Презентація "Рід іменників" 3 кл.

Про матеріал
Презентація до уроку української мови в 3 класі НУШ . Тема :" Розподіляємо іменники за родами". ( підручник О.Іщенко, А.Іщенко) Містить в собі матеріали до різних етапів уроку, які допомагають вивчити роди іменників та закріпити вивчений матеріал. Урок української мови. 3 клас Тема. Розподіляємо іменники за родами. Мета: ознайомити дітей з поняттям «рід іменників», формувати вміння визначати рід іменників, розвивати мову і мовлення учнів, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати охайність, старанність під час письма, вміння дотримуватись каліграфічного письма, а також дбайливе ставлення до природи. Виховувати почуття взаємодопомоги, інтерес до української мови. Обладнання: підручник О. Іщенко,А.Іщенко«Українська мова» 3 клас, словникові слова, «дерево», картки. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організація класу Чуєш дзвоник голосистий? Ллється його голос чистий, Всіх скликає на урок Цей чудовий наш дзвінок. Ви спокійно всі сідайте, Працювати починайте. ІІ.Ознайомлення з планом уроку -Давайте пригадаємо, яку частину мови ми вивчаємо? - І сьогодні ми продовжимо мандрувати королівством Іменника- -Мандрівку розпочнемо з вулиці «Орфографічної» - Потім повернемо на «Бліц -опитування» - Після цього поблукаємо «Новою» доріжкою - Закріпимо набуті знання на зупинці «Читацькій» - Відпочинемо на «Рухливій» - Пройдемося вулицею «Словниковою» - Обов’язково зазирнемо на «Карткову» IІІ.Актуалізація опорних знань учнів. 3.1. Орфографічна хвилинка. 3.2.Бліц – опитування – Діти, король Іменник хоче перевірити, чи заслуговуєте ви того, щоб продовжувати мандрівку його королівством. Він приготував вам бліц- опитування. Гра «Впіймай сніжинку» (На дошці дерево сніжинками. Учні підходять, зривають сніжинку і відповідають) 1. Як називається частина мови, яка вказує на предмет? Наприклад. 2. На які запитання відповідає іменник? Наприклад. 3. Що таке істота, неістота? Наприклад. 4. Що таке власна і загальна назва іменників? Наприклад. 5. Що таке іменники-синоніми? Наприклад. 6. Що таке іменники-антоніми? Наприклад. 7. Якими членами речення може виступати іменник? Наприклад. 8. Деякі листочки ще залишилися на дереві. Це ті знання з теми «Іменник», які ви отримаєте у старших класах. 9.Які частини мови ви знаєте? 10. На які групи поділяються всі частини мови? ІV. Мотивація навчальної діяльності. Вирішення проблемного питання на основі власних спостережень, формування навичок аналізу. - Нашої допомоги просить гість. Незнайко побував у Європі, а тепер у спілкуванні допускається помилок. Він не може розселити іменники у будиночки , доки не виправить їх. (слайд) Це моя тато, вона добрий. Це моє мама, воно лагідна. Це мій яблуко, він смачне. • Де допустився помилок? Виправте. • (проблемне питання) - Чому саме ці слова підходять? (припущення дітей) V. Повідомлення теми уроку. - Сьогодні на уроці ми навчимося розрізняти роди іменників. Будемо тренуватися визначати рід іменників, добирати слова слова певного роду. А це – слова помічники, вони будуть нам сьогодні допомагати (моя , вона ,моє , воно, мій , він). VІ. Вивчення нового матеріалу. - Давайте спробуємо повправлятися у підборі слів – він, вона, воно. 6.1. с.33 Вправа 1. Усно. - Ми замінювали іменники словами: він, вона, воно. Але чому так відбувається? Зараз Король Іменник познайомить вас якого роду бувають іменники. ( слайд- казка) 6.2. Читання правила в підручнику с.33. 6.3.Повторення теоретичного матеріалу за схемою- алгоритмом (слайд) VІІ. Первинне осмислення. 7.1. с33 Впр.2 Колективна робота. Ч. р. Ж.р. С.р. VІІІ. Повторення й закріплення нового матеріалу. 8.1. Читання вірша с 33 впр.3 - мовчки; - в парі по рядку; - дуетом по 4 рядки; - виписування іменників з вірша і розподіл за родами. ІХ. Зупинка «Рухлива» Ми запрацювались і не відчули як зупинились на зупинці « Рухлива». – Закріпимо здобуті знання за допомогою наступних вправ: коли чуєте іменники чол.. роду –плескаєте в долоні; жін.. роду-піднімаєте руки вгору; ср роду- присідаєте. Поле, ліс, слоненя, чай, книжка, сукня, радіо, комп’ютер, антена, хвилина, колектив. 8.2. Вулиця«Словникова». Прийом «Ейдетика.» - Прочитайте слова, зв’яжіть їх. Апельсин, велосипед , бібліотека, адреса. Горизонт, черемха, криниця, айстра. - А тепер запишіть слова. Зверху вкажіть рід. - Перевірка «Ланцюгом». 8.3. Робота в парах. (слайд) 8.4. Диференційована робота. Картки. Червона група. Завдання. Спишіть текст, вставляючи пропущені слова з довідки. Позначте рід іменників. Білим … занесло старий … . Ось легко стрибнула з … в … прудка … . Незабаром у її кігтиках опинилася соснова … . До своєї … майнула руда … в теплій … . Швидко пробіг і сховався під … полохливий … . І знову тихо. • Довідка: білочка, сніжком, гілки, ліс, дупло, шишка, зайчик, лисичка, нори, дубком, шубці. Самоперевірка. Читаємо по реченню. Слайд. Білим сніжком занесло старий ліс. Ось легко стрибнула з гілки в дупло прудка білочка. Незабаром у її кігтиках опинилася соснова шишка. До своєї нори майнула руда лисиця в теплій шубці. Швидко пробіг і сховався під дубком полохливий зайчик. І знову тихо. А тепер давайте перевіримо чи правильно ви визначили рід іменників. (Самоперевірка) Зелена група (додаток 1) Синя група Завдання. Спиши іменники, визнач рід іменників. Картина, вікно, вулиця , плече, мужність, туман, бетон, річка. V. Підсумок уроку. Рефлексія Наша подорож завершується, але мандрівка королівством Іменника триватиме далі на наступних уроках. - Ми допомогли Незнайці ? -Що вам видалося найбільш цікавим ? -Що нове відкрили ? - У чому відчували труднощі ? - Як їх подолати ? Зробимо собі самооцінку. Якщо ви почуєте твердження з яким погоджуєтеся - затискайте палець,починаючи з мізинця: - сьогодні на уроці я дізнався як розрізняти роди іменників; - сподіваюся, що зможу розрізняти роди іменників у будь-якому тексті; - зможу назвати щонайменше по п’ять слів кожного роду; - коли прийду додому, розповім батькам у якому місті ми сьогодні побували. - Покажіть, що у вас вийшло? Отже ми працювали з вами ось так! - VІ. Домашнє завдання с.33, вправа 4
Зміст слайдів
Номер слайду 1

