14 липня о 18:00Вебінар: Школа без дискримінації: таємниці гендерного виховання

Презентація Практична робота "Як жили предки українського народу - слов'яни"

Про матеріал
вивчення матеріалу про давніх слов'ян та пошук схожості з сучасними українцями.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота № 6« Як жили предки українського народу – слов’яни»Підготувала вчитель історії та правознавства. Михалковська В. В.

Номер слайду 2

Житло слов’ян. Розгляньте ілюстрацію і дайте відповіді на запитання. Як називалося помешкання давніх слов’ян?2. Назвіть головний матеріал з чого будували помешкання давні слов’яни?3. Який головний атрибут кожного помешкання слов’ян?4. На яку кількість родин розраховувались помешкання?

Номер слайду 3

ГОСПОДАРСТВО СЛОВ’ЯНПідсічне землеробство: випалювання лісу і посадка на звільненій території культурних рослин. Вирощували пшеницю, жито, ячмінь, овес, льон, коноплі, горох, ріпу, цибулю, часник. Осіле скотарство (вівці, кози, велика рогата худоба, свині). Промисли: полювання, рибальство, бортництво

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Закінчи речення. Отже головним заняттям давніх слов’ян було …..

Номер слайду 6

Як виглядали давні слов’яни. Слов'яни високі на зріст, міцні тілом, надзвичайно сильні, легко переносять спеку і холод. В одних письмових джерелах вони з русявим волоссям та синіми очима, носили довгі вуса, а бороди переважно стригли. Волосся підстригали в кружок або голили зовсім, залишаючи тільки довгий чуб. Прокопій Кесарійський у книзі “Війна з готами” вказував, що колір обличчя в них зовсім білий, волосся не русяве і не переходить у чорне, а рудувате і до того ж — у всіх.“Наші люди були колись здебільшого русяві, з ясними (синіми або сірими) очима... Були терпеливі на холод, негоду, голод. Любили пісні, музику, гулянки, ігрища, забавки; мали веселу вдачу, були охочі до меду, пива.

Номер слайду 7

Культи давніх слов’ян. Слов’яни зберігали традиційні індоєвропейські уявлення про трирівневу будову світу: світове дерево об’єднує потойбічний світ, землю і небо та є втіленням світобудови загалом. Основними богами були: Дажбог – бог Сонця;Стрибог – бог вітру;Перун – бог грому і блискавки;Велес- бог худоби та багатства;Мокош – богиня родючості.

Номер слайду 8

Дякую за увагу!

pptx
Додано
28 квітня
Переглядів
1766
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку