Презентація. "Систематизація знань за темою "Десяткові дроби. Порівняння та округлення десяткових дробів та натуральних чисел. Додавання та віднімання десяткових дробів."
Узагальнення та систематизація знань і вмінь учнів за темою «Десяткові дроби. Порівняння та округлення десяткових дробів. Додавання та віднімання десяткових дробів»
Урок № 105 Математика 5 клас. Тема уроку. Десяткові дроби. Порівняння та округлення десяткових дробів. Додавання та віднімання десяткових дробів. Систематизація знань. Підготовка до контрольної роботиr
Номер слайду 2
Мета уроку. Узагальнення та систематизація знань і вмінь учнів за темою «Десяткові дроби. Порівняння та округлення десяткових дробів. Додавання та віднімання десяткових дробів»
Номер слайду 3
«Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення - найбільш благородний, шлях наслідування - найбільш легкий і шлях особистого досвіду - найбільш важкий». Конфуційдавньокитайський філософ та політичний діяч
Номер слайду 4
ЗАВДАННЯ ВІД СІМКИ ТА НОЛИКАВправа «Мікрофон» Прочитати десяткові дроби: 12,845; 0,0234; 1234,009. Назвати розрядні одиниці дробу 1234,2345 Порівняйте числа:5,083 та 5,1; 0,79 та 0,789;6,68 та 6,711; 7,6 та 7,60. Як порівняти два десяткових дроби!Обчислити і результат округлити до найвищого розряду:а) 123, 45 + 23,25б) 1234, 987 – 34, 987в) 568, 98 + 122, 02 Як округлити число до певного розряду?
Номер слайду 5
ЗАВДАННЯ ВІД ДЕДУСАЗ давніх – давен доводилося не лише лічити предмети, а й вимірювати довжину, обчислювати площі, вести розрахунки за куплені і продані товари. Не завжди результат вимірювання чи вартість товару можна було виразити натуральним числом. Так з’явилися дроби. Вавілоняни користувалися дробами із знаменником 60, римляни – із знаменником 12, називаючи 1/12 унцією. Сучасне позначення дробів бере свій початок у стародавній Індії. Його стали використовувати і араби, а від них у ХІІ-ХІV столітті було запозичено європейцями.
Номер слайду 6
Спочатку в запису дробів не використовувалася дробова риска. Риску дробу стали постійно застосовувати лише близько 300 років тому. Першим вченим, який став використовувати і розповсюджувати сучасний запис дробів, був італійський купець і мандрівник, син міського писаря Фібоначчі (Леонардо Пізнанський) У 1200 році. Він увів слово „дріб”. Назву „чисельник” і „знаменник” увів у ХІІІ ст. Максим Пеану – грецький монах, учений-математик. У науці й промисловості, сільському господарстві значно частіше використовуються десяткові дроби, ніж звичайні. Це пов’язано з тим, що правила обчислення з десятковими дробами дуже прості і схожі на правила виконання дій з натуральними числами. Кому як знак дробовості увів знаменитий математик, фізик і астроном Кеплер (1571 – 1630рр).
Номер слайду 7
«Робота в парі». Завдання від Ігрека і Фару. Розв’язати рівняння:430,54 – х = 429,54 67,86 + 2х = 71,86 (х + 13,456) - 7,7 = 8,756 3 – Н; 1 – Ф; 2 - Е
Номер слайду 8
Запитання від Ігрека. Що таке фен? (Фен вітер і фен електричний прилад для укладки волосся). Як потрібно безпечно користуватися феном? А що ви знаєте про вітер – «фен». Чи є такі вітри на Україні і де вони формуються?
Номер слайду 9
Довідка: Фен, фьон — сильний, поривчастий, теплий і сухий місцевий вітер, що дме з гір у долини. Він виникає коли повітряні маси перевалюють через гори і з великою швидкістю скочуються у долини. В Карпатах та на схилах Кримських гір переважають орографічні вітри, тобто гірськодолинні і фени, що залежать від напрямку та протяжності схилів, чергування хребтів, улоговин і річкових долин, тому загальні чинники відіграють тут неосновну роль.
Номер слайду 10
Правила користування електричними приладами ( в тому числі і феном). Не можна вмикати електроприлади вологими руками.2. Не можна користуватися сидячи у ванні феном. Так як може бути коротке замикання, а це пряма загроза життю.3. Не можна вмикати електроприлад з пошкодженим і оголеним проводом.4. Не залишати ввімкненим прилад на довгий час.5. Користуватися несправними приладами категорично забороняється. 6. Користуватися електроприладами можна лише в присутності дорослих.
Номер слайду 11
Робота в групах«Приготуй крем»Допоможіть дівчаткам – Фіксікам приготувати крем для торту. Задача. Для приготування крему потрібно взяти, вершкове масло, какао – порошок та згущене молоко. Вершкового масла та какао – порошка разом 0, 2 кг, вершкового масла та згущеного молока 0, 35 кг, а згущеного молока і какао – порошка разом 0,250 кг. Скільки окремо потрібно взяти вершкового масла, какао – порошка і згущеного молока, якщо крему повинно вийти з цих продуктів 0,4 кг.