Українські космонавти. Підготувала: Філатова Вероніка
Номер слайду 2
Космонавти. Космонавтика — наука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами. Космонавт — спеціально підготована людина, що здійснює політ у космічному просторі.
Номер слайду 3
Каденюк Леонід Костянтинович(Народився в с. Клішківці Чернівецької області)український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, перший і єдиний астронавт незалежної України, здійснив у 1997 р. космічний політ на американському БТКК «Колумбія»,Герой України
Номер слайду 4
БТКК «Колумбія»У період з 19 листопада до 5 грудня 1997 року разом з членами екіпажу (чотири американці та один японець)Леонід здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87. У кожного з космонавтів було своє завдання. Каденюк виконував роль науковця-біолога.
Номер слайду 5
Бондаренко Валентин Васильович. Народився у Харкові у 1937 році. Після завершення навчання служив у частинах військово-повітряних сил. Опинившись у складі першого загону радянських космонавтів, проходив загальнокосмічну підготовку до космічного польоту на кораблі Восход. Валентин Бондаренко став першим загиблим льотчиком в історії космонавтики. У 1961 році під час чергового тренування в сурдобарокамері він зняв з себе закріплені датчики і, протерши спиртом ділянки тіла, випустив з рук шматочок вати. В атмосфері чистого кисню після потрапляння спирту вогонь моментально охопив всю камеру, а через великий перепад тиску її неможливо було відчинити. Коли обгорілого космонавта дістали, він був ще живим, однак медикам не вдалося його врятувати.Інформацію про загибель Валентина Бондаренка приховували понад двадцято років: деталі його смерті були скромно описані в газеті “Известия”. Зараз у Харкові одна зі шкіл має ім’я Валентина Бондаренка. Також на його честь названо кратер на Місяці.
Номер слайду 6
Береговий Георгій Тимофійович. Народився у селі Федорівка на Полтавщині у 1921 році, довгий час проживав у Єнакієвому. Брав участь у німецько-радянській війні, здобув першу зірку Героя. Після завершення війни працював льотчиком-випробувачем, освоїв десятки типів літаків. Згодом отримав звання заслуженого льотчика-випробовувача СРСР. Через разючу схожість з тодішнім генсеком ЦК КПРС Леонідом Брежнєвим мало не загинув під час обстрілу автомобіля, в якому їхали космонавти. Нападник планував замах саме на Брежнєва і, помітивши у вікні авто схожу постать, відкрив вогонь. Георгій Береговий отримав легке поранення, а от водій автомобіля загинув. Протягом 15 років очолював головну радянську установу з підготовки космонавтів – Центр підготовки космонавтів імені Юрія Гагаріна. Помер під час операції влітку 1995 року, похований у Москві на Новодівичому цвинтарі.