Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Сучасна освіта в Японії"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Сучасна освіта в Японії

Номер слайду 2

Успіхи Японії, другої економічної держави у світі, пов'язані з високим рівнем освіти. Невипадково, що Країну Сходу Сонця називають однією з найосвіченіших держав. Дійсно, в Японії завжди надавали великого значення просвіті, і тому недивно, що бажання японців до найбільш високого статусу стало властивістю національного менталітету.

Номер слайду 3

Ядром системи освіти в Японії стала система навчання за принципом 6-3-3-4, тобто шестирічна початкова школа, трирічна середня школа першого ступеня (молодша середня школа), трирічна середня школа другого ступеня (старша середня школа) і чотирирічна вища школа (університети).     Шестирічна навчальна освіта і перша ступінь середньої школи (3 роки) є в Японії обов'язковими і безплатними, і охоплюють майже 100% дітей. У той же час в Японії є платні приватні початкові і середні школи.

Номер слайду 4

  Навчальний рік в Японії починається з 1 квітня і закінчується 31 березня наступного року. Він поділяється на триместри: з 1 квітня по 20 липня, з 1 вересня по 23 грудня і з початку січня до кінця березня з двотижневими канікулами. В середньому школярі відвідують заняття 240 днів на рік.     Курс шкільного навчання займає 12 років, і половина його припадає на навчальну школу. Це пояснюється складністю вивчення японської мови. Учні молодших класів, наприклад, мають опанувати 1850 ієрогліфів — мінімум, який встановлений Міністерством освіти Японії. Насправді, для читання книг і газет, необхідно знати набагато більше ієрогліфів — до трьох тисяч.

Номер слайду 5

Під час навчання учні з незаможних японських сімей одержують від держави дотації на оплату шкільних сніданків, медичне обслуговування та екскурсії.     У кожному районі міста є тільки одна школа початкового рівня і діти мають відвідувати тільки її. Проте батькам надається право направляти своїх дітей до приватних платних навчальних закладів всіх рівнів навчання, де діють жорсткі правила відбору. У початковій школі учні вивчають японську мову, суспільствознавство, арифметику, природознавство, музику, малювання, домашню творчість, етику та фізкультуру.

Номер слайду 6

У приватних школах етика може замінюватися частково або повністю вивченням релігії. Крім того, в школах є такий предмет як «спеціальна діяльність», який включає клубну роботу, збори, спортивні заходи, екскурсії.     В японських школах учні самі по черзі прибирають класи та інші шкільні приміщення, а наприкінці навчального семестру приймають участь у генеральному прибиранні.

Номер слайду 7

Шкільна форма є обов'язковою для учнів середніх та старших шкіл. У кожній школі форма має свої особливості. Проте варіантів одягу небагато. Це біла сорочка, темний піджак і брюки для хлопчиків. Для дівчат — біла сорочка, темний піджак, спідниця. Учні початкової школи, як правило, приходять на заняття в звичайному дитячому одязі.

Номер слайду 8

Діти щодня приходять в клас о 8-30. Після четвертого уроку (о 12-30) у школі починається велика перерва на обід, яка продовжується майже 60 хв. Учні, які намагаються поїсти під час уроків, караються. Кожного понеділка перед початком уроку дітей збирають на лінійку і протягом 15 хвилин перед ними виступає директор школи. В інші дні цей час відводиться для проведення загальних шкільних оголошень.

Номер слайду 9

Тривалість уроків в початковій школі — 45 хв., в середній і старшій — 50 хв. Між уроками в школах оголошують невеличкі перерви — від 5 до 10 хв. За розкладом у початковій школі не більше 4-ох уроків на день; у середній школі — 6 уроків. Закінчуються заняття о 15-45, якщо за розкладом шість уроків. Крім уроків, діти приймають участь у засіданні різних комітетів і клубів.   У початковій школі дітям не задають домашніх завдань. Проте у середній і старшій школах їм доводиться виконувати дуже великий обсяг домашніх завдань, і тому багато учнів вимушені займатися й у вихідні дні.

Номер слайду 10

Головна проблема японських шкіл — екзамени, які займають у учнів багато часу для підготовки. У початковій школі екзаменів немає. Учні середньої і старшої школи здають екзамени наприкінці кожного триместра, і всередині першого, і другого триместра. Екзамени проходять у формі письмових тестів. Найвища оцінка — 100 балів.ppt_xxshearppt_x

Номер слайду 11

  Влітку та взимку (до і після Нового року), а також навесні (після екзаменів) учні відпочивають на канікулах. Найбільш тривалі канікули — літні, які розпочинаються з 21 липня і продовжуються до 1 вересня. Зимові канікули починаються у грудні місяці і тривають два тижні, весняні — один тиждень наприкінці травня. Під час літніх канікул заняття в школах не проводяться. Проте практично всі школи працюють з дітьми. Таким чином, учні зустрічаються практично кожного дня.

Номер слайду 12

• Перехід на кожну наступну ступінь навчання здійснюється тільки усім класом і тому, в школах немає такого поняття, як «перехід» обдарованих дітей через клас, відсікання менш обдарованих учнів або другорічництво. Друга ступінь середньої освіти (3 роки) не є обов'язковою, проте вона охоплює майже 97% відповідної групи.     • Крім обов'язкових предметів (рідна мова, математика, суспільствознавство, етика, природознавство, мистецтво, музика, спеціальна діяльність, фізкультура, технічна майстерність і домоведення), учні мають право вибирати для вивчення й інші предмети — іноземну мову, сільське господарство або поглиблений курс математики.

Номер слайду 13

Учні, які планують вступити до старшої школи, мають можливість навчатися у п'ятирічному «технічному коледжі» — профтехучилищі. Застосовується вузівська система оцінювання знань. Кожен учень має набрати не менше 80 залікових одиниць (кредитів) для одержання свідоцтва про закінчення повної 12-річної середньої школи.

Номер слайду 14

  «Інтелект. Характер. Духовність»- девіз японських шкіл

Номер слайду 15

Сьогодні у школах Японії великої уваги надається розробці учнями різних проектів. Вони створюють унікальні розробки з хімії, фізики та біології.

Номер слайду 16

Дякую за увагу!style.colorfillcolorfill.type

pptx
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
5875
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку