Презентація "Українські Карпати"

Про матеріал

В презентації показано географічне положення Українських Карпат, геологічний розвиток та структура, форми рельєфу та корисні копалини, клімат, внутрішні води, грунти, рослинний та тваринний світ та охоронні території

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину.

Номер слайду 3

РОЗМІРИ КАРПАТ У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно- східній, де розташовані українські Карпати, вона звужується до 100-120 км. Розміри Карпат від площі України 6%.

Номер слайду 4

Вперше назва Карпати згадана ще у другому столітті нашої ери римським письменником Клавдієм Птоломеєм.

Номер слайду 5

ГЕОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК Карпатська гірська дуга й прилягаючі до неї пагорби, високогір’я й рівнини пройшли складний шлях геологічного розвитку. У наші дні ця область перебуває в проміжному стані. Тут завершилися інтенсивні тектонічні рухи, і в той же час не наступив період повної консолідації й стабільності, характерний для платформ.

Номер слайду 6

Карпатська гірська споруда є частиною Альпійської (або Середземноморської) складчатої системи, яка розвинена в Південній Європі, Північній Африці, через Малу та Середню Азію аж у Гімалаї. Враховуючи той факт, що складчаті споруди утворюються внаслідок горотворчих процесів у геосинкліналях, можна говорити про два етапи геологічного розвитку Карпатської гірської споруди, а саме – геосинклінальний і орогенний. ГЕОЛОГІЧНА СТРУКТУРА

Номер слайду 7

Складається: з гірської системи міжгірної Закарпатської низовини передгірної Передкарпатської височини. Вершина – гора Говерла 2061 м.

Номер слайду 8

Грубоуламкові осадові : пісковики, аргіліти, конгломерати, мергелі. Вулкагогенні породи: туфи, базальти.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

КОРИСНІ КОПАЛИНИ У Передкарпатті й Закарпатті –родовища камяної й калійної солі, нафти, газу, озокериту, сірки. В Вулканічних Карпатах - Поліметалеві руди, золото, марганець, ртуть, барит.

Номер слайду 11

МІНЕРАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА Карпати відомі своїми мінеральними джерелами. Крім звичайної мінеральної води, є і термальні мінеральні джерела з температурою води 18-80 °С з глибини до 800 метрів.

Номер слайду 12

Зі зростанням висоти над рівнем моря в горах спостерігається закономірне зниження температури. Воно пояснюється розрідженістю повітря, при якій тепло інтенсивніше випромінюється із ґрунту. Так, в Ужгороді (висота 128 м) середня річна температура становить +9,1°, липнева + 20,0° а січнева - 3,0°. У Микулиничі (висота 610 м) на Прикарпатті ці показники дорівнюють відповідно: +6,2°, +16,2°, -5,4°, а на полонині Пожижевській (висота 1429м) уЧорногорі +3,1°, Ч-11,0, і -6,0°.

Номер слайду 13

Дністер притока Свіча притока Мизунка притока Сукіль притока Стрий притока Опір Прут притока Черемош притока Білий Черемош притока Путила притока Чорний Черемош Путила Сірет Тиса притока Біла Тиса притока Боржава притока Латориця притока Теребля притока Тересва притока Тячевець притока Чорна Вода (Чарода) притока Чорна Тиса притока Уж притока Тур'я

Номер слайду 14

Грунти утворюються під впливом: клімату, живих організмів, складу і будови материнських гірських порід, рельєфу місцевості і віку території. Від клімату залежить кількість опадів, що впливає на розвиток рослинності, життєдіяльність мікроорганізмів, розчиння різних сполук у грунті та їх переміщення. Температура впливає на перебіг хімічних і біохімічних реакцій.

Номер слайду 15

ГРУНТИ КАРПАТ Для грунтів гірських обалстей характерна широтна зональність на рівнині і вертикальна зональність в горах. У Карпатах виділяються три типи грунтів: опідзолені буроземи, гірські підзолисті і гірсько-лучні.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

ЗАГАЛЬНІ РИСИ РОСЛИНОГО ПОКРИВУ Інтервали висот, м Висотні пояси рослинності 100 - 200 Низовинні луки й лучні степи 200 - 400 Передгірні дубові ліси 400 - 1100 Низькогірні букові ліси 1100 - 1500 Середньогірні ялинові ліси 1500 - 2061 Суальпійські й альпійські луки

Номер слайду 18

У Карпатах ростуть понад 70 видів дерев і 110 видів чагарників

Номер слайду 19

Реліктові види дерев

Номер слайду 20

МОДРИНА – це хвойне дерево, яке на зиму скидає м’яку хвою.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

ОКРАСА КАРПАТ

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Долина Нарцисів – природній квітковий килим Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини. На території Хустщини маємо Хустський масив Карпатського заповідника "Долина нарцисів". Саме тут ростуть унікальні дикі гірські нарциси, які не збереглися ніде більше у Європі.

Номер слайду 26

ЗАПОВІДНИЙ МАСИВ Заповідний масив розміщений на висотi 180-200 метрів над рівнем моря у захiднiй частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавнiй терасi Тиси. Заповiдна територiя площею 257 га займає рiвнинну дiлянку в заплавi рiчки Хустець. Поряд з природнiми водотоками на територiї масиву знаходяться i штучнi - канали мелiоративноi системи. Клiмат теплий, вологий.

Номер слайду 27

ТВАРИННИЙ СВІТ КАРПАТ

Номер слайду 28

Номер слайду 29

ПТАХИ КАРПАТ Важко було б уявити Карпати без пташиного співу. Різноманітний хор пернатих налічує 180 виконавців, що становить половину усього пташиного роду України. І мабуть, найбільше полонить серця горян пісня глухаря — цього типового мешканця карпатського високогір'я та спів щеврика — супутника вівчарів.

Номер слайду 30

Міжнародний біосферний заповідник "Східні Карпати" Карпатський заповідник "Горгани" Карпатський біосферний заповідник Національний природний парк "Синевир" Національний природний парк "Вижницький" Національний природний парк "Сколівські Бескиди" Апшинецький заказник Брадульський заказник Угольський тисово-буковий заповідник

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Попова Екатерина
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
27 лютого 2018
Переглядів
2470
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку