За допомогою дзеркала роздивись свої зуби. Порахуй, скільки у тебе зараз зубів. Зазвичай до 5-6 років у дітей ростуть молочні зуби (20 молочних зубів), а потім молочні коріння поступово розсмоктуються, і зуб, залишившись без міцного кріплення, легко і безболісно випадає. З часом вони випадають і на їхньому місці виростають постійні зуби. Процес випадіння молочних зубів займає кілька років і зазвичай завершується до 14 років. У дорослої людини їх 32.
Здорові зубки. Здоров'я ваших зубів залежить від їжі, яку ви їсте. Велика кількість цукру (солодощі), газовані напої (Пепсі, Кола) псують ваші здоровіше зубки. Молочні продукти - зміцнюють емаль зуба, поставляючи організму кальцій (Ca). А яблука, морква - містять вітамін С, який дозволяє зчищувати із зубів зубний наліт. Гарячий чай чи компот-шкодять здоровим зубам і вони починають псуватися і випадати. Тому усі напої треба пити не гарячими, а теплими.
Цікаво. Зубна паста була винайдена єгиптянами приблизно 5000 років тому. Перші зубні щітки з’явилися в Китаї всього близько 500 років тому. Матеріалами для них служили свиняча щетина, кінське і борсукове волосся. Зуби – єдина частина людського організму, яка нездатна до самовідновлення. Зубна емаль – найтвердіша тканина, яка виробляється організмом людини.
Так щоб ваша емаль зубів не травмувалася, і яснам не було боляче – зубна щітка повинна бути м'якою, а зубна паста повинна відповідати вашому віку. І її кількість на зубній щітці повинно бути з горошину. Необхідно пам'ятати, що зуби чистить не паста, а зубна щітка. А зубна паста дозволяє очистити, освіжити порожнину рота і зробити чистку зубів приємною !!!
Зубні пасти. Загалом можна виокремити п'ять основних типів зубних паст: Дитяча зубна паста. Це окрема категорія, оскільки зазвичай такий засіб догляду містить менше фтору або абразивних речовин. Зубні пасти з вмістом фтору. Зубні пасти для контролю зубного каменю. Зубні пасти для чутливих зубів. Зубна паста для відбілювання.
Стоматолог – лікар, який практикує лікування зубів. Нехай ваші зубки будуть здоровими, міцними і білосніжними. Дотримуйтесь простих правил гігієни порожнини рота. І пам'ятайте, що здорові зуби це ваша повсякденна робота. Ну, а якщо захворів все-таки зуб і на ньому з'явився ворог - карієс, то швидше йди до стоматолога і лікуй зуб.