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Номер слайду 2

І. Організаційний момент. Чуєш дзвоник голосистий?Ллється його голос чистий,Всіх скликає на урок. Цей чудовий наш дзвінок. Ви спокійно всі сідайте, Працювати починайте.

Номер слайду 3

План уроку. Мандрівку розпочнемо з вулиці «Орфографічної»Потім повернемо на «Бліц -опитування» Після цього поблукаємо «Новою» вулицею. Відпочинемо на «Рухливій»Пройдемося вулицею «Словниковою» Обов’язково зазирнемо на «Карткову»

Номер слайду 4

ВУЛИЦЯ: Орфографічна

Номер слайду 5

БЛІЦ- ОПИТУВАННЯ

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Тема. Розподіляємо іменники за родами

Номер слайду 8

Вулиця: Нова

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Учень ти запам̕ятай: Рід іменника шукай. Добавляй лише питання Й відповідь собі надай. Наприклад.пенал-(чий?)- мій - ч.р. (він)парта-(чия?) - моя - ж.р. (вона)море-(чиє?) - моє - с.р. (воно)

Номер слайду 11

Вулиця: Рухлива

Номер слайду 12

Вулиця: Словникова

Номер слайду 13

Словникова робота

Номер слайду 14

Вулиця: Карткова

Номер слайду 15

Робота в парах— Прочитайте слова. Розподіліть їх та випишіть за родами. Село, калина, дуб, верба, телятко, степ, мак, ковдра, ягнятко.— Допишіть по два іменники кожного роду.

Номер слайду 16

pptx
Додав(-ла)
Харченко Олена
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
2935
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку