Презентація дає учням уявлення про зображення процесу праці різних народів на давніх фресках та на полотнах відомих художників, які працюють в жанрі побутового живопису.
Побутовий жанр зображує різні сторони життя людей: працю і відпочинок, свята і будні, забави і серйозні заняття. Сандро Боттічеллі. Сцени з життя святого Зіновія.
Номер слайду 3
Тяжка народна доля постає перед нами на полотні І. Рєпіна «Бурлаки на Волзі». «Який, однак, це жах — люди замість худоби упряжені», — писав про тему своєї картини художник.
Номер слайду 4
Сцени важкої праці рабів, полювання і пишних свят фараонів донесли до нас рельєфи й фрески Стародавнього Єгипту.
Номер слайду 5
Праця людей – основний сюжет побутових картин. К. Малевич. «Жниці»К. Утамаро «Три японські жінки»
Номер слайду 6
Т. Бойчук. “Жінки біля яблуні”
Номер слайду 7
С. Глущук. “В кузні діда”
Номер слайду 8
А. Пластов “Жнива”
Номер слайду 9
Засоби композиції включають:формат,простір,композиційний центр,рівновагу,ритм,контраст,світлотінь,колір,декоративність,динаміку і статику,симетрію і асиметрію,відкритість і замкнутість,цілісність. Головне в картині (композиційний центр) можна виділити кольором, тоном і виразністю форми.
Номер слайду 10
Послідовність роботи:а) обрати формат;б) визначити композиційний центр (об'єкт зображення або кілька об'єктів);в) визначити місце лінії горизонту, виконати лінійний малюнок, дотримуючись правил лінійної та повітряної перспективи (уникайте ситуації, коли лінія горизонту ділить малюнок пополам, вона має бути нижче середини малюнка);г) детально промалювати передній план;д) зобразити об’єкти дальнього плану;е) спочатку виконайте легкий начерк малюнка, потім переходьте до кольору.
Номер слайду 11
Практична робота. Виконати малюнок з тем: Польові роботи. Професія, яка мені подобається.