Презентація до уроку "Література та мистецтво в Радянській Україні" в 10 класі або до уроку з мистецтва в 11 класі, що дозволяє розкрити особливості творчості Василя Єрмілова.
Василь Єрмілов. Видатний український графік. Зробив Вова Васецький
Номер слайду 2
Поняття «український авангард» введено у вжиток паризьким мистецтвознавцем А. Наковим для виставки «Tatlin's dream», що відбулась у Лондоні 1973 року. Обкладинка журналу «Мистецькі матеріали авангарду». Тарілка борщу для естета
Номер слайду 3
Україна була одним з першоджерел загальноросійського авангардизму. А одним з найвизначніших творців став Василь Єрмілов. Проект обкладинки журналу «Нове мистецтво». Василь Єрмілов. "Українське малярство"
Номер слайду 4
Василь Єрмілов — (1894 — 1968) — український живописець, графік, художник-конструктор, представник українського авангарду.
Номер слайду 5
Автор багатьох проектів: збірних кіосків, агітаційних і книжкових фургонів, трибун-реклам. Займався обробкою й створенням шрифтів, ілюстрацій для книг та журналів.
Номер слайду 6
Працював у промисловій графіці: розробляв і створював ескізи оформлення упаковок, сірникових коробок, заводських і фабричних марок.
Номер слайду 7
Єрмілов співпрацював із газетою «Доба конструкції», журналами «Мистецькі матеріали авангарду», «Нове мистецтво».
Номер слайду 8
Індивідуальний стиль конструктивістського колажу й топографічного дизайну Єрмілова назвали конструктивістським динамізмом (спіралізмом).
Номер слайду 9
На його тлі в Україні виникають авангардні художні студії, об’єднання митців. Вплив авангардизму став одним з основних джерел мистецтва нонконформізму 1960-х років і відродження модернізму 1990-х років Унікальною рисою українського авангарду є чисельні приклади співпраці народних майстрів та художників авангардистів.
Номер слайду 10
Могила В. Єрмілова на 2-му кладовищі м. Харкова. Помер художник 6 січня 1968 р. в Харкові. Та пам’ять про нього живе і сьогодні.
Номер слайду 11
22 березня 2012 року в Харкові відкрився перший центр сучасного мистецтва, який отримав назву «Єрмилов-центр»