Презентація Припутень-птах року 2018"

Про матеріал

Серед птахів символом цього року в Україні став припутень (Columba palumbus).

Презентація допоможе у створенні проекту "Птах року" у 2 класі , а також доповнить матеріал при вивченні теми "Птахи" у 1-4 класах..

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Припутень – птах року 2018 Підготувала вчитель початкових класів. Буцнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Солопа Наталія Олексіївна

Номер слайду 2

Серед птахів символом цього року в Україні став припутень (Columba palumbus). Це великий лісовий голуб, який має схожість з добре відомим сизим голубом, але помітно більший за розміром. 

Номер слайду 3

Номер слайду 4

У припутня, що сидить, добре помітна світла пляма збоку шиї, а в польоті – світлі смуги на крилах.

Номер слайду 5

Розміри вражають. Розмах крил може досягати три чверті метра, а вага нерідко доходить до двох кілограмів. Можливо, саме тому птах став привертати увагу мисливців. Цей лісовий голуб має в своєму арсеналі загострений дзьоб і м’ясисте тіло, яке не викликає сумнівів з приводу здатності голуба до довгих і важких перельотів.

Номер слайду 6

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯПрипутень – найбільший голуб Європи. На території нашої країни поширений скрізь крім високогір’я Карпат. Гніздяться в листяних лісах різного віку, в парках, іноді і в хвойних ділянках (наприклад, у Карпатах — у молодому ялиновому лісі), трапляється у всіх більш-менш значних лісах степової зони.

Номер слайду 7

Ці голуби відлітають від нас на зиму, але окремі особини залишаються зимувати в південних та західних частинах країни.  Приблизно з квітня по жовтень припутнів можна зустріти в наших лісах. 

Номер слайду 8

Ці птахи досить обережні, тому ми частіше лише чуємо їх низький голос. Після збору врожаю диких голубів часто можна зустріти на полях, де вони живляться залишками зернових, але не утворюють великих зграй. Місцями припутні оселяються прямо в міських парках і стають більш звичними до людей.

Номер слайду 9

Гніздо у припутня дуже контрастує з розміром самого птаха: це маленька площадка з тонких гілочок, крізь яку навіть видно яйця або пташенят.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Від пернатих ворогів пара захищає яйця і пташенят, як може. Якщо біля їх гнізда з'являється ворона або сорока, обидва дорослих птахи, як по тривозі, опиняються тут же, і буває достатньо лише одного їх рішучого вигляду, щоб злодійка забралась без бійки. Нападати на пташенят в присутності батьків - значить ризикувати отримати сильний і різкий удар твердим крилом. Підрослі пташенята, залишені без нагляду, лякають ворога, сильно розмахуючи ще не зовсім опереними крилами. І це таки помагає.

Номер слайду 12

Як всі голуби, припутень - вегетаріанець. Батьки вигодовують пташенят «молочком», самі ж харчуються насінням, зеленню, ягодами. Тому ситий цей голуб завжди і всюди, не маючи серед птахів серйозних конкурентів по харчуванню. Любить жолуді, і восени, не чекаючи, коли застукає в лісах жолудевий град, рве їх прямо з гілок, а пізніше збирає під дубами. І навесні його ще годує цей урожай. Жолуді з підмороженими паростками лежать цілісінькі на землі до середини літа. Навесні кидають насіння сосна і ялина, дозріває насіння в'язів, у яких не буває неврожаїв. Насіння осики, тополь - теж пожива. Пасуться припутні на сходах, доки вони ще не стали травою, скубаючи соковиті сім'ядолі. Особливо полюбляють гречку і довго літають на її посіви.

Номер слайду 13

Зграя зголоднілих птахів може за кілька хвилин вищипати плантацію ранньої капусти, залишивши від рослин тоненькі хряпи. Єдине, що може позбавити припутнів поживи, - це стихія: сильний снігопад або міцна ожеледиця, що покриває землю, гілки, трави товстим шаром міцного льоду. Але тоді птахи, не зволікаючи, залишають район лиха і відлітають в пошуках поживи в місця за сотні кілометрів. Збираючись у величезні кочові зграї, припутні можуть самі ставати справжнім лихом, як було, наприклад, на початку 1982 року на чорноморському узбережжі Кавказу, коли спустившись з гір, з букових лісів, припутні напали на поля. 

Номер слайду 14

Припутень на поштових марках

Номер слайду 15

ДУКУЮЗАУВАГУ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Малєванчик Тетяна Костянтинівна
    дякую за готовий структурований та ілюстрований матеріал
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Волошанівський Володимир Васильович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
23 лютого 2018
Переглядів
6120
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку