Дати поняття про пряму мову, навчити відрізняти пряму мову і слова автора; навчити правильно ставити розділові знаки при прямій мові; розвивати творчу уяву, культуру мовлення; виховувати любов до рідної мови.
Пряма мова. Презентацію розробила Вчителька української мови та літератури Поповська І. В.
Номер слайду 2
Запам’ятайте. Пряма мова – це точно відтворене висловлення певної особи, передане від її імені. Слова автора – це слова, що вказують, кому належить пряма мова.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Перебудуйте речення. Оля сказала, що йде до магазину. Батько попросив купити хліба. Сашко сказав, що скоро приїде автобус. Микола спитав, коли потрібно йти до школи?
Номер слайду 5
Гра(вставте правильний розділовий знак)Розпочати гру
Номер слайду 6
Тест1. Знайдіть речення, в якому пряма мова стоїть перед словами автора (розділові знаки пропущено): А) Христя питає чоловіка Чи не час уже обідати (П. Мирний). Б) Буде дощ подумав Микита і зітхнув. В) Мама плакала й казала що я зовсім неможливо поводжуся з нею (М. Хвильовий).
Номер слайду 7
Тест2. Знайдіть речення, в якому пряма мова стоїть після слів автора (розділові знаки пропущено): А) Капітан скомандував Завертай Олег на Дніпро! (О. Донченко). Б) Чи не час нам у дорогу спитала Соломія (М. Коцюбинський). В) Я поїду до Києва.
Номер слайду 8
Розпочати гру. Гра(вкажіть, в яких реченнях правильно вказані розділові знаки при прямій мові)
Номер слайду 9
Використані джерела. Підручник з української мови для 5 класу О. В. Заболотний, В. В. Заболотний