Тестова перевірка до теми ”Байки Л. Глібова” 3 клас Підготувала вчитель початкових класів КЗ Верхівцевського НВК Попова Л. П.
Номер слайду 2
1. Як називається автор байок?а) байкар;б) прозаїк;в) поет; г) композитор.
Номер слайду 3
2. Байка – це:а) ритмічно організована мова з метою посилення її виразності й емоційності;б) невелике, здебільшого віршоване оповідання повчального змісту, героями якого виступають звірі, люди, рослини чи предмети;
Номер слайду 4
3. Як називається повчальна частина байки?а) сатира;б) алегорія;в) мораль.
Номер слайду 5
4. Хто є дійовими особами байки Леоніда Глібова «Коник-стрибунець»?а) Коник-стрибунець і Зозуля; б) Вовк і Мураха;в) Мураха і Бджола; г) Коник-стрибунець і Мураха.
Номер слайду 6
5. До якого жанру належать твори Л. Глібова «Котилася тарілочка», «Хто доня», «Бачить – не бачить»?а) загадки; б) вірші;в) оповідання; г) байки.
Номер слайду 7
6. З якої байки Л. Глібова ці слова: «Хто винен з них, хто ні – судить не нам, та тільки хура й досі там»?а) «Чиж та Голуб»; б) «Коник-стрибунець»;в) «Вовк і Лисиця»; г) «Лебідь, Щука і Рак.
Номер слайду 8
7. Яка байка має таку основну думку: «Чужому лихові не смійся»?а) «Чиж та Голуб»; б) «Коник-стрибунець»;в) «Вовк і Ягня»; г) «Зозуля і Півень».
Номер слайду 9
8. Визначте тему байки «Чиж та Голуб»:а) життя тварин;б) пригоди Чижика і Голуба;в) культура поведінки.
Номер слайду 10
9. В якій байці Л. Глібова зустрічаються такі звертання: «Дядьку, он зима біліє!», «Порятуй, порадь, земляче…», «… а тепер танцюй, небоже…», «Опізнився, небораче»?а) «Чиж та Голуб»; б) «Коник-стрибунець»;в) «Щука»; г) «Зозуля і Півень».
Номер слайду 11
10. Що вирішили зробити герої байки «Лебідь, Щука і Рак»?а) приставить хуру; б) посадити дерево;в) допомогти Коникові-стрибунцю; г) заспівати пісню.
Номер слайду 12
11. Оберіть прислів’я, яке відображає головну думку байки «Коник-стрибунець»:а) Не смійся з другого, щоб тобі не було такого.б) У лиху годину пізнаєш добру людину.в) Що посієш, те й пожнеш.
Номер слайду 13
12. Визначте, як автор ставиться до Чижика:а) засуджує його;б) сміється з нього;в) співчуває йому.
14. Кого характеризують такі риси характеру: вдатний, співучий, проворний, веселий?а) Мураху; б) Коника-стрибунця;в) Лебедя; г) Голуба
Номер слайду 16
Дайте відповідь на одне із запитань.1. Пригадайте прислів’я, які зустрічаються у байках Л. Глібова. Поясніть, як ви їх розумієте?2. Чого навчили вас байки Л. Глібова?