Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація "Ток-шоу "Казки зарубіжних письменників" "

Про матеріал

Презентація супроводжує ток-шоу

Зміст слайдів
Номер слайду 1

. Читання ІІ частина 3 класІз скарбниці казкарів світу. Підготувала Смілянець С. М.вчитель початкових класів. Уманської міської гімназії

Номер слайду 2

. Казкилітературнінародніпро тваринпобутовіфантастичнідокучні (нескінченні)наукові

Номер слайду 3

. Читання вірша. Мрії наші теж здійсняться – Будем казочку читать!Будемо в нас на уроціВічну казку прославлять.

Номер слайду 4

. Шарль Перро 12 січня 1628 року— Шарль Перро народився в Парижі в родині адвоката П’єра Перро.1637–1644 — навчається в колежі Бове.1651 — вступає до Орлеанського університету. 1671 — стає членом Французької академії та очолює роботу над ”Загальним словником французької мови”. 1 травня 1672 року — одружується з Марі Ґішон.1675, 1976, 1678 — народжуються сини Шарль-Самуель, Шарль та П’єр.1691 — пише першу казку ”Грізельда”16 травня 1703 року — помирає в Парижі, похований у підземному некрополі церкви Сен-Бенуа. Пам’ятник Шарлю Перро у Парижі (сад Тюільрі)

Номер слайду 5

. Твори

Номер слайду 6

. Загадка. У нашої бабусі Сидить дід в кожусі, Проти печі гріється, Без води умиється. Кіт

Номер слайду 7

. Сіра куріпка. Куріпка сіра виключно наземний птах, на дерева сідає рідко. Ходить згорбившись, з витягнутою шиєю. Охоче копається в землі, розшукуючи їжу. Осілі птахи, живуть у відкритій місцевості.

Номер слайду 8

. Відновіть речення. Я… хоче…, па… Марк…, ви може… ста… м… зя…!

Номер слайду 9

. Читання скоромовки. Котик Лапанчик муркоче на лаві,Клава на лаві,і котик на лаві -Лагідно казку розказує Клаві.

Номер слайду 10

. Складіть прислів'я. Маленькі казкидодаютьрозуму. Маленькі казки додають багато розумубагато

Номер слайду 11

. Брати Грімм - Якоб і Вільгельм. Вчені – філологи, досліджували фольклор, культуру, мову. Будинок, де народилися брати Якоб Людвіг Ґрімм і Вільгельм Карл народилися 4 січня 1785 року і 24 лютого 1786 року в Ханау поблизу Франкфурта . В сім'ї було дев'ять дітей, лише шість з яких пережили дитинство. Вони провели своє раннє дитинство в сільській місцевості. Батько працював на принца Гессена. Обидва брата вступили у гімназію Фрідріха в місті Кассель, а потім обидва вчилися філософії й праву в Марбурзькому університеті. Збирали казки, народні пісні. У 1812 році брати опублікував збірник з 86 німецьких казок в збірці під назвою «Дитячі й сімейні казки». У сьомому виданні 1857 року містяться 211 казок. style.colorfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 12

. Твори

Номер слайду 13

. Терен. Те́рен колю́чий. Місцеві назви — слива колюча, тернина, тернослив тощо. З родини розових — Rosaceae.

Номер слайду 14

.Єршов Петро Павлович (1815-1869) - російський поет, прозаїк, драматург. Народився 22 лютого (6 березня) 1815 в с. Безрукова Ішимської повіту Тобольської губернії. Дитинство пройшло в різних містах, де служив батько. У 1834-1836 Єршов досить активно бере участь у літературному житті столиці, публікує ліричні вірші. Всього за цей період у пресі (в основному в «Бібліотеці для читання») з'явилося 10 віршів Єршова. Серед них балада Сибірський козак (1835). У ті ж роки Єршов опублікував драматичну сцену Фома-коваль (1835) і п'єсу Суворов і станційний доглядач (1836).

Номер слайду 15

. Твори

Номер слайду 16

. Виразне читання вірша. Казка в гості завітала,В коло друзів всіх зібрала. Будем вірно ми дружити,Буде вічно казка жить!

Номер слайду 17

. Гра “Об’днайте і прочитайте”{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}менівмівволодітьтисидитьмноюнабудеш

Номер слайду 18

Астрід Анна Емілія Ліндгрен – відома шведська казкарка Народилася14 листопада 1907, Віммербю. На сьогодні вона найбільш відома своїми персонажами «Карлсон, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха». Письменниця завжди називала своє дитинство щасливим (в ньому було багато ігор і пригод) і вказувала на те, що саме воно служило джерелом натхнення для її творчості. Батьки Астрід не тільки відчували глибоку прив'язаність один до одного та до дітей, а й не соромилися виявляти її, що було великою рідкістю у той час. Творити Астрід почала ще у школі, за любов до вигадування отримала прізвисько “Сельма Лагерлеф із Віммербю”. Після школи шістнадцятирічна Астрід Ерікссон почала працювати журналістом у місцевій газеті. Астрід розповідала дочці нові пригоди дівчинки Піппі, ім'я якої, до речі, придумала сама Карін. Так і «народилася» перша героїня Астрід Ліндгрен - рудоволосе веселе дівчисько на ім'я Піппі.

Номер слайду 19

. Твори

Номер слайду 20

. Читання вірша. Живем в країні казки,Чарівний світ довкола,Кругом все має душу…Нове відкриває школа.

Номер слайду 21

. Читання скоромовки. В понеділок на урок. Прийшло сорок сорок,Сорок сорок, ще й сороченята. Стала школа багата!

Номер слайду 22

. Робота з зашифрованим текстомнокій. Спо, льтіки кійспоно!ак Т норга, ощ ит шовйпри од неме.

Номер слайду 23

.1. Назвіть вид казок, з якими ви знайомились у розділі «Із скарбниці казкарів світу»а) чарівні; б) про тварин; в) соціально побутові. 2. Назвіть ім’я французького казкаря, автора казок «Кіт у чоботях», «Червона Шапочка», «Попелюшка»а) Карло Коллоді; б) Астрід Ліндгрен; в) Шарль Перро.3. З якої казки ці рядки “Непогожа ніч настала..”?а) “Пригоди Піноккіо”; б) “Горбоконик”; в) “Зачарована красуня”. 4. Хто про себе так сказав: “Я найкращий у світі машиніст”?а) Маркіз Карабас; б) Піноккіо; в) Карлсон. 5. Назвіть ім’я російського письменника, автора казки «Горбоконик»а) Брати Грімм; б) Петро Єршов; в) Шарль Перро.6. В казці “Зачарована красуня” Біля замку почав розростатися… а) клен; б) терен; в) дуб.7. Назвіть казку, в якій головний герой – тварина.а) «Пригоди Піноккіо»; б) «Зачарована красуня»; в) «Кіт у чоботях».8. Назвіть казку, в якій головний герой – дерев’яний чоловічок.а) «Пригоди Піноккіо»; б) «Зачарована красуня»; в) «Кіт у чоботях».9. Назвіть казку, в якій головний герой – маленький товстий чоловічок з моторчиком на спині.а) «Пригоди Піноккіо»; б) «Горбоконик»; в) «Про Карлсона, що живе на даху».10. Назвіть віршовану казку про захоплюючі пригоди Івана і коника, не схожого на інших.а) «Пригоди Піноккіо»; б) «Горбоконик»; в) «Про Карлсона, що живе на даху».11. Назвіть предмет, яким було зачаровано принцесу у казці «Зачарована красуня»а) веретено; б) ключик; в) іграшка.12. Кого приніс кіт у подарунок королеві в перший раз?а) куріпку; б) кроленя; в) лиса. Тести1. а; 2. в; 3.б ; 4. в ; 5.б; 6. б; 7. в ; 8. а ; 9. в ; 10. б; 11. а, 12. б .

Номер слайду 24

. Молодці!

pptx
Додано
28 грудня 2017
Переглядів
4730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку