18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація. Тема: " Карнавальні костюми і маски"

Про матеріал
Презентація. Тема: Карнавальні костюми і маски". Мистецтво, 5 клас, Масол Л.М. 5 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Карнавальні костюми й маски 5 клас Мистецтво

Номер слайду 2

Пара античних масок — весела і сумна або трагічна і комічна, — стала всесвітнім символом театру. Костюм, маска — невід’ємні атрибути театру, вони сприяють миттєвому перевтіленню на потрібного персонажа. Без масок не обходиться і жоден маскарад.

Номер слайду 3

Театральна маска — своєрідний символ Венеційського карнавалу. Головний конкурс цього свята — це конкурс на кращу маску, яку обирають зазвичай у фіналі.

Номер слайду 4

Історія венеційської маскиІсторія сягає у глибину століть. Школа масок існувала вже в 1271 р. Їх виготовляли з глини, пап'є-маше, борошняного клею, марлі і фарби. Після підготовки моделі, майстри приступали до розпису і прикрашання маски малюнками, вишивкою, бісером, пір'ям тощо.

Номер слайду 5

Мистецька скарбничка. Маска – предмет що накладається (або надягається) на обличчя, для змінення зовнішності; має прорізи для очей. Грим – мистецтво змінення зовнішності актора за допомогою масок, перук, наклейок тощо.

Номер слайду 6

Образ вишуканих масок, позбавлених емоцій і сповнених якоїсь дивної таїни, створюють загадкову атмосферу карнавалу в місті на воді. На Венеціанському карнавалі склалися певні «правила гри»: персонажам в костюмі й масці не бажано розмовляти, дозволене спілкування – мова жестів.

Номер слайду 7

Для створення необхідного карнавального образу крім костюму й маски застосовують грим. Грим був поширений на Бразильському карнавалі.

Номер слайду 8

Історія гриму починається з прадавніх народних обрядів та ігор, що вимагали зовнішнього преображення. Від самого зародження театру і цирку грим став широко застосовуватися акторами. Обличчя акторів, наприклад скоморохів, розфарбовувалися раніше сажею, соком рослин

Номер слайду 9

Завдання-загадка. Створіть маску для святкового карнавалу: «Чарівнанезнайомка» (для дівчат), «Відважний лицар» (дляхлопчиків). Мистецькі поради.• На картоні або цупкому папері намалюйте ескіз маски (натуральний розмір), який передаватиме обраний вами образ.• Обережно користуючись ножицями, виріжте форму маски, зробіть прорізи для очей.• Прикрасьте маску декоративними елементами (блискітками, бісером, стрічками, фольгою, пір’ям, хутром тощо) та деталями, за якими можна дізнатися про характер вашого персонажа.• Розіграйте невелику сценку-пантоміму, щоб однокласники здогадалися, кого ви зобразили.

Номер слайду 10

?!1. Що нового ви дізналися про костюми, маски, грим?2. Порівняйте роль костюму, маски та гриму в театрі і на карнавалі.3. Поміркуйте: чому, на вашу думку, пересічні люди так полюбляють перевтілюватися?4. Уявіть себе на святковому карнавалі. Який образ ви б обрали?

Номер слайду 11

Дякую заувагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Андруша Наталія Іванівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Вальчишин Олена Олегівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Мистецтво (інтегрований курс) 5 клас (Масол Л.М.)
Додано
8 березня
Переглядів
771
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку