  • Розвивати усне та писемне мовлення учнів, вміння виділяти головне, узагальнювати та систематизувати матеріал;
  • Сприяти вихованню любові до народних традицій українців.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

1 Тема: Однорідні члени речення (із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком)

Номер слайду 2

2 Мета: Навчати знаходити речення з ОЧ; збагачувати словниковий запас;Розвивати усне та писемне мовлення учнів, вміння виділяти головне, узагальнювати та систематизувати матеріал;Сприяти вихованню любові до народних традицій українців.

Номер слайду 3

3 Соціокультурна змістова лінія Роль народних традицій, вірувань, релігії, християнської моралі, свят, міфології, фольклорної творчості у формуванні світогляду українців. Свята та обряди

Номер слайду 4

4 День Катерини7 грудня християнський світ відзначає день пам'яті великомучениці Катерини («чиста душею» — так перекладається її ім'я із грецької). Розумна й освічена, ця жінка була страчена за віру близько 373 року. Через декілька років єгипетські християни знайшли останки мучениці й поховали їх у монастирі на Синайській горі. В Україні ставлення до Катерини, як і до інших святих великомучениць, було особливим: довірливим і житейським. Невипадково свято Катерини називали святом «дівочої долі». Сподіваючись на розуміння й допомогу святої, жіноцтво просило її про щасливий шлюб, злагоду в сім'ї. Із вечорницями в день Катерини пов'язаний ще один звичай, який називається в народі «заклинання долі або судженого». В день Катерини дівчата закликають долю, а через 5 днів, на Андрія, доля показує їм свої дари. Заклинання долі полягає в тому, що дівчата, зібравшись в яку-небудь хату, варять, кашу із пшона та маку й опівночі, перед тим як заспівають перші півні, обгортають горщик новим рушником і простують до воріт. Кожна із них вилазить по черзі на ворота, тримаючи в руках горщик із вечерею і тричі гукає: «Доле, доле, йди до нас вечеряти! Якщо ж у цей час заспіває півень, то значить «доля обізвалася», якщо ж ні: «Доля оглохла, не чує мого голосу».

Номер слайду 5

5 День Євдокії14 березня — день преподобної мучениці Євдокії, в народі св. Явдохи, яка була страчена за християнську віру близько 160—170 рр. За існуючими повір'ями, саме цього дня з першою ластівкою з вирію з'являється до нас весна. Побачивши ж діти брали у жменю землі, кидали їм услід і говорили: «На тобі, ластівко, на гніздо!» — це щоб швидше весна приходила. «Ластівки вилітають — погоду обіцяють!» — каже народне прислів'я. Любов і шана нашого народу до ластівки виявляється у приповідках та прислів'ях. «Як ластівка з ластовенятами»— кажуть про матір, що любить і шанує своїх дітей. «Щебече, як ластівка», — говорять про лагідну і приємну мову дівчини або молодиці. «Горобець — молодець, а ластівка краща!» На Явдохи не пряли, не ткали. Цей день вважався добрим для плетіння ятерів, неводів — риба в такі снасті мала ловитися краще. Господарі вгадують у цей день майбутній урожай: якщо теплий сонячний день віщує врожай льону й коноплі. Якщо в цей день хуртовина, то селяни кажуть: «Явдоха хвостом крутить — буде пізня весна!»

Номер слайду 6

6 День Іллі2 серпня відзначається свято пророка Іллі. Один із старозавітних пророків, Ілля здійснює цілу низку небувалих чудес: воскрешає сина вдови, припиняє голод У Самарії, викликає дощ. Страшна буря з вихором, землетрус, вогонь — такі були для Іллі Господні знамення перед його мандрівкою в Дамаск, де він мав помазати на царство Азаїла. Очевидно, через це у слов'янській народній традиції св. Ілля замінив язичницького бога — громовержця Перука. В одній із колядок співається про Іллю, як він проходить полями із житяною пугою в руці: Ходить Ілля на Василя, Носить пугу житяную: Куди махне — жито росте, Жито, пшениця і всяка пашниця. Отже, тут пророк Ілля виступає як сівач озимого посіву. Після Іллі, як правило, починається озимий посів жита й пшениці. Пророка Іллю вельми шанують мусульмани, які вважають його посередником між небом і землею. На честь святого, про якого із похвалою писав у Корані Магомет, мусульмани різали ягня. Своїм покровителем його вважали представники деяких професій: чинбарі, візники.

Номер слайду 7

7 Знайдіть відповідність14 січня | Маланки та Василія 1 січня | Новий рік 7 січня | Різдво

Номер слайду 8

8 Домашнє завдання§ 22 (с.158-159) – вивчити; Вправа 254 (с.160);Скласти вірш (казку) про ОЧР;В запропонованому тексті «Українська пісня» підкреслити ОЧР, вказати зв'язок між ними, намалювати схеми

Номер слайду 9

9 Українська пісня Українська пісня! Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство,свою горду юність,своє бажання бути красивим і ніжним,сильним і хоробрим? Який митець не був натхненний її багатющими мелодіями,безмежною широтою і красою її образів,чарівною силою,що викликає в душі людській найскладніші,найтонші,найглибші асоціації,почуття і прагнення всього,що є кращого в людині, що підносить її до вершин людської гідності, до людяності, до творчості.

pptx
Додано
18 серпня 2018
Переглядів
1531
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку