Презентація "Подолання освітніх втрат і розривів на уроках зарубіжної літератури"

Про матеріал

Презентація висвітлює поняття освітніх втрат і розривів, надає рекомендації щодо роботи з модифікованими програмами, розглядає прийоми роботи на уроках зарубіжної літератури. Даний матеріал може бути використаний для обговорення на методичних об'єднаннях та складання планів учителями.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ І РОЗРИВІВ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Номер слайду 2

Закон України«Про освіту»

Номер слайду 3

Нормативні документи

Номер слайду 4

Освітні втрати — уповільнення чи переривання освітнього прогресу через великі паузи у навчанні. В першу чергу освітні втрати пов’язані з когнітивними навичками учнів, прогалинами в знаннях, недосягненням очікуваних результатів навчання, визначених освітніми програмами.

Номер слайду 5

Розриви освітні — значна та стійка різниця в освітніх досягненнях між різними категоріями учнів та учениць. Окрім результатів навчання, вони включають соціальний, психологічний розвиток та виховання. Розриви навчальні — значна та стійка різниця в академічній успішності між різними категоріями учнівства.https://osvitoria.media/experience/slovnyk-suchasnogo-vchytelya-terminy-shho-dopomozhut-u-podolanni-osvitnih-vtrat/

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Проблеми функціонування системи освіти в умовах воєнного стану

Номер слайду 8

Варіанти подолання освітніх втрат

Номер слайду 9

Стратегії подолання освітніх втрат

Номер слайду 10

У матеріалах освітнього омбудсмена України «Вимирювання та компенсація освітніх втрат дітей на рівні громади і закладу освіти» сказано, що громада або/та заклад освіти може розробити стратегію вимірювання та компенсації освітніх втрат. У документі треба визначити, з яких предметів, в яких класах, в який термін, у якому форматі відбуватиметься навчання, які вчителі будуть залучені до роботи, як встановлюватиметься зв’язок з батьками.

Номер слайду 11

1. Діагностування.2. Аналіз результатів діагностування.3. Обрання стратегії.4. Планування.5. Добір навчальних матеріалів.6. Моніторинг результатів. АЛГОРИТМкомпенсації освітніх втрат:

Номер слайду 12

Діагностувальна робота допоможе узагальнити знання про художні твори зарубіжної літератури, пригадати зміст, авторів та персонажів. Також учні зможуть об’єктивно оцінити свої читацькі вміння, зрозуміти, чи успішно вони рухаються шляхом компетентного читача.

Номер слайду 13

охоплення всього курсу вивчення української мови або української літературивесь курс зарубіжної літератури. Діагностування: охоплення всього курсу вивчення української мови або української літературипсихологічний аналіз

Номер слайду 14

Яку тему ви вважаєте за потрібне повторити?Який твір ви б порадили прочитати однокласникам?Яка форма виконання завдання зручніша?

Номер слайду 15

На допомогу вчителю: тестування на платформі https://lms.e-school.net.ua/

Номер слайду 16

https://naurok.com.ua/test

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Для учнів, які мають освітні втрати тільки з навчальних предметів і курсів, що вивчаються лише в Україні, як тимчасовий захід заклад освіти може організувати додаткове навчання за модифікованими програмами. Використання модифікованих навчальних програм дає змогу досягти ключових результатів навчання. Але варто пам’ятати, що це відбувається завдяки скороченню змісту, а не часу на опанування: учитель має обрати оптимальний темп навчання, за якого всі учні будуть залученими в освітній процес.

Номер слайду 19

У навчальній програмі до кожної теми визначено перелік очікуваних результатів навчання, базові знання згідно з державним стандартом та орієнтовні види навчальної діяльності учнів. Учитель, керуючись обраною ним модельною навчальною програмою, обирає власну послідовність опрацювання запропонованих тем. У модифікованих програмах кількість годин є орієнтовною і змінюється вчителем залежно від потреб. Змістові блоки доцільно завершувати уроками узагальнення й систематизації для визначення рівня й закріплення досягнень результатів навчання.

Номер слайду 20

У МОДИФІКОВАНІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ ДЛЯ 5 - 9 КЛАСІВ ТРЕБА ПРОПИСАТИ ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Номер слайду 21

Модифіковану програму для 10 – 11 класів можна складати як календарний план.

Номер слайду 22

Реалізуючи модифіковані навчальні програми, краще зосередитися на вміннях, необхідних у реальному житті, а також на навчальному матеріалі, який важливий для подальшого навчання. Не варто забувати і про потенційну вразливість усіх учасників освітнього процесу, тому пріоритетом має бути психолого-емоційна підтримка.

Номер слайду 23

Конструктор навчальних програм. На основі модельної програми учитель має можливість змоделювати навчальну програму. Для цього можна скористатися конструкторомhttp://constructor.nus.org.uaабо:http://constructor.nus.org.ua/unewprograms. Про процес моделювання Програми можна дізнатися за посиланням: https://youtu.be/i4 BAl. Lac7 Bw

Номер слайду 24

Щоб створити навчальну програму за допомогою конструктора, необхідно:1. Зареєструватися за посиланням:http://constructor.nushub.org.ua/2. Обрати МНП, потім розділ«Проєкти навчальних програм».3. Обрати галузь і цикл.4. Конкретизувати теми, результати навчання,інструментарій в навчальній. Програмі.

Номер слайду 25

Модифікація програми може бути використана як шлях повернення в українську освітню систему учнів, які не навчалися за українськими програмами тривалий період — від шести місяців до кількох років. Учні, які мали ситуативний доступ до навчання за українськими програмами, але час від часу пропускали навчання по декілька тижнів, мали труднощі з онлайн-навчанням через відключення електроенергії, продовжують навчатися за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Номер слайду 26

Треба пам’ятати, що тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 5 класах, 1,5 години у 6 – 9 класах, 2 години у 10 – 11 класах. Значні обсяги та надмірна складність завдань не сприяють якості навчання, інформація має бути дозованою, тому треба активніше використовувати мікронавчання.

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Однією з умов, що дозволяють учням просуватись за індивідуальними траєкторіями, є можливість обирати оптимальні форми та темпи навчання, застосовувати способи навчання, які найбільш відповідають їхнім індивідуальним особливостям.

Номер слайду 29

Небезпека освітніх втрат і навчальних розривів полягає у тому, що їхні наслідки будуть проявлятися із часом і можуть впливати не тільки на якість життя окремої людини, а й на розвиток суспільства загалом. Освітні втрати й освітні розриви мають кумулятивний ефект, тобто тенденцію до накопичення й поглиблення, у разі відсутності вчасних і ефективних заходів із їх виявлення та подолання (надолуження прогалин).

pptx
Додано
18 серпня
Переглядів
633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку