Презентація "Сучасна освіта в Японії"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Сучасна освіта в Японії

Номер слайду 2

Успіхи Японії, другої економічної держави у світі, пов'язані з високим рівнем освіти. Невипадково, що Країну Сходу Сонця називають однією з найосвіченіших держав. Дійсно, в Японії завжди надавали великого значення просвіті, і тому недивно, що бажання японців до найбільш високого статусу стало властивістю національного менталітету.

Номер слайду 3

Ядром системи освіти в Японії стала система навчання за принципом 6-3-3-4, тобто шестирічна початкова школа, трирічна середня школа першого ступеня (молодша середня школа), трирічна середня школа другого ступеня (старша середня школа) і чотирирічна вища школа (університети).     Шестирічна навчальна освіта і перша ступінь середньої школи (3 роки) є в Японії обов'язковими і безплатними, і охоплюють майже 100% дітей. У той же час в Японії є платні приватні початкові і середні школи.

Номер слайду 4

  Навчальний рік в Японії починається з 1 квітня і закінчується 31 березня наступного року. Він поділяється на триместри: з 1 квітня по 20 липня, з 1 вересня по 23 грудня і з початку січня до кінця березня з двотижневими канікулами. В середньому школярі відвідують заняття 240 днів на рік.     Курс шкільного навчання займає 12 років, і половина його припадає на навчальну школу. Це пояснюється складністю вивчення японської мови. Учні молодших класів, наприклад, мають опанувати 1850 ієрогліфів — мінімум, який встановлений Міністерством освіти Японії. Насправді, для читання книг і газет, необхідно знати набагато більше ієрогліфів — до трьох тисяч.

Номер слайду 5

Під час навчання учні з незаможних японських сімей одержують від держави дотації на оплату шкільних сніданків, медичне обслуговування та екскурсії.     У кожному районі міста є тільки одна школа початкового рівня і діти мають відвідувати тільки її. Проте батькам надається право направляти своїх дітей до приватних платних навчальних закладів всіх рівнів навчання, де діють жорсткі правила відбору. У початковій школі учні вивчають японську мову, суспільствознавство, арифметику, природознавство, музику, малювання, домашню творчість, етику та фізкультуру.

Номер слайду 6

У приватних школах етика може замінюватися частково або повністю вивченням релігії. Крім того, в школах є такий предмет як «спеціальна діяльність», який включає клубну роботу, збори, спортивні заходи, екскурсії.     В японських школах учні самі по черзі прибирають класи та інші шкільні приміщення, а наприкінці навчального семестру приймають участь у генеральному прибиранні.

Номер слайду 7

Шкільна форма є обов'язковою для учнів середніх та старших шкіл. У кожній школі форма має свої особливості. Проте варіантів одягу небагато. Це біла сорочка, темний піджак і брюки для хлопчиків. Для дівчат — біла сорочка, темний піджак, спідниця. Учні початкової школи, як правило, приходять на заняття в звичайному дитячому одязі.

Номер слайду 8

Діти щодня приходять в клас о 8-30. Після четвертого уроку (о 12-30) у школі починається велика перерва на обід, яка продовжується майже 60 хв. Учні, які намагаються поїсти під час уроків, караються. Кожного понеділка перед початком уроку дітей збирають на лінійку і протягом 15 хвилин перед ними виступає директор школи. В інші дні цей час відводиться для проведення загальних шкільних оголошень.

Номер слайду 9

Тривалість уроків в початковій школі — 45 хв., в середній і старшій — 50 хв. Між уроками в школах оголошують невеличкі перерви — від 5 до 10 хв. За розкладом у початковій школі не більше 4-ох уроків на день; у середній школі — 6 уроків. Закінчуються заняття о 15-45, якщо за розкладом шість уроків. Крім уроків, діти приймають участь у засіданні різних комітетів і клубів.   У початковій школі дітям не задають домашніх завдань. Проте у середній і старшій школах їм доводиться виконувати дуже великий обсяг домашніх завдань, і тому багато учнів вимушені займатися й у вихідні дні.

Номер слайду 10

Головна проблема японських шкіл — екзамени, які займають у учнів багато часу для підготовки. У початковій школі екзаменів немає. Учні середньої і старшої школи здають екзамени наприкінці кожного триместра, і всередині першого, і другого триместра. Екзамени проходять у формі письмових тестів. Найвища оцінка — 100 балів.ppt_xxshearppt_x

Номер слайду 11

  Влітку та взимку (до і після Нового року), а також навесні (після екзаменів) учні відпочивають на канікулах. Найбільш тривалі канікули — літні, які розпочинаються з 21 липня і продовжуються до 1 вересня. Зимові канікули починаються у грудні місяці і тривають два тижні, весняні — один тиждень наприкінці травня. Під час літніх канікул заняття в школах не проводяться. Проте практично всі школи працюють з дітьми. Таким чином, учні зустрічаються практично кожного дня.

Номер слайду 12

• Перехід на кожну наступну ступінь навчання здійснюється тільки усім класом і тому, в школах немає такого поняття, як «перехід» обдарованих дітей через клас, відсікання менш обдарованих учнів або другорічництво. Друга ступінь середньої освіти (3 роки) не є обов'язковою, проте вона охоплює майже 97% відповідної групи.     • Крім обов'язкових предметів (рідна мова, математика, суспільствознавство, етика, природознавство, мистецтво, музика, спеціальна діяльність, фізкультура, технічна майстерність і домоведення), учні мають право вибирати для вивчення й інші предмети — іноземну мову, сільське господарство або поглиблений курс математики.

Номер слайду 13

Учні, які планують вступити до старшої школи, мають можливість навчатися у п'ятирічному «технічному коледжі» — профтехучилищі. Застосовується вузівська система оцінювання знань. Кожен учень має набрати не менше 80 залікових одиниць (кредитів) для одержання свідоцтва про закінчення повної 12-річної середньої школи.

Номер слайду 14

  «Інтелект. Характер. Духовність»- девіз японських шкіл

Номер слайду 15

Сьогодні у школах Японії великої уваги надається розробці учнями різних проектів. Вони створюють унікальні розробки з хімії, фізики та біології.

Номер слайду 16

Дякую за увагу!style.colorfillcolorfill.type

pptx
Додав(-ла)
людка нелька
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
3677
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку