Логічні завдання є прекрасним засобом розвитку математичного мислення. дозволяє учням більш впевнено орієнтуватися в найпростіших закономірностях навколишньої дійсності.
“ Система роботи над розв’язанням задач з логічним навантаженням”
Номер слайду 2
Завдання: - створення умов , за якими схильність дітей до нового, нестандартного, бажання самостійно вирішувати поставлені завдання можуть дістати розвитку.
Номер слайду 3
робота над вирішеною задачею; рішення задачі різними способами; уявлення ситуації, описаної в задачі; самостійне складання задач учнями; рішення задач з відсутніми чи зайвими даними; Основана робота з розвитку логічного мислення – різні форми роботи з задачею
Номер слайду 4
Весело крокує їжачок під дощем. Він розв’язує задачку : “Чи може іти дощ два дні підряд?
Номер слайду 5
На столі стояло 3 кухлі з молоком. Кіт випив 1 кухоль молока. Скільки кухлів залишилося?
Номер слайду 6
Двоє друзів домовились сісти в четвертий вагон поїзда, у якому було 7 вагонів. Один сів у четвертий вагон з голови поїзда, другий - із хвоста. Чи опиняться вони в одному вагоні?
Номер слайду 7
1 2 3 4 3 2 1
Номер слайду 8
Скільки хлопців стоїть до Володі? Скільки хлопців стоїть після Володі? Скільки хлопців у всій шерензі? Розв’язання Володя
Номер слайду 9
Троє хлопчиків грали у шахи, кожний зіграв по дві партії. Скільки всього було зіграно партій?
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Півник Голосисте Горличко напік 12 пиріжків. Виклав їх на столі і сказав мишенятам: “За свою працю я візьму половину пиріжків з маком, третину - з сиром, 1/6 - з пшоном. А решта - ваші. Чому засмутились мишенята?
Номер слайду 12
М. – половина С. – третина Пш. - 1/6 12 пр.
Номер слайду 13
Систематичне використання на уроках математики і позаурочних заняттях спеціальних задач і завдань спрямованих на розвиток логічного мислення, розширює математичний кругозір молодшого школяра, дозволяє учням більш впевнено орієнтуватися в найпростіших закономірностях навколишньої дійсності, активніше використовувати математичні знання в повсякденному житті.