17 липня о 18:00Вебінар: Відеоуроки: як створювати якісний контент для Ютубу

Презентація "Роль хімічної науки для забезпечення сталого розвитку людства."

Про матеріал
Хімія - одна з фундаментальних природничих наук, яка посідає важливе місце в системі викладання загальноосвітніх предметів. Знання з хімії, як загальноосвітнього предмета, необхідні учням незалежно від їх майбутньої спеціалізації: -по-перше, для розуміння наукової картини світу; -по-друге, саме вони забезпечать раціональну поведінку, а в багатьох випадках і елементарну безпеку в повсякденному житті та діяльності в усіх галузях виробництва; -по-третє, є основою екологічних знань, необхідних для збереження довкілля; -по-четверте, знання з хімії необхідні для усвідомлення ролі науки у вирішенні сировинних, енергетичних, харчових та медичних проблем людства.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Роль хімічної науки для забезпечення сталого розвитку людства.

Номер слайду 2

«Широко простягає хімія руки свої у справи людські. Куди не подивимось, куди не оглянемось, скрізь обертаються перед очима нашими успіхи ЇЇ старанності»М. В. Ломоносов 1751 р.

Номер слайду 3

Хамія - одна з фундаментальних природничих наук, яка посідає важливе місце в системі викладання загальноосвітніх предметів. Знання з хімії, як загальноосвітнього предмета, необхідні учням незалежно від їх майбутньої спеціалізації: по-перше, для розуміння наукової картини світу; по-друге, саме вони забезпечать раціональну поведінку, а в багатьох випадках і елементарну безпеку в повсякденному житті та діяльності в усіх галузях виробництва; по-третє, є основою екологічних знань, необхідних для збереження довкілля; по-четверте, знання з хімії необхідні для усвідомлення ролі науки у вирішенні сировинних, енергетичних, харчових та медичних проблем людства. Крім того, основою технологічних процесів у багатьох галузях народного господарства (металургія, медицина, харчова та легка промисловості, енергетика, будівництво, електроніка, сільське господарство) є хімічні реакції.

Номер слайду 4

Вивчення хімії допомагає людині не тільки підвищувати загальну ерудицію, а й пізнавати себе і навколишній світ. Хімія відіграє важливу роль у науково-технічному прогресі. Вона знайшла застосування у всіх галузях науки, техніки і виробництва. Хімія забезпечує переробку корисних копалин у цінні продукти;Хімія має значний вплив на продуктивність сільськогосподарського виробництва;Не менш значною є роль хімії у виробництві пластмас, фарб, будівельних матеріалів, синтетичних тканин, синтетичних миючих засобів, косметично-парфумерних засобів, фармацевтичних препаратів.

Номер слайду 5

Наука в цілому і хімія, зокрема, є стратегічними важелями розвитку. Відкриття в сфері хімії можуть допомогти вирішити проблеми глобальної зміни клімату, сприяти розробці альтернативних джерел енергії, полегшити доступ до джерел чистої води. Хімія – наука ще не вивчена до кінця. Все нові і нові відкриття в цій галузі спонукають людей на краще майбутнє. Пріоритет розвитку інновацій в хімії в майбутньому належить таким галузям:- Фармація- Медицина - Екологія- нанотехнології- Сільськогосподарська промисловість- Харчова промисловість

Номер слайду 6

Хімія і формація. Хіміко-фармацевтична фармакологія вивчає пошук нових лікарських засобів і теорії цілеспрямованої їх розробки; відбір (скринінг) найбільш фармакологічно активних сполук та їх вивчення; контроль якості та безпечності застосування лікарських засобів. Нажаль, є багато невиліковних хвороб, ліки від яких ще не знайденою. Це і є один з головних обов’язків хімії – винайдення ліків для лікування раку, ВІЛ\СНІДу, діабету та ін.

Номер слайду 7

Хімія і медицина. Основним і найпершим завданням будь-якої науки, а хімії в першу чергу, є підтримання і зміцнення здоров’я людини. Ще одним з завдань хімії є пошук нових матеріалів, здатних замінити живу тканину, необхідних при протезуванні. Хімія подарувала лікарям сотні різноманітних варіантів нових матеріалів, і це ще не край. Створення молекул «еліксиру довголіття» – завдання і донині фантастичне. А ось спрямований пошук хімічних речовин, за допомогою яких будь-яка людина змогла б прожити хоча б до 100 років, напевно,цілком під силу сучасним хімікам чи біохімікам

Номер слайду 8

Хімія і екологія. Проблема охорони навколишнього середовища є однією з найгостріших глобальних проблем сучасності. Науково-технічний прогрес і хімія призводять до забруднення довкілля хімічними сполуками. Основним завданням хімії є збереження чистоти питної води і очищення водойм від хімічного забруднення. Поряд з проблемою чистої води знаходиться і проблема збереження чистоти атмосферного повітря. Перед хіміками майбутнього стоїть важливе завдання по вирішенню цих питань. Синтетичні полімери на відміну від природних не розкладаються ферментами і залишаються в природі. Коли ж їх після використання спалюють, то тим самим лише збільшують забруднення повітря. Перед хіміками стоїть завдання розробки способів утилізації промислових відходів і синтетичних матеріалів і створення нових полімерів, які б розкладалися в природі.

Номер слайду 9

Хімія і науково-технічний прогрес. Науково-технічна революціяє якісним стрибком у розвитку продуктивних сил суспільства на основі докорінних зрушень у наукових знаннях. Такі перевороти в науці, техніці та виробництві відбуваються регулярно і в майбутньому стануть ще потрібнішими і частішими. Одним з важливих відкриттів стало використання енергії атомного ядра. Відкриття і інновації в хімії з’являються постійно, але найважливіші відкриття, які б вирішили глобальні проблеми людства, ще попереду.

Номер слайду 10

Висновки Насправді хімія є системо-утворювальним фактором сучасного суспільства. Існування людства наразі немислиме без хімії та різноманітних продуктів і матеріалів, які можна одержати лише з допомогою хімічних технологій. При цьому штучно створений людиною навколишній світ — техносфера — усе швидше насичується продуктами хімічного виробництва. І грамотне використання вимагає високого рівня хімічних знань. Отже, хімії як наука в майбутньому буде лише розвиватися і ставати потрібнішою. Разом з науково-технічним прогресом в цій галузі, постає питання розуміння цих інновацій. Наукова обізнаність людства призведе до гармонії людини з власним тілом, з природою і технікою.

pptx
Додано
10 грудня 2019
Переглядів
5206
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